Ухвала
від 03.06.2024 по справі 596/936/24
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"03" червня 2024 р. Справа № 596/936/24

Провадження № 2/596/331/2024

Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Гримайлівської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Гусятинського районного суду Тернопільської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Гримайлівської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно.

За правилами ЦПК України позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам зазначеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.

У позовній заяві та долучених до неї додатках містяться розбіжності у анкетних даних позивача.

Так, згідно позовної заяви вбачається, що позивачем вказана - ОСОБА_1 . Відповідно доданих до позовної заяви документів, а сааме: копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , дублікату карти фізичної особи платника податків № НОМЕР_2 та копії Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища № НОМЕР_3 прізвище позивачки (дружини) значиться як « ОСОБА_4 » (а.с.16, 17,19).

Крім того, позовна заява не містить обгрунтування позовних вимог та посилання на докази підстав набуття права власності на 2/3 частини житлового будинку в порядку спадкування за заповітом та на 1/3 частину житлового будинку в порядку спадкування за законом, оскільки із прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачка просить визнати за нею, право власності на спадкове майно за заповітом, після смерті матері ОСОБА_5 на 2/3 частки житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , загальною площею 54,2 кв.м. та житловою 40,7 кв.м., та визнати за нею право власності на спадкове майно за законом, після смерті рідного барата ОСОБА_6 на 1/3 частки житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , загальною площею 54,2 кв.м. та житловою 40,7 кв.м..

Згідно технічного паспорта на житловий будинок садибного типу по АДРЕСА_1 власниками вищевказаного житлового будинку по 1/3 частині кожен являлися: ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 .

В інформаційній довідці державного нотаріуса Гусятинської державної нотаріальної контори містяться відомості про те, що разом із ОСОБА_7 , на час відкриття спадщини постійно проживали і були зареєстровані: дружина спадкодавця ОСОБА_5 та син спадкодавця ОСОБА_6 (непрацездатний, інвалід ІІ групи), що дозволяє вважати їх обох такими, що прийняли спадщину після смерті їхнього чоловіка та батька ОСОБА_7 , згідно ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України.

Тому позивачу слід уточнити прохальну частину щодо розміру спадкових часток, які позивач має намір спадкувати в порядку спадкування за законом та за заповітом.

Зазначені недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Керуючись ст.ст. 175-177, 185 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Гримайлівської селищної ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Повідомити сторону позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви.

Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Ірина ЛИСЮК

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119492885
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —596/936/24

Рішення від 05.07.2024

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні