Ухвала
від 03.06.2024 по справі 716/1036/24
ЗАСТАВНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №716/1036/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.06.2024 року м.Заставна

Заставнівський районний суд Чернівецької області у складі:

головуючого судді Вайновської О.Є.,

секретаря судового засідання Кульки О.М.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Центр надання адміністративних послуг Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області про визнання батьківства та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання батьківства, за якою просить визнати ОСОБА_2 батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини. Також просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини в розмірі частини заробітку (доходу) платника аліментів щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття. Крім цього, просить стягнути з відповідача сплачений нею судовий збір.

Ухвалою судді від 13.05.2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

В підготовче судове засідання позивачка не з`явилася, свої інтереси доручила представляти адвокату Пилип`юку О.М.

Представник позивачки адвокат Пилип`юк О.М. в судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи. Просив розглянути клопотання за відсутності сторони позивача.

Відповідач у підготовче судове засідання також не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, будь яких заяв до суду не подав.

Представник третьої особи Центру надання адміністративних послуг Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області в судове засідання не з`явився, подав до суду відзив, в якому вважає безпідставне залучення Центру третьою особою по справі. Просив розгляд справи провести за його відсутності.

Вирішуючи клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, суд виходить з наступного.

Так, за змістом ст.189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті та інші.

Частиною 1 ст.81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Доказами, відповідно до ст.76 ЦПК України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи, зокрема, висновки експертів.

За ч.1, 3-4 ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу для з`ясування обставин, що мають значення для справи, якщо необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу (ч.1 ст.104 ЦПК України).

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.128 СК України, за відсутностізаяви,право наподання якоївстановлено статтею126цього Кодексу,батьківство щододитини можебути визнанеза рішеннямсуду. Підставою длявизнання батьківстває будь-яківідомості,що засвідчуютьпоходження дитинивід певноїособи,зібрані відповіднодо Цивільногопроцесуального кодексуУкраїни. Позов провизнання батьківстваможе бутипред`явленийматір`ю,опікуном,піклувальником дитини,особою,яка утримуєта виховуєдитину,а такожсамою дитиною,яка досяглаповноліття. Позов провизнання батьківстваможе бутипред`явленийособою,яка вважаєсебе батькомдитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Таким чином, виходячи з обов`язку позивача довести ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, а доказом встановлення кровного споріднення між особою, яка не записана батьком, та дитиною є висновок судової-генетичної експертизи, для проведення якої необхідні спеціальні знання, клопотання позивача про призначення у справі про визнання батьківства судово-генетичної експертизи є обґрунтованим, оскільки за наслідками її проведення будуть з`ясовані обставини що мають значення для вирішення справи, а тому воно підлягає задоволенню.

Виконання експертизи за згодою сторін слід доручити експертам Комунальної установи «Одеське бюро судово-медичної експертизи» (м. Одеса, пр. Валіховський, 4), поставивши на їх вирішення питання які викладені у відповідності до орієнтованого переліку вирішуваних питань експертами при проведенні даного виду експертизи, попередивши експерта про кримінальну відповідальності відповідно до ст.ст.384, 385 КК України.

Суд звертає увагу, що за змістом ст.107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи. При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

Відповідно до ч.6, 9 ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

За таких обставин, задовольнивши клопотання представника позивача про призначення у справі судової молекулярно-генетичної експертизи суд зобов`язує сторони по справі надати експерту біологічні зразки необхідні для проведення експертизи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1-12, 76 ,83, 84, 103-108, 251, 260-261, 353-355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Центр надання адміністративних послуг Берегометської селищної ради Вижницького району Чернівецької області про визнання батьківства та стягнення аліментів судову молекулярно-генетичну експертизу на вирішення якої поставити наступне питання:

1. Чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?

Проведення судово-генетичної експертизи доручити експертам Комунальної установи «Одеське бюро судово-медичної експертизи» (місто Одеса, провулок Валіховський, 4).

Доручити експертам Комунальної медичної установи «Обласне бюро судово-медичної експертизи» (місто Чернівці, вулиця Кишинівська, 2) відібрати необхідні для проведення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи зразки біологічного характеру, здійснити належне документальне оформлення, пакування, відповідну підготовку відібрання зразків для транспортування і передання в упакованому та опечатаному вигляді до Комунальної установи «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи» для проведення експертизи (65082, місто Одеса, провулок Валіховський, 4).

Про день та час проведення судово-генетичної експертизи повідомити сторін по справі.

Зобов`язати ОСОБА_2 , ОСОБА_1 разом з ОСОБА_3 для забезпечення проведення експертизи з паспортом з`явитися у призначений час до КМУ «Обласне бюро судово-медичної експертизи» за адресою: Чернівецька область, місто Чернівці, вулиця Кишинівська, 2, для відбору біологічних зразків.

Попередити експертів Комунальної установи «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи» для проведення експертизи (65082, місто Одеса, провулок Валіховський, 4), про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Роз`яснити сторонам, що відповідно до положень ст.109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження по справі зупинити до отримання висновку судової молекулярно-генетичної експертизи.

Оплату за проведення судової-генетичної експертизи покласти на позивачку ОСОБА_1 .

Дозволити експертам повне або часткове знищення об`єктів дослідження, відповідно до п.4 ст.108 ЦПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд Чернівецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.

Суддя Вайновська О.Є.

СудЗаставнівський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119491753
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —716/1036/24

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Вайновська О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні