Рішення
від 29.05.2024 по справі 924/435/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

м. Хмельницький

"29" травня 2024 р.Справа № 924/435/24

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Кочергіної В.О., при секретарі судового засідання Крупській В.В. розглянувши матеріали

за позовом Компанія "Byrass Consultants Limited" 1660, Cyprus Nicosia Karpenisi, str 30

до Громадської організації "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія краси" м. Старокостянтинів (пн), Хмельницької області

про стягнення 28468,33грн

Представники учасників справи не з`явились

Відповідно до статті 233 Господарського процесуального кодексу України рішення у даній справі ухвалено у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

ВСТАНОВИВ:

02.05.2024 до Господарського суду Хмельницької області через систему "Електронний суд" надійшла позовна заява від Компанії "Byrass Consultants Limited" 1660, Cyprus Nicosia Karpenisi, str 30 до Громадської організації "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія краси" м. Старокостянтинів (пн), Хмельницької області про стягнення 28468,33грн.

В обгрунтування позовних вимог зазначає про те, що у відповідача внаслідок неналежного виконання умов Договору оренди №09/04 від 01.09.2017 існує заборгованість за оренду приміщення за період з 05.02.2018 по 05.07.2018 у розмірі 28468,33грн, що еквівалентно 718 доларам 83 центам США.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.05.2024, позовну заяву передано для розгляду судді Кочергіній В.О.

Ухвалою суду від 06.05.2024 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк та спосіб усунення недоліків, шляхом подання до суду доказів надсилання на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами (опис вкладення у цінний лист, поштова накладна, фіскальний чек, тощо).

08.05.2024 до суду через систему "Електронний суд", в межах встановленого судом строку, від представника позивача надійшла заява (вх.№05-22/3348/24) про усунення недоліків, до заяви додано докази надсилання копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача.

Ухвалою суду від 13.05.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №924/435/24 за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 11:00год. 29.05.2024.

24.05.2024 до суду через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла заява (вх.№05-22/3760/24), в якій зазначає про те, що станом на день подання заяви, заборгованість відповідачем не погашена та сума позову не змінилась. В заяві представник позивача також просить суд здійснювати розгляд справи без його участі, за наявними в матеріалах справи документами.

Представники учасників справи в судове засідання 29.05.2024 не з`явились.

Як стверджується матеріалами справи, ухвала суду від 13.05.2024, яка надсилалась відповідачу за адресою: 31101, м. Старокостянтинів (пн), вул Ессенська, 4, Хмельницької області повернута на адресу суду із відміткою поштового відділення "адресат відсутній за вказаною адресою", що підтверджується поштовим поверненням, яке знаходиться в матеріалах справи.

Згідно п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

На підставі наведеної норми Закону, ухвала суду від 13.05.2024 вважається врученою відповідачу.

Відповідач письмового відзиву на позов не подав.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Дослідивши наявні в справі матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги суд встановив наступне.

Відповідно до наявного в матеріалах справи Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 10.01.2008, нежиле приміщення, бокс 1, яке знаходиться за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Острозького К. (вул. Леніна), 64/1 належить на праві приватної власності компанії "Байрасс Консалтантс Лімітед", на підставі рішення Виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради від 26.10.2007 (номер 501 п.2).

Зазначене також підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 24.05.2016.

Матеріали справи містять Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (номер Витягу 17341483 від 12.01.2008).

01.09.2017 між компанією "Byrass Consultants Limited" (Орендодавець) та Громадською організацією "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія Краси" (Орендар) було укладено Договір оренди №09/04.

Відповідно до п. 1.1 Договору, Орендодавець передає, а Орендар приймає у тимчасове, строкове, платне користування нерухоме майно, а саме, приміщення загальною площею 62,7 кв.м., розташоване за адресою Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Острозького, буд. 64/1, бокс 1 для використання його Орендарем.

Підписанням цього Договору, Орендодавець надає орендареві право користування орендованим майном, відповідно до умов цього Договору, у якості салону краси протягом строку дії цього Договору оренди. Використання орендованого майна в інших цілях допускається виключно за умови попередньої письмової згоди Орендодавця.

Умовами пункту 1.2. Договору визначено, що орендоване майно належить на праві власності орендодавцеві на підставі Свідоцтва про право власності, серія та номер: без номеру, виданий 10.01.2008 року, видавник Виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради, рішення від 26.10.2007 аз № 501 п.2. Орендодавець гарантує, що він наділений необхідною правомочністю для укладення цього договору.

Згідно з п. 1.7 Договору, вартість орендованого майна згідно Висновку ТОВ "Бюро Верітас Україна" на 01.11.2008 становить 65217дол. США.

Пунктом 1.9 Договору сторони погодили, що орендоване майно передається Орендарю в нормальному технічному стані та придатному для використання з метою оренди на підставі Акту приймання-передавання орендованого майна, який є його невід`ємною частиною.

Згідно з п. 2.1 Договору, Орендодавець протягом 5 (п`яти) робочих днів з дня підписання даного договору передає, а Орендар приймає у користування орендоване майно, що оформлюється Актом приймання-передавання орендованого майна, який підписується сторонами. З цього моменту починається обчислення строку оренди за цим договором.

Відповідно до п. 3.1 Договору, за користування орендованим майном Орендар сплачує щомісячно Орендодавцеві орендну плату в українській національній валюті гривні по курсу долара США у відношенні до української гривні.

Пунктом 3.2 Договору, сторони передбачили, що за перший, другий, третій, четвертий та п`ятий місяці оренди, Орендар сплачує орендну плату, що складає суму в гривні, еквівалентну 1 (одному) долару США по курсу долара США у відношенні до української гривні без ПДВ. Починаючи з шостого місяця оренди, орендна плата сплачується у розмірі та на умовах Договору.

Крім того, протягом 5 (п`яти) банківських днів після дати підписання сторонами Договору, Орендар має сплатити Орендодавцю гарантійний платіж, що складає суму в гривні, еквівалентну 240 (двісті сорока) доларам США по курсу долара США у відношенні до української гривні без ПДВ.

Протягом всього строку дії договору, сума гарантійного платежу орендаря має дорівнювати розміру орендної плати за 1 (один) місяць строку оренди.

У будь-якому випадку курс долара США у відношенні до української гривні не може бути меншим офіційного валютного курсу станом на день здійснення оплати.

Пунктом 3.3 Договору сторони погодили, що гарантійний платіж, повністю внесений орендарем, зараховується в рахунок оплати орендної плати за останній місяць строку оренди по курсу долара США у відношенні до української гривні на момент виникнення зобов`язань у орендаря щодо оплати гарантійного платежу, при цьому сума орендної плати за останній місяць оренди, не покрита гарантійним платежем, підлягає оплаті в загальному порядку, передбаченому договором.

У випадку розірвання та/або припинення договору, гарантійний платіж або будь-яка решта такого підлягає зарахуванню в рахунок оплати орендної плати за останній місяць строку оренди.

У разі не внесення та/або не в повному розмірі внесення орендарем гарантійного платежу в порядку та строки, передбачені пунктом 3.2. даного договору, орендар сплачує орендодавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми не сплаченого гарантійного платежу, за кожен день такого прострочення, а також орендодавець матиме право розірвати даний договір в односторонньому порядку відповідно до умов договору.

Відповідно до п.п. 3.6, 3.7 Договору, для уникнення непорозумінь сторони погодили, що гарантійний платіж жодним чином не обмежує відповідальності орендаря у випадку неналежного виконання орендарем своїх зобов`язань за даним договором.

Загальна сума орендної плати в місяць за цим Договором складає суму в гривні еквівалентну 240 (двісті сорока) доларам США по курсу долара США у відношенні до української гривні без ПДВ, і визначається згідно умов цього Договору.

Згідно з п.п. 3.12, 3.13 Договору, орендна плата, плата за послуги з утримання орендованого майна, Гарантійний платіж та будь-які інші платежі, що підлягають сплаті Орендарем Орендодавцю за цим Договором, вважаються внесеними та сплаченими належним чином та у повному обсязі тільки за умови своєчасної та повної оплати суми такого платежу, передбаченої умовами Договору.

Орендна плата вноситься Орендарем щомісячно шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Орендодавця в період з 01 по 05 числа поточного місяця.

Підпунктом 4.1.2 пункту 4.1 Договору визначено, що Орендар зобов`язаний своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату та інші платежі визначені цим Договором.

Підпунктом 4.2.1 пункту 4.2 Договору визначено, що Орендодавець зобов`язаний передати Орендареві у користування орендоване майно.

Пунктами 5.1, 5.3, 5.4 Договору передбачено, що цей Договір підписується Сторонами та скріплюється їх печатками.

Строк цього Договору починає свій перебіг з моменту, визначеного у п. 5.2. цього Договору, та діє протягом 35 (тридцяти п`яти) місяців.

Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.

Відповідно до п. 7.1 Договору, даний Договір є юридично дійсним, обов`язковим до виконання Сторонами і при порушенні Сторонами його умов може бути примусово виконаний на підставі рішення суду згідно діючого законодавства України.

Згідно з п.п. 9.2.1 п. 9.2 Договору, Договір може бути розірваний достроково за ініціативою Орендодавця у випадку, зокрема, прострочення більше ніж на 10 (десять) календарних днів сплати орендної плати, комунальних та інших платежів, що передбачені Договором.

Пунктами 9.3, 9.4 Договору сторонами погоджено, що даний Договір вважається розірваним односторонньо Орендодавцем з підстав, визначених п. 9.2. цього Договору, з моменту відправлення Орендодавцем на адресу Орендаря листа-повідомлення про розірвання (з дати здачі в установу поштового зв`язку відповідного поштового відправлення), якщо інше не буде передбачене в листі-повідомленні Орендодавця, та в даному Договорі. Даний лист-повідомлення вважається документом, що засвідчує розірвання Договору.

Одностороннє розірвання Договору зі сторони Орендодавця не передбачає оформлення додаткового правочину до Договору.

Розірвання Договору в будь-якому випадку не звільняє Орендаря від обов`язків оплатити у повному обсязі заборгованість по орендній платі та іншим платежам, а також збитків нанесених Орендодавцю.

Згідно з п. 10.1 Договору, усі спори, розходження чи вимоги, які виникають із даного Договору чи у зв`язку з ним, у тому числі, які стосуються його виконання, порушення, припинення чи визнання недійсним, підлягають вирішенню у суді згідно діючого законодавства України.

Договір підписаний представниками сторін та скріплений відтиском печаток сторін.

На підставі Акту приймання-передавання орендованого майна від 01.09.2017, компанія "Byrass Consultants Limited" (Орендодавець) передала, а Громадська організація "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія Краси" (Орендар) прийняла орендоване майно, а саме, приміщення, розташоване за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Острозького, буд. 64/1, бокс 1, загальною площею 62,7м.кв.

Акт підписаний представниками сторін та скріплений відтиском їх печаток.

Даний Акт приймання-передавання орендованого майна є невід`ємною частиною даного Договору оренди від 01.09.2017.

Відповідач своїх договірних зобов`язань щодо сплати орендних платежів належним чином не виконував, внаслідок чого, у нього виникла заборгованість перед позивачем за період з 05.02.2018 по 05.07.2018 у розмірі 718 доларів 83 центів США, що підтверджується також долученим позивачем до матеріалів справи розрахунком заборгованості станом на 19.04.2024.

15.08.2018 за №256/2 та 10.01.2019 за №112 позивачем надсилались відповідачу претензії, в яких вказує про те, що компанія розриває з громадською організацією Договір оренди з 31.08.2018 та просить сплатити заборгованість по орендній платі у розмірі 718 доларів 83 центів США.

Претензії залишені останнім без відповіді та належного реагування.

У зв`язку із несплатою боргу в добровільному порядку, позивач просить суд стягнути з відповідача в примусовому порядку 28468,33грн заборгованості (що еквівалентно станом на дату складання позивачем позовної заяви 19.04.2024 - 718 доларів 83 центів США).

Враховуючи вищевикладене, повно, всебічно і об`єктивно дослідивши матеріали та обставини справи, оцінивши надані стороною докази по суті спору, їх належність, допустимість, достовірність кожного окремо, судом береться до уваги таке.

Згідно з ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

За змістом п. 1 частини першої статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи-підприємці.

Відповідно до ст. 366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 ГПК України).

Правовідносини, пов`язані з усіма видами зовнішньоекономічної діяльності в Україні, регулюються положеннями Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", а питання, що виникають у сфері приватноправових відносин з іноземним елементом (хоча б один учасник правовідносин є іноземцем, особою без громадянства або іноземною особою), зокрема, і питання підсудності судам України справ з іноземним елементом, визначені Законом України "Про міжнародне приватне право".

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків виключної підсудності у справах з іноземним елементом, передбачених у статті 77 цього Закону.

Згідно з п. 10.1 Договору, усі спори, розходження чи вимоги, які виникають із даного Договору чи у зв`язку з ним, у тому числі, які стосуються його виконання, порушення, припинення чи визнання недійсним, підлягають вирішенню у суді згідно діючого законодавства України.

Таким чином, даний спір підвідомчий Господарському суду Хмельницької області.

Предметом позову у даній справі є вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості за оренду приміщення у розмірі 28468,33грн, що еквівалентно 718 доларам 83 центам США.

Підставою позовних вимог є неналежне виконання відповідачем умов Договору оренди №09/04 від 01.09.2017.

У відповідності до ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Як стверджується матеріалами справи, 01.09.2017 між компанією "Byrass Consultants Limited" (Орендодавець) та Громадською організацією "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія Краси" (Орендар) було укладено Договір оренди №09/04, відповідно до умов якого, Орендодавець передає, а Орендар приймає у тимчасове, строкове, платне користування нерухоме майно, а саме, приміщення загальною площею 62,7 кв.м., розташоване за адресою Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Острозького, буд. 64/1, бокс 1 для використання його Орендарем.

Строк цього Договору починає свій перебіг з моменту, визначеного у п. 5.2. цього Договору, та діє протягом 35 (тридцяти п`яти) місяців (п. 5.3 Договору).

Відповідно до норм частин 1 та 2 статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (частина 6 статті 283 Господарського кодексу України).

Відповідно до частини 1 статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно статті 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до статті 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Пунктом 3.7 Договору, сторони погодили, що загальна сума орендної плати в місяць за цим Договором складає суму в гривні еквівалентну 240 (двісті сорока) доларам США по курсу долара США у відношенні до української гривні без ПДВ, і визначається згідно умов цього Договору.

Відповідно до статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Зазначене також кореспондується з положеннями статей 525, 526 Цивільного кодексу України.

Частиною 1 статті 530 ЦК України встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з п. 3.13 Договору, орендна плата вноситься Орендарем щомісячно шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Орендодавця в період з 01 по 05 числа поточного місяця.

У зв`язку із наявною заборгованістю відповідача по орендній платі, позивачем 15.08.2018 за №256/2 та 10.01.2019 за №112 надсилались відповідачу претензії, в яких вказує про те, що компанія відповідно до п. 9.3 Договору, розриває з громадською організацією Договір оренди з 31.08.2018 та просить сплатити заборгованість по орендній платі у розмірі 718 доларів 83 центів США.

Матеріали справи не містять доказів в підтвердження сплати орендної плати за період оренди з 05.02.2018 по 05.07.2018 у сумі 28468,33грн (що еквівалентно станом на дату складання позивачем позовної заяви 19.04.2024 - 718 доларів 83 центів США).

Пунктами 9.3, 9.4 Договору сторонами погоджено, що даний Договір вважається розірваним односторонньо Орендодавцем з підстав, визначених п. 9.2. цього Договору, з моменту відправлення Орендодавцем на адресу Орендаря листа-повідомлення про розірвання (з дати здачі в установу поштового зв`язку відповідного поштового відправлення), якщо інше не буде передбачене в листі-повідомленні Орендодавця, та в даному Договорі. Даний лист-повідомлення вважається документом, що засвідчує розірвання Договору.

Одностороннє розірвання Договору зі сторони Орендодавця не передбачає оформлення додаткового правочину до Договору.

Розірвання Договору в будь-якому випадку не звільняє Орендаря від обов`язків оплатити у повному обсязі заборгованість по орендній платі та іншим платежам, а також збитків нанесених Орендодавцю.

Отже, відповідно до вимог чинного законодавства та умов Договору оренди від 01.09.2017, основне зобов`язання відповідача - сплачувати орендну плату за весь час фактичного користування майном, яке виникло з договору оренди, не припиняється після спливу строку дії договору, оскільки таке припинення пов`язано не із закінченням строку, на який було укладено договір, а з моментом виконання зобов`язань, тобто є господарським зобов`язанням за договором.

Статтею 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до статті 86 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно вимог статей 73, 76, 77 та 79 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи; Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування; Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення заборгованості по орендній платі за період оренди з 05.02.2018 по 05.07.2018 в сумі 28468,33грн (що еквівалентно станом на дату складання позивачем позовної заяви 19.04.2024 - 718 доларів 83 центів США) заявлені обгрунтовано, підтверджені належними доказами, тому підлягають задоволенню у повному об`ємі.

У зв`язку із задоволенням позову, витрати по оплаті судового збору покладаються на відповідача відповідно до ст. 129 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 2, 12, 20, 24, 73, 74, 75, 129, 232, 237, 238, 240, 241, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Громадської організації "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія краси" (м. Старокостянтинів (пн), вул. Ессенська, буд. 4, Хмельницької області, код ЄДРПОУ 38270523) на користь Компанії "Byrass Consultants Limited" 1660, Cyprus Nicosia Karpenisi, str 30, код ЄДРПОУ 541645442, IBAN № НОМЕР_1 в АТ "Кристалбанк" м. Київ, МФО 339050) 28468,33грн (двадцять вісім тисяч чотириста шістдесят вісім гривень 33 копійки заборгованості по орендній платі (що еквівалентно 718 доларів 83 центів США), 3028,00грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок) витрат по оплаті судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів до Північно-західного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст складено та підписано 31.05.2024.

Суддя В.О. Кочергіна

Виготовлено 4 примірники:

1-до справи (в паперовому екз.),

2-позивачу Компанія "Byrass Consuitants Limited" (02125, м. Київ, бульвар Перова, 15 рекомендованим),

3-представнику позивача Гуримському О.В. (до електронного кабінету),

4-відповідачу Громадській організації "Навчальний центр Світлани Лабенської "Імперія краси" (31101, м. Старокостянтинів (пн), вул Ессенська, 4, Хмельницької області рекомендованим).

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення29.05.2024
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу119416785
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —924/435/24

Рішення від 29.05.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Кочергіна В.О.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Кочергіна В.О.

Ухвала від 06.05.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Кочергіна В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні