Ухвала
від 20.05.2024 по справі 468/965/24
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

№ 468/965/24

2/468/528/24

БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД


56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43

У Х В А Л А

( про залишення заяви без руху )

20.05.2024 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В, розглянувши матеріали позовної заяви Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації до Горожанського психоневрологічного інтернату та ТОВ "Миколаїв-Вугілля" про визнання недійсним договору про закупівлю,

В С Т А Н О В И В:

Департамент соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації звернувся до суду з позовом до Горожанського психоневрологічного інтернату та ТОВ "Миколаїв-Вугілля", яким просив визнати недійсними договір між до Горожанським психоневрологічним інтернатом та ТОВ "Миколаїв-Вугілля"від 12.09.2016 № 328, як такий, що укладений з порушенням вимогЗакону України «Про публічні закупівлі»,Закону України «Про захист економічної конкуренції»та без додержання вимог щодо відповідності правочину інтересам держави і суспільства, його моральним засадам та застосувати правові наслідки недійсності правочину, передбачених ч.3ст.228 Цивільного Кодексу України.

Дослідивши матеріали позову, суд доходить висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі за вказаним позовом, враховуючи наступне.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч. 1ст. 2 ЦПК України).

Устатті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.

У постановах Великої Палати Верховного Суду від 13 лютого 2019 року у справі № 910/8729/18, від 13 березня у справі N 688/2940/16-ц визначено, що критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.

Відповідно до положень ст.19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ здійснюється в порядку іншого судочинства.

Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів у будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, по-друге, спеціальний суб`єктний склад цього спору, в якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа - учасник приватноправових відносин.

Отже, у порядку цивільного судочинства за загальним правилом можна розглядати будь-які справи, в яких хоча б одна зі сторін, як правило, є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства.

Відповідно до ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 20 Параграфу § 1.ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці

Зі змісту заяви та доданих до неї документів вбачається, що сторонами спору є юридичні особи.

Отже, враховуючи суб`єктний склад учасників справи та зміст заявлених позовних вимог, а також те, що спір виник саме щодо виконання правочину у господарській діяльності, а саме у спорі щодо договору закупівлі, укладеного для забезпечення виконання зобов`язань, сторонами якого є юридичні особи, суд доходить до висновку, що між сторонами виник спір, що відповідає критеріям належності справи до господарського судочинства.

Правовідносини, які виникли між сторонами у справі, є господарсько- правовими, а тому справа не підсудна суду загальної юрисдикції, а спір між сторонами повинен розглядатися за правилами господарського судочинства.

Враховуючи характер та зміст позовних вимог, коло осіб, які беруть участь у справі, а також те, що спір виник щодо дійсності господарського договору про закупівлю, вважаю, що позовні вимоги позивача підлягають розгляду за правилами господарського судочинства та в порядку, визначеному ГПК України.

Згідно вимог п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Зважаючи на вищезазначене, вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за даним позовом.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 186 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації до Горожанського психоневрологічного інтернату та ТОВ "Миколаїв-Вугілля" про визнання недійсним договору про закупівлю.

Роз`яснити позивачу, що розгляд цієї справи віднесено до юрисдикції господарських судів.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду

СУДДЯ:

СудБаштанський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення20.05.2024
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу119448209
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —468/965/24

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Баштанський районний суд Миколаївської області

Янчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні