Дата документу 29.05.2024Справа № 554/3405/24 Провадження № 1-кс/554/6102/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.05.2024 року м. Полтава
Октябрський районнийсуд м.Полтави вскладі:слідчого судді ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання старшогослідчий відділеннярозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіСВ ПолтавськогоРУП ГУНПв Полтавськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 проарешт майнау кримінальномупровадженні №12024170420000278від 15.02.2024 року заознаками кримінальнихправопорушень,передбачених ч.4ст.185 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до суду з клопотанням посилаючись на те, що у провадженні слідчого відділу Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження №12024170420000278 від 15.02.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 31.01.2024 близько 10 год невідомі особи таємно, шляхом відкритого доступу, в умовах воєнного стану, здіи?снили крадіжку сходинок біля будинку за адреосю: АДРЕСА_1 , чим завдало ТОВ "Фірма Атол" матеріального збитку на суму близько 450 000 грн.
29.05.2024, на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава, в приміщенні столярної майстерні, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , проведено огляд, в ході якого виявлено та вилучено міжповерхові підсходинки, три упаковки в поліетиленовому пакеті у яких знаходиться по 6 підсходинок, та одну упаковку у поліетиленовому пакеті в кількості 3 шт. в загальній кількості 21 підсходинка.
29.05.2024 року старшим слідчим ВРЗ у СГ та СД Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 винесено постанову про визнання речовим доказом у кримінальному провадженні вилучених вході огляді огляду 21 підсходинку.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші цінності та інші речі, набуті протиправним шляхом.
Проведеним досудовим розслідуванням установлено, що вилучені під час огляду 21 підсходинка, має значення речових доказів, тобто є матеріальним об`єктом, який може бути використаний як доказ факту та обставин, які встановлюються під час кримінального провадження.
Враховуючи, що 21 підсходинка, являється предметом кримінальногопроступку,а такожз метоюпопередження йогознищення,приховання таінших дій,відповідно доч.1,ч.7ст.237КПК Українив ходіпроведеного огляду,він був вилучений.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву в якій прохав клопотання задовольнити, та розглянути клопотання у його відсутність.
Суд, дослідивши надані докази, приходить до наступного. Згідно п. 7 ч. 2ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Відповідно ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу). Стороною обвинувачення доведено, що вищевказане майно, має значення для забезпечення даного кримінального провадження, за існування розумних підозр вважати, що це майно є доказом злочину, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України. Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до арешту, вказаного в клопотаннях сторони обвинувачення майна, враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а тому клопотання про арешт майна підлягає задоволенню. Застосування заходу забезпечення у вигляді арешту майна у вказаний спосіб відповідає належній правовій процедурі та завданням кримінального провадження.
На підстав викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 170-173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання старшогослідчий відділеннярозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіСВ ПолтавськогоРУП ГУНПв Полтавськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 проарешт майнау кримінальномупровадженні №12024170420000278від 15.02.2024 року заознаками кримінальнихправопорушень,передбачених ч.4ст.185 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на вилучене в ході огляду майно, у приміщенні столярної майстерні, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , з позбавленням права відчуження, розпоряджання та використання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119479215 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні