Справа № 458/824/23
2/458/26/2024
УХВАЛА
про здійснення дистанційного судового засідання
03.06.2024 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Ференц Р.І., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Турківської міської ради Самбірського району Львівської області про усунення перешкод у користуванні майном,-
В С Т А Н О В И В :
29.08.2023року через підсистему «Електронний суд» представником позивача адвокатом Лукою Т.М. подано позовну заяву ОСОБА_1 до Турківської міської ради Самбірського району Львівської області про усунення перешкод у користуванні майном, в якій просить усунути ОСОБА_1 перешкоди у користуванні житловим будинком та земельною ділянкою, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 шляхом зобов`язання Турківської міської ради Самбірського р-ну Львівської області вжити заходів відповідно до положень норм Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про автомобільні дороги", Закону України "Про дорожній рух" та припинення руху транспортних засобів, пішоходів по дорозі, що порушує вимоги чинного законодавства України, що проходить попри житловий будинок та земельну ділянку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; судові витрати стягнути з відповідача у користь позивача.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи, оформленого відповідним протоколом від 29.08.2023року, для розгляду цієї справи визначено суддю Турківського районногосуду Львівськоїобласті Ференц Р.І.
Предметом позову є усунення перешкод у користуванні майном.
Ухвалою суду від 31.10.2023року відкрито провадження у справі, справу ухвалено розглядати в порядку загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання
30.04.2024року через підсистему «Електронний суд» в Турківський районний суд Львівської області надійшло клопотання позивача ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому сторона по справі просить проводити розгляд справи режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів позивача.
Розглянувши подане клопотання, суд вирішує її з врахуванням наступного.
Частиною 5 ст.4 ЦПК України визначено, що жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Розгляд справ у судах відбувається відкрито.
Учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до вимог ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Участь у судовому розгляді в режимі відеоконференції не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997року, Другому додаткову протоколу до Європейської конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах (ст. 9), Резолюції про захист свідків у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю (п. 8), Конвенції про взаємну правову допомогу у кримінальних справах між державами-членами Європейського Союзу (ст. 10).
Враховуючи те, що відеоконференція є прийнятною формою участі в судовому розгляді, вона передбачена процесуальним законом і низкою міжнародних документів, не суперечить принципам справедливості і публічності судового розгляду, забезпечує дотримання розумного строку судового розгляду, забезпечення участі заявника у судовому розгляді в режимі відеоконференції не ставить сторону у невигідне становище порівняно з іншими його учасниками, що узгоджується з постановами Європейського суду у справах «Шугай проти Росії», «Шулепов проти Росії» і «Григорівських проти Росії», суд вважає можливим при проведенні судового засідання визначити участь сторони в режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів позивачем.
Пунктом 3.1 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022року № 2102-IX, відповідно до якого строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжено і діє станом на сьогоднішній день.
Відповідно до п.п. 45-56 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя від 17.08.2021року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
З 1 жовтня 2022року вхід користувачів до підсистеми відеоконференцзв`язку відбувається виключно через Електронний кабінет Електронного суду (п.18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи) на сайті vkz.court.gov.ua.
З урахуванням викладеного, враховуючи, що Турківський районний суд Львівської області має технічну можливість провести судове засідання за допомогою відеоконференцзв`язку «ВКЗ», який розміщено за посиланням vkz.court.gov.ua у визначені дату і час, проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану, внаслідок нанесення ракетних та бомбових ударів по воєнних та цивільних об`єктах на всій території України, збройним протистоянням у багатьох населених пунктах держави, що вочевидь створює небезпеку для всіх без виключення громадян, запровадженням комендантської години у містах України, існуванням об`єктивних суттєвих обмежень щодо вільного пересування внаслідок відсутності, нерегулярності чи небезпечності транспортного сполучення, суд вважає за можливе провести судові засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів позивача ОСОБА_1 за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 212, 258-261 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду задовольнити.
Судове засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до Турківської міської ради Самбірського району Львівської області про усунення перешкод у користуванні майном 04.06.2024 року проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів позивачем ОСОБА_1 за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (https://vkz.court.gov.ua/).
Попередити позивача ОСОБА_2 , що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Попередити позивача ОСОБА_2 про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Копію ухвали негайно надіслати позивачу ОСОБА_2 для відома та виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала складена та підписана 03.06.2024року.
Суддя Р.І. Ференц
Суд | Турківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119474573 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Турківський районний суд Львівської області
Ференц Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні