Справа № 2-а-251/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2011 року місто Одеса
Суворовський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого - судді Галій С. С.,
при секретарі Жековій О. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного управління ДАІ МВС України Одеській області, ОСОБА_2 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить скасувати постанову серії АВ № 255199 від 08.11.2010 р. про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України.
На думку позивача постанова про притягнення його до адміністративної відповідальності, яку він оскаржує, була ухвалена інспектором ДПС з порушенням норм, які регулюють виниклі правовідносини, а саме були порушені його права, які передбачають право на ознайомлення з матеріалами адміністративної справи, наданням особистих пояснень, доказів, заявляти клопотання, бути присутнім під час розгляду адміністративної справи, тощо. Позивач зазначає, що інспектором ДПС були порушенні вимоги ст.ст.254,256,258 КпАП України, які передбачають обов`язок у складанні протоколу про адміністративне правопорушення при виявленні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, який на місці порушення правил дорожнього руху , складений не був.
Позивач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про підтримання позовних вимог, та просив слухати справу за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився без поважних на те причин. Про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд, вивчивши адміністративну справу, встановивши факти та відповідні до них правовідносини, прийшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що інспектор ДПС ОСОБА_2 08.11.2010р. знаходячись на ділянці автодороги М-12 С.Т.К.З. с. Райгород було зупинено автомобіль «MITSUBISI»під керуванням водія ОСОБА_1 , який перевищив встановлену швидкість руху на 32 км. Встановивши зазначене вище порушення, інспектор ДПС склав постанову серії АВ № 255199 від 08.11.2010 р., якою притягнув ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.122 КпАП України наклавши на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст.254 КпАП України, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. А згідно положень ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 283 КпАП України передбачено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення, прийняте по справі рішення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову - ч.2 ст. 71 КАС України.
З боку відповідача до суду не надано жодного доказу, який би спростовував доводи, викладені в позовній заяві ОСОБА_1 , не, надано для дослідження матеріалів про адміністративне правопорушення тощо.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст.293 КпАП України, орган при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень - залишає постанову без зміни, а скаргу або протест без задоволення; скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; скасовує постанову і закриває справу; змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,76,79,160,161,163 КАС України, ст.ст.256,268,288,293 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Скасувати постанову серії АВ № 255199 від 08.11.2010 р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.122 КпАП України.
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.122 КпАП України закрити.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом п`яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст постанови виготовлений 03.02.2011р.
Суддя: Галій С.С.
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2011 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 119435283 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Суворовський районний суд м.Одеси
Галій С. С.
Адміністративне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Рябота В. І.