Рішення
від 03.06.2024 по справі 212/2602/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 212/2602/24

2/212/1669/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2024 року м. Кривий Ріг

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі: головуючого Чайкіна І.Б., за участю секретаря судового засідання Критиголова В.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження, цивільну справу за позовом ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово комунальні послуги, -

В С Т А Н О В И В:

ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» звернулося в суд із позовною заявою до відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в якому просили стягнути в солідарному порядку заборгованість за житлово комунальні послуги за період з 01.01.2018 року по 31.12.2023 року в сумі 53297, 96 гривень та відшкодувати судові витрати по справі. Мотивуючи свою заяву тим, відповідач ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 , а відповідачка ОСОБА_2 має зареєстроване місце проживання за вказаною адресою. Відповідності до статуту кооперативу відповідачі є споживачами комунальних послуг, що надаються кооперативом. Позивач виконував покладені на нього обов`язки у повному обсязі, щомісяця фактично надавав житлово комунальні послуги та проводив відповідні нарахування, відповідачі не в повному обсязі розраховувалися за отримані послуги, не своєчасно вносили оплату за них, внаслідок чого заборгованість за період з 01.01.2018 року по 31.12.2023 року утворилася у розмірі 53297, 96 гривень, яку позивач просить стягнути в судовому порядку та відшкодувати судові витрати по справі, які складаються із судового збору в розмірі 3028, 00 гривень та витрат на правову допомогу у розмірі 5000 гривень.

Ухвалою суду від 21.03.2024 року позовну заяву було прийнято до розгляду відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та надано відповідачу строк для подання заперечень (відзиву) на позовну заяву.

Відповідачі в судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.

Відповідачка ОСОБА_2 визнала позов в повному обсязі, подала 16.05.2024 року заяву про долучення доказів, що нею було сплачено 08.03.2024 року 2000 гривень, 08.04.2024 року 5000 гривень та 07.05.2024 року 5000 гривень в рахунок заборгованості за послуги надані ОБСЛУГОВУЮЧИМ КООПЕРАТИВОМ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ». Зазначила, що зобов`язується сплачувати борг поточними платежами в розмірі 3000 гривень на місяць.

Сторона позивача 03.06.2024 року подала заяву про зменшення позовних вимог, з урахуванням сплачених відповідачами коштів, просили стягнути в солідарному порядку заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на 01.05.2024 року у сумі 44068, 80 гривень.

Через канцелярію суду 28.05.2024 року відповідачкою ОСОБА_2 подано заяву про розгляд справи без її участі та визнання позову в повному обсязі.

Справа розглядається за відсутності учасників справи, тому у відповідності до ст. 247ч.2ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Правилами ч. 1 ст.4ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ст.12ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Статтею 89ЦПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину, форма власності приватна, розмір частки 1/1 (а.с. 19).

Відповідачка ОСОБА_2 з 28.10.2021 року має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.57).

ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» є юридичною особою, створеною власниками квартир АДРЕСА_2 та здійснює свою діяльність на підставі статуту, затвердженого загальними зборами членів житлового кооперативу «Комфорт» (а.с. 6-16).

Відповідно до частин першої, другої та п`ятої статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

За положеннями статті 2 Закону України «Про кооперацію» від 10липня 2003року №1087-ІУзізмінами та доповненнями(далі Закон №1087-1V),кооператив це юридична особа,утворена фізичними та/або юридичними особами,які добровільно об`єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних,соціальних та інших потреб на засадах самоврядування. Членський внесок-грошовий неповоротний внесок,який періодично сплачується членом кооперативного об`єднання для забезпечення поточної діяльності кооперативного об`єднання.

За статтею 6 вищевказаного Закону, Кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об`єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово-городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо.

Згідностаття 12 Закону України «Про кооперацію»основними обов`язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків. Законами, що регулюють діяльність окремих типів кооперативів або кооперативів за напрямами їх діяльності, та статутом кооперативу можуть бути передбачені додаткові права та обов`язки його членів.

Положеннями розділу ІV Статуту, члени кооперативу зобов`язані додержуватися Статуту кооперативу та сплачувати внески, визначенні Статутом та органами управління. При цьому, відповідно до розділу ІIX вказаного Статуту, кошти кооперативу формуються з внесків на проведення ремонтів, утримання будинку та прибудинкової території, оплату комунальних послуг (п.8.1, п.8.2, п.8.3 статуту).

Для сталого функціонування відповідно до цільового призначення, збереження споживчих властивостей для забезпечення потреб мешканців будинку, забезпечивши умови проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, в будинку АДРЕСА_2 , Кооператив обслуговував та надавав житлово-комунальні послуги постійно, щоденно, цілодобово.

Згідно статті 67ЖК України плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Відповідно до положень статті 162 ЖК України власник зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (частина перша статті 526 Цивільного кодексу України»).

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Частиною першою ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що плата за послуги нараховується щомісячно.

Споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року в справі №6-2951цс15.

Таким чином вимога ОБСЛУГОВУЮЧОГО КООПЕРАТИВУ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» щодо стягнення заборгованості з житлово - комунальних послуг у відповідності до розрахунку ( а.с. 20-21) в розмірі 53297, 96 гривень з відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .

Крім того, з урахуванням сплачених коштів відповідачкою ОСОБА_2 , стороною позивача подано розрахунок в якому відображені платежі та загальна сума заборгованості складає станом на 01.05.2024 року - 44068, 80 гривень (а.с. 87-88).

За правилами ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи, до яких належать витрати, зокрема на професійну правничу допомогу.

Згідност.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до ч.8 ст.141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

На виконання вказаних вимог закону позивачем надано: договір про надання професійної правової /правничої допомоги від 01.03.2024 року, укладеним з адвокатом Зарівною Світланою Володимирівною, в якому в розділі 5 зазначено, що вартість адвокатських послуг складає 5000 гривень, акт прийому здачі наданих послуг номер 1 до договору.

Таким чином з відповідачів в рівних частинах підлягають стягненню на користь позивача витрати з надання правової допомоги у сумі 5000 гривень.

Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Відтак, враховуючи приписи статті 141 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача необхідно стягнути суму понесених ним судових витрату у розмірі 3028,00 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 12, 81, 247, 259, 263-265, 268 ЦПК України, ст. ст. 525, 625, 901, 903 ЦК України, ст. ст. 16, 20, 21, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», суд, -

ухвалив:

Позов ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь ОБСЛУГОВУЮЧОГО КООПЕРАТИВУ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» суму заборгованості за житлово комунальні послуги станом на 01.05.2024 в сумі 44068, 80 гривень.

Стягнути в рівних частинах ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь ОБСЛУГОВУЮЧОГО КООПЕРАТИВУ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 3028, 00 гривень, тобто по 1514, 00 грн. з кожного та витрат на правничу допомогу в розмірі 5000, 00 гривень, тобто по 2500, 00 грн. з кожного.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Позивач: ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ «ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ «КОМФОРТ», код ЄДРПОУ 24445505, місцезнаходження: 50063, м. Кривий Ріг, мкрн. Індустріальний, буд. 77.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_3 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

Повний текст рішення складено 03.06.2024 року.

Суддя: І. Б. Чайкін

СудЖовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено05.06.2024
Номер документу119475744
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —212/2602/24

Рішення від 03.06.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Чайкін І. Б.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Чайкін І. Б.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Чайкін І. Б.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Чайкін І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні