ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"03" червня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1371/24
Суддя Грабець С.Ю., розглянувши матеріали
позовної заяви малого колективного підприємства «Новація»
до товариства з обмеженою відповідальністю «Оріон Логістікс Інтернешнл»
про стягнення збитків та заборгованості,
без виклику учасників справи
ВСТАНОВИЛА:
28.05.2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява малого колективного підприємства «Новація» (далі позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Оріон Логістікс Інтернешнл» (далі відповідач) про стягнення 497 086,49 грн. збитків та 23 769,50 грн. заборгованості за транспортно-експедиційні послуги.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно зі ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.
Частиною 1 ст. 10 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.
Відповідно до ч. 6 ст. 13 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.
Частиною 1 ст. 14 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" встановлено, що у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою.
Згідно з ч. 3 ст. Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", суди ухвалюють рішення та оприлюднюють їх державною мовою у порядку, встановленому законом. Текст судового рішення складається з урахуванням стандартів державної мови.
Відповідно до ст. 79 Закону України "Про нотаріат", нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Судом встановлено, що у поданій заяві позивач послався на те, що між ним та товариством з обмеженою відповідальністю «Месан Кіліт А. Ш.» (Туреччина) був укладений контракт №5 від 10.03.2023 року, відповідно до умов якого позивач придбав у Туреччині товар на суму 47 029,80 євро, доставку якого зобов`язувався забезпечити відповідач, згідно з умовами договору про організацію автомобільних перевезень вантажів (про транспортно-експедиційне обслуговування) №16/04/2020-1 від 16.04.2020 року.
Оскільки відповідачем товар був втрачений, позивач звернувся до суду та просив стягнути з відповідача залишок вартості втраченого товару в сумі 11 359,64 євро, що еквівалентно 497 086,49 грн., а також вартість транспортно-експедиційних послуг у сумі 23 769,50 грн.
Разом з тим, до позовної заяви долучена копія контракту №5 від 10.03.2023 року, текст якого викладений англійською та російською мовами.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, п.1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. залишити без руху позовну заяву малого колективного підприємства «Новація»;
2. зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви та подати до суду в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, нотаріально засвідчену копію контракту №5 від 10.03.2023 року з офіційним перекладом на українську мову;
3. попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу;
4. направити копію ухвали малому колективному підприємству «Новація».
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 03.06.2024 року.
Суддя С. Грабець
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119469346 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Київської області
Грабець С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні