№ 536/1292/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2024 року суддя Кременчуцького районного суду Полтавської області Баранська Ж.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кременчуцької районної ради Кременчуцького району Полтавської області, третя особа ? державний нотаріус Третьої Кременчуцької державної нотаріальної контори Полтавської області Гуртова О.С., про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,
УСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся досуду зпозовом до Кременчуцької районної ради Кременчуцького району Полтавської області, третя особа ? державний нотаріус Третьої Кременчуцької державної нотаріальної контори Полтавської області Гуртова О.С., про визнання права власності в порядку спадкування за ОСОБА_1 на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; про визнання права власності в порядку спадкування за ОСОБА_1 на земельну ділянку 0,2500 га, кадастровий номер 5322481901:01:003:0343 та земельну ділянку 0,1246 га, кадастровий номер 5322481901:01:003:0342, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Подана позовна заява містить недоліки, без усунення яких неможливо вирішити питання про відкриття провадження у цій справі.
Нормами Цивільного процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається в письмовій формі та повинна бути подана з додержанням вимог статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 4 статті 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом згідно з частиною 2 статті 133 Цивільного процесуального кодексу України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
За поданняпозовної заявимайновогохарактеру,якаподанафізичною особою сплачується судовийзбір урозмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Предметом спору у цій справі є вимога позивача про визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та земельні ділянки.
Позивачем надано квитанції, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1 211,20 грн. та 1211,20 грн., що разом становить 2422,40 грн.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 176 Цивільного процесуального кодексу України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Із поданих до суду матеріалів позовної заяви з додатками, не можливо установити вартість майна, оскільки відсутні докази, що підтверджують таку вартість. Позаяк, у судді відсутня можливість достовірно установити ціну позову та вирішити питання щодо належної суми сплати судового збору за подання вказаного позову до суду.
Відповідно до частини 1, частини 2 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду докази, що підтверджують вартість майна (ціна позову) для підтвердження сплати судового збору у сумі 2 422,40 грн.
Роз`яснити позивачу, що за правилами частини 3 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись статтями 175, 176-177, 185, 352, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кременчуцької районної ради Кременчуцького району Полтавської області, третя особа ? державний нотаріус Третьої Кременчуцької державної нотаріальної контори Полтавської області Гуртова О.С., про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду, протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЖ. О. Баранська
Суд | Кременчуцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2024 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 119444431 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Кременчуцький районний суд Полтавської області
Баранська Ж. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні