З А О Ч Н Е Р I Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.06.2024
м. Лозова Харківської області
Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі:
головуючого - Харабадзе К.Ш.,
за участю секретаря - Ляшенко Ю.С.,
Справа № 629/2790/24
Номер провадження 2/629/846/24
позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ»
відповідач ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу про стягнення грошових коштів за невиконаним зобов`язанням
у с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 2223,20 грн, посилаючись на те, що 19.10.2023 між ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» та відповідачем було укладено договір про надання послуг № 19/10/23-ГР. В порушення умов Договору замовник не оплачує послуги охорони відповідно до умов та в строки, визначені договором і за період з жовтня 2023 року по 30 квітня 2024 року має заборгованість перед виконавцем за надані послуги в сумі 2030 гривень. Позивачем на адресу відповідача 19.04.2024 було направлено претензію про неналежне виконання зобов`язань за договором, про направлення актів наданих послуг та про сплату грошових коштів. Вказаною претензією відповідач був повідомлений про необхідність сплати наявної заборгованості протягом 07 календарних днів з моменту отриманої самої вимоги. Однак, дана претензія залишилась без відповіді, примірники актів наданих послуг на адресу позивача не повернулись. За порушення строків оплати наданих послуг відповідачу згідно умов договору нараховано пеню у розмірі 193,20 гривень. На підставі вищевикладеного, просить стягнути основну суму заборгованості у розмірі 2030 гривень, пеню у розмірі 193,20 гривень, витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 гривень, витрати на правничу допомогу у розмірі 2940 гривень.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, просив розгляд справи проводити за відсутності представника банку, в разі неявки відповідача не заперечує проти ухвалення заочного рішення суду.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно та належним чином, судовою повісткою про виклик, за адресою зареєстрованого місця проживання, причину неявки суду не повідомив, з заявами про ознайомлення зі справою до суду не звертався, будь-яких заяв по суті не подавав, правом подання відзиву не скористався.
Згідно до положення ч.3 ст. 131 ЦПК України учасники судовогопроцесу зобов`язаніповідомляти судпро причининеявки усудове засідання.У разінеповідомлення судупро причининеявки вважається,що учасникисудового процесуне з`явилисяв судовезасідання безповажних причин.
Відповідно доч.4ст.223ЦПК України,у разіповторної неявкив судовезасідання відповідача,повідомленого належнимчином,суд вирішуєсправу напідставі наявниху нійданих чидоказів (постановляєзаочне рішення).
Виходячи з викладеного, зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разінеявки всудове засіданнявсіх учасниківсправи чив разіякщо відповіднодо положеньцього Кодексурозгляд справиздійснюється судомза відсутностіучасників справи,фіксування судовогопроцесу задопомогою звукозаписувальноготехнічного засобуне здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить до наступного.
Судом встановлено, що 19.10.2023 між ТОВ «Агентство комплексної безпеки охоронна фірма Фрегат» та відповідачем укладено договір про надання послуг № 19/10/23.
Згідно пункту 2.1. вказаного Договору ТОВ «Агентство комплексної безпеки охоронна фірма Фрегат» надає замовнику послуги з централізованої охорони об`єкта, а саме приймає під охорону на ПЦС «Об`єкт» замовника на період надання послуг за цим Договором
У відповідності з Додатком № 1 до Договору «Об`єкт», квартира розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Пунктом 3.1. Договору визначено, що вартість наданих послуг в місяць за один Об`єкт складає 290,00 гривень. При умові здійснення не більше трьох виїздів наряду охорони на один об`єкт на місяць. Кожний наступний, після третього, в місяць, виїзд оплачується замовником окремо з розрахунку 50,00 гривень за один виїзд.
Відповідно до п.3.2. Договору оплата за послуги позивача здійснюється відповідачем щомісячно не пізніше 10-го числа кожного поточного місяця за такий місяць надання послуг, шляхом перерахування грошових коштів на банківських рахунок позивача і не залежить від фактичного часу охорони об`єкта протягом кожного окремого місяця.
Також, п.8.1. Договору визначено, що цей Договір набуває чинності з дати його підписання Сторонами і укладається до 31.12.2023 року включно. У разі, якщо за один місяць до закінчення строку дії Договору жодна зі Сторін не вимагатиме його припинення, то Договір вважається продовженим Сторонами на тих же умовах на кожні наступні роки. Сторони мають право достроково розірвати Договір за додатковою угодою між собою.
Справа не містить відомостей про те, що за один місяць до закінчення строку дії Договору якась Сторона вимагала його припинення або що сторони достроково розірвали Договір за додатковою угодою між собою.
ТОВ «Агентство комплексної безпеки охоронна фірма Фрегат» з початку строку дії Договору надавало послуги, визначені уп.п.2.1.Договору, а відповідач, починаючи із жовтня 2023 року припинив виконувати свої договірні зобов`язання щодо оплати наданих послуг, що не спростовано відповідачем в судовому засіданні.
19.04.2024 ТОВ «Агентство комплексної безпеки охоронна фірма Фрегат» на адресу відповідача направило претензію про неналежне виконання зобов`язань за договором, акти наданих послуг та акти звірки взаєморозрахунків. Однак, дана претензія залишилась не виконаною.
Пунктом 6.3. Договору встановлено, що у випадку несвоєчасної оплати послуг за цим Договором Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ (у розмірі не меншої тої, що діяла в період, за який нараховується пеня) за кожний день прострочення платежів, за весь період такого прострочення.
При цьому нарахування пені та вимоги щодо її сплати не обмежуються певним строком. Відповідно до пункту 3.2. Договору оплата за послуги здійснюється щомісячно не пізніше 10-го числа кожного поточного місяця за такий місяць надання послуг, шляхом перерахування грошових коштів на банківських рахунок позивача і не залежить від фактичного часу охорони об`єкта протягом кожного окремого місяця.
Згідно з розрахунком ТОВ «Агентство комплексної безпеки охоронна фірма Фрегат» за період з жовтня 2023 року по 30 квітня 2024 року заборгованість відповідача становить 2223 гривні 20 копійок, яка складається з основного боргу за договором в розмірі 2030 грн. та пені у вигляді подвійної ставки НБУ в розмірі 193,20 грн.
Вказаний розрахунок відповідачем не спростований.
Відповідно до ч.1ст. 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч.1ст.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Положеннями ч. 1ст. 13 ЦПК Українивизначено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно зіст. 12 ЦПК Українита відповідно до ч.ч. 1, 5 та 6ст. 81ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасникам справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно дост. 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Крім того, відповідно до ч.ч.1,2ст. 207 ЦК Україниправочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей626,628 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною першоюстатті 638 ЦК Українивстановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Згідно зі ст.ст.525,526,530 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, зобов`язання мають виконуватися в термін, передбачений договором, одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.
Відповідно достатті 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Згідно ізстаттею 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Одним із видів забезпечення виконання зобов`язань є неустойка (штраф,пеня) (ст. 546 ЦК України). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно з п. 3 ч. 1ст. 611 ЦК Українипередбачено, що одним із наслідків порушення зобов`язання є сплата неустойки, а в силу вимог ч. 2ст. 551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Згідно зст. 625 ЦК Україниборжник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За змістом частини першої статті901, частини першої статті903 ЦК Україниза договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором. Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням.
Відповідно вимог ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, заявлений позов базується на вимогах закону, є повністю обґрунтованим, а тому і підлягає задоволенню.
На підставі ст. 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір, сплачений останнім при подачі позову.
Щодо вимог позивачки про стягнення на її користь з відповідача витрат на правничу допомогу, суд доходить до наступного.
Відповідно до ч. 1, 3ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат пов`язаних з розглядом справи належать в тому числі і витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч. 3 ,4 ,5ст. 137 ЦПК України, для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
15.04 2023 між ТОВ «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ - ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» та адвокатом Жупинським Миколаєм Андрійовичем (свідоцтво про заняття адвокатською діяльністю № 1514 від 13.02.2008 року) укладено договір про надання правової допомоги, а саме складання та подання до суду позовної заяви про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за невиконання грошових зобов`язань за Договором про надання послуг № 19/10/23-ГР від 19.10.2023.
Згідно до п.3 Договору вартість правничих послуг складає 2940,00 грн.
Згідно до Акту від 30.04.2024, прийняттяпередачі виконаних робіт по договору від 15.04.2024, адвокатом були надані послуги з складання та подання до суду позовної заяви про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за невиконаним грошовим зобов`язанням за Договором про надання послуг 19/10/23-ГР від 19.10.2023, розмір винагороди адвоката складає 2940 гривень.
Згідно квитанції до прибуткового касового ордеру № 30/04 від 30.04.2024, позивачем було сплачено 2940 гривень за надання правничої допомоги за договором від № 15/04-24 від 15.04.2024.
Під час розгляду справи стороною відповідачем не було заявлено клопотання про зменшення розміру витрат на правничу допомогу.
Враховуючи вище викладене, суд вважає достатньою та обґрунтованою суму витрат на правничу допомогу в розмірі 2940 гривень, що є співмірним із складністю справи та виконаних адвокатом робіт, часом витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг), а тому, на підставі ч. 1ст. 141 ЦПК Українипідлягають стягненню з відповідача на користь позивача понесені ним документально підтверджені судові витрати за надання професійної правничої допомоги.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України визначено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову покладаються на відповідача;
Таким чином, у відповідності до ст. 141 КПК України, з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню витрати на правничу допомогу в розмірі 2940,00 гривень.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 81, 89, 141, 259, 264, 265,268, 280-282 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів за невиконаним зобов`язанням задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» основну суму заборгованості за Договором про надання послуг № 19/10/23 ГР від 19.10.2023 за період з жовтня 2023 року по 30 квітня 2024 року у розмірі 2030 /дві тисячі тридцять/ гривень 00 копійок, пеню у розмірі 193 /сто дев`яносто три/ гривні 20 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНТСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИ ОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ» судовий збір у розмірі 3028 гривень 00 копійок, витрати на правову допомогу у розмірі 2940 гривень 00 копійок.
Позивач може оскаржити рішення до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішенняможе бутипереглянуте судом,що йогоухвалив,за письмовоюзаявою відповідача. Заявупро переглядзаочного рішенняможе бутиподано протягомтридцяти днівз дняйого проголошення. Учасниксправи,якому повнезаочне рішеннясуду небуло врученеу деньйого проголошення,має правона поновленняпропущеного строкуна поданнязаяви пройого перегляд-якщо таказаява поданапротягом двадцятиднів здня врученняйому повногозаочного рішеннясуду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «АГЕНСТВО КОМПЛЕКСНОЇ БЕЗПЕКИОХОРОННА ФІРМА ФРЕГАТ», код ЄДРПОУ 34388869, місцезнаходження за адресою: м. Харків, вул. Рибалка, буд. 33, кв. 52.
відповідач ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_2
Суддя: Карина ХАРАБАДЗЕ
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119490063 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
ХАРАБАДЗЕ К. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні