ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"03" червня 2024 р. Справа№ 910/11431/23
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Ткаченка Б.О.
суддів: Майданевича А.Г.
Гаврилюка О.М.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд"
на рішення Господарського суду міста Києва від 20.02.2024
у справі №910/11431/23 (суддя - Мудрий С.М.)
за позовом Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Український будівельний Альянс"
про стягнення 5 615 349,31 грн,-
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Господарського суду міста Києва від 20.02.2024 у справі №910/11431/23 позов задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Український будівельний Альянс" на користь Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд" основного боргу зі сплати орендних платежів в розмірі 176 618 грн. 56 коп., пені за прострочення зобов`язань зі сплати орендних платежів в розмірі 14 113 грн. 69 коп., штрафу за прострочення зобов`язань зі сплати орендних платежів в розмірі 44 154 грн. 64 коп., втрат від інфляції у зв`язку з простроченням грошових зобов`язань зі сплати орендних платежів в розмірі 53 538 грн. 17 коп., неустойки за час прострочення виконання обов`язку повернення майна з оренди в розмірі 54 978 грн. 08 коп. та 5 154 грн. 89 коп. судового збору. В іншій частині позову відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, Державне акціонерне товариство "Будівельна компанія "Укрбуд" подало апеляційну скаргу, в якій просить суд прийняти дану апеляційну скаргу та розглянути її по суті. Скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 20.02.2024 у справі №910/11431/23 в частині відмови у задоволенні вимог Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Український будівельний Альянс" 3 041 607,36 грн. неустойки за час прострочення виконання обов`язку повернення майна з оренди 209 176,37 грн. основного боргу по відшкодування витрат на утримання орендованого майна, 96 526,20 грн. пені за прострочення зобов`язань по відшкодуванню витрат на утримання орендованого майна та компенсації вартості комунальних послуг, 30 685,73 грн. збитків від інфляції у зв`язку з простроченням грошових зобов`язань по відшкодуванню витрат на утримання майна та вартості комунальних послуг, спожитих у зв`язку з орендою майна, 6 007,99 грн. трьох процентів річних від простроченої суми грошових зобов`язань по відшкодуванню витрат на утримання майна та вартості комунальних послуг, спожитих у зв`язку з орендою майна і 1 283 055,06 грн. збитків. Ухвалити нове рішення, яким задовольнити вимоги Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд" та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Український будівельний Альянс" на користь Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд" основний борг зі сплати орендних платежів в розмірі 176 618 грн. 56 коп., пеню за прострочення зобов`язань зі сплати орендних платежів в розмірі 14 113 грн. 69 коп., штраф за прострочення зобов`язань зі сплати орендних платежів в розмірі 44 154 грн. 64 коп., втрати від інфляції у зв`язку з простроченням грошових зобов`язань зі сплати орендних платежів в розмірі 53 538 грн. 17 коп., 3 041 607,36 грн. неустойки за час прострочення виконання обов`язку повернення майна з оренди, 209 176,37 грн. основного боргу по відшкодування витрат на утримання орендованого майна, 96 526,20 грн. пені за прострочення зобов`язань по відшкодуванню витрат на утримання орендованого майна та компенсації вартості комунальних послуг, 30 685,73 грн. збитків від інфляції у зв`язку з простроченням грошових зобов`язань по відшкодуванню витрат на утримання майна та вартості комунальних послуг, спожитих у зв`язку з орендою майна, 6 007,99 грн. трьох процентів річних від простроченої суми грошових зобов`язань по відшкодуванню витрат на утримання майна та вартості комунальних послуг, спожитих у зв`язку з орендою майна і 1 283 055,06 грн. збитків. Відшкодувати Державному акціонерному товариству "Будівельна компанія "Укрбуд" судові витрати, що складаються з судового збору, сплаченого за подання позовної заяви та даної апеляційної скарги.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.03.2024 апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі головуючого судді Ткаченко Б.О., суддів: - Гаврилюк О.М., Руденко М.А.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 28.03.2024 справу №910/11431/23 витребувано з Господарського суду міста Києва.
08.04.2024 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №910/11431/23.
Розпорядженням керівника апарату Північного апеляційного господарського суду від 08.04.2024, у зв`язку з перебуванням судді Руденко М.А., яка входить до складу колегії суддів і не є суддею-доповідачем, у відпустці, здійснити процесуальні дії у визначеному складі суду неможливо.
Згідно з витягом із протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.04.2024, у зв`язку з перебуванням судді Руденко М.А., у відпустці, для розгляду апеляційної скарги сформовано колегію суддів у складі: головуючий суддя Ткаченко Б.О., суддів: Гаврилюк О.М., Майданевич А.Г.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 15.04.2024 прийнято справу №910/11431/23 до свого провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя Ткаченко Б.О., суддів: Гаврилюк О.М., Майданевич А.Г.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 15.04.2024 апеляційну скаргу Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд" на рішення Господарського суду міста Києва від 20.02.2024 у справі №910/11431/23 - залишено без руху. Також вказаною ухвалою встановлено скаржнику десятиденний строк для її виконання (сплатити судовий збір) та повідомлено про наслідки невиконання такої ухвали.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що 16.04.2024 о 17:59 скаржник ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху отримав. Довідка про доставку електронного документа від 17.04.2024 долучена до матеріалів апеляційного провадження.
Таким чином, визначений судом строк для усунення недоліків апеляційної скарги закінчився 25.04.2024. Жодних заяв від ініціатора апеляційного провадження до суду апеляційної інстанції не надходило, навіть з врахуванням часу на поштовий перебіг. Жодних інших заяв не надходило.
Частиною 6 ст. 260 та ч. 3 ст. 262 ГПК України встановлено, що питання про відкриття апеляційного провадження у справі, про залишення апеляційної скарги без руху та про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу (ч. 2 ст. 260 ГПК України).
Проте, станом на дату постановлення ухвали, скаржником не усунуто недоліки, вказані в ухвалі суду від 15.04.2024 шляхом подання відповідної заяви.
Таким чином, наявні підстави для застосування судом апеляційної інстанції ч. 4 ст. 174 ГПК України та повернення апеляційної скарги особі, що звернулася із апеляційною скаргою. Суд апеляційної інстанції зазначає, що повернення апеляційної скарги скаржнику, не позбавляє права звернутися повторно з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. 8 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному ст. 242 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.
Керуючись ст. ст. 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд" на рішення Господарського суду міста Києва від 20.02.2024 у справі №910/11431/23 та додані до неї матеріали повернути (надіслати) скаржнику.
2. Матеріали справи №910/11431/23 повернути Господарському суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку, передбаченому ст. 286 - 291 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Б.О. Ткаченко
Судді А.Г. Майданевич
О.М. Гаврилюк
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 05.06.2024 |
Номер документу | 119483889 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Ткаченко Б.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні