УХВАЛА
про витребування доказів
м. Вінниця
03 червня 2024 р.Справа № 120/9861/22
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши письмовому провадженні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Козятинської міської ради Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Козятинської міської ради Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку позивача, дій відповідача щодо виплати позивачу грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у меншому розмірі, як це передбачено ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-XII.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 05.12.2022 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів.
Ухвалою від 04.04.2023 року провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі № 560/8064/22.
Розпорядженням керівника апарату суду від 01.06.2023 №16 "Про призначення повторного автоматизованого розподілу у справі №120/7378/21-а, ...", у зв`язку з перебуванням судді Шаповалової Т.М. з 01.06.2023 у довготривалій відпустці, матеріали справи, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.06.2023, передано на розгляд судді Чернюк А.Ю.
Ухвалою від 06.06.2023 року справу прийнято до провадження судді Чернюк А.Ю.
Ухвалою суду від 03.06.2024 року поновлено провадження в справі.
Під час вивчення матеріалів справи встановлено, що у відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що позивач проходить службу у Головному управлінні Національної поліції України у Київській області, а тому він отримував спірну срошову допомогу через структурний підрозділ з питань соціального захисту населення м. Києва, що свідчить про неправильне визначення відповідача в даній справі.
У статті 9 КАС України, окрім інших принципів адміністративного судочинства, закріплено й принцип офіційного з`ясування всіх обставин у справі. Частиною 4 цієї статті передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків (частина 2 статті 72 КАС України).
Відповідно до приписів частин 6-9 статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
З метою дослідження всіх обставин, що мають значення для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі, суд вважає за необхідне витребувати у позивача та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат докази нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги в сумі 1491,00 грн., як учаснику бойових дій до 05 травня 2021 року та докази перебування позивача на обліку в Київському міському центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, як отримувача спірних виплат
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що відповідно до пункту 3 частини 1 статті 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 80, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Витребувати у Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат докази нарахування та виплати ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) одноразової грошової допомоги в сумі 1491,00 грн., як учаснику бойових дій до 05 травня 2021 року та/або докази перебування позивача на обліку в Київському міському центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, як отримувача спірних виплат.
Витребувати у ОСОБА_1 докази нарахування та виплати йому одноразової грошової допомоги в сумі 1491,00 грн., як учаснику бойових дій до 05 травня 2021 року та/або докази перебування позивача на обліку в Київському міському центрі по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, як отримувача спірних виплат.
Зобов`язати надати вказані документи у 5-денний строк з дня отримання ухвали суду.
Роз`яснити учасникам справи, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяЧернюк Алла Юріївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119458530 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні