Рішення
від 03.06.2024 по справі 380/15300/23
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2024 рокусправа № 380/15300/23 м.ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу № 380/15300/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Біол» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ТОВ «Торговий дім «Біол» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 08.06.2023 №13140/13-01-04-07/41807505.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що місцем здійснення господарської діяльності позивача до листопада 2022 року було місто Мелітополь Запорізької області. Лише з 3 листопада 2022 року з метою збереження господарської діяльності було прийнято рішення про зміну місцезнаходження підприємства на іншу більш безпечну область - Львівську.

Позивач 06.01.2023 через Електронний кабінет платника податку подав заяву про відсутність можливості своєчасно виконувати податкові зобов`язання.

Однак ГУ ДПС листом від 20.01.2023 №1655/6/13-01-04-05-09 позивача було повідомлено про прийняття Рішення щодо можливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку. В якості підстав такого прийняття такого рішення містилися загальні формулювання, без врахування скрутного становища та наведених позивачем конкретних фактів.

У позивача дійсно була відсутня об`єктивна можливість своєчасно виконувати свої зобов`язання, в т.ч. перед податковим органом, що підтверджується Сертифікатом №2300-23-2976 про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), що був виданий Запорізькою торгово-промисловою палатою вих.№03.3/705 від 26.06.2023. Цим Сертифікатом Запорізька торгово-промислова палата засвідчила форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військова агресія Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану (тимчасова окупація м. Мелітополь Запорізької області, захоплення підприємства, втрата документів) щодо обов`язку (зобов`язання), а саме: складення податкових накладних та їх реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних в строки, передбачені законодавством України.

Несвоєчасна реєстрація сум податку на додану вартість за податковими накладними, складеними в період з 15.02.2022 - по 22.02.2022.

Вказаним Сертифікатом Запорізька торгово-промислова палата зафіксувала період дії форс-мажорних обставини (обставини непереборної сили) для позивача з 25 лютого 2022 року по 14 лютого 2023 року.

Позивач вказує про існування у податковому законодавстві двох колізійних, суперечливих одна одній норм, які створюють неоднакове правове регулювання одних і тих самих правовідносин, а саме: приписи п.521 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ПК України передбачають відсутність відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних впродовж усього терміну дії карантину; водночас приписи підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПКУ передбачають звільнення від застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних для платників податків, які мають можливість реєструвати податкові накладні, граничних строк реєстрації яких припадав на період з 22.04.2022 по 27.05.2022, за умови їх реєстрації до 15.07.2022 (тобто застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію відповідних податкових накладних, граничних строк реєстрації яких припадав на період з 22.04.2022 по 27.05.2022, здійснюватиметься за умови їх не реєстрації до 15.07.2022).

Крім цього, виходячи із сутності порушення, про яке йдеться в Акті перевірки щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних, ключовим моментом для фіксації порушення є зазначення в Акті перевірки поряд з інформацію про дату виписки та датою реєстрації податкових накладних інформації про граничний строк реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних. Однак з Акту перевірки по жодній з податкових накладних не вбачається зазначення граничного строку/терміну її реєстрації, а відтак, Акт перевірки не містить достатньої та вичерпної інформації, яким саме чином Відповідачем було встановлені порушення та обрахована кількість протермінованих днів.

Представник позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримала, надала суду додаткові пояснення та докази, просила позов задоволити повністю.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив з підстав, що ним проведено камеральну перевірку ТОВ «Торговий дім «Біол» з питань дотримання вимог п.192.1 ст.192, п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України. За результатами перевірки Головним управлінням складено акт від 19.04.2023 №9314/3-01-04-07/41807505.

Позивач у позовній заяві вказує на порушення контролюючим органом підчас складання акту камеральної перевірки вимог Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків, що затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 №727 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.12.2021 №702) в частині п. 1 та п. 5 Розділу ІІІ відповідного Порядку. Однак зазначена позиція позивача є не обґрунтованою, оскільки норми Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків стосуються лише та тільки оформлення результатів (акту) документальної податкової перевірки та є не застосовні до регулювання особливостей оформлення акту камеральної перевірки. Натомість Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 ПК України (пункт 76.2 статті 76 ПК України).

На підставі зазначеного, доводи позивача про невідповідність акту камеральної перевірки вимогам Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків є без підставними.

Спростування доводів позивача щодо наявності обставин та доказів, що виключають можливість притягнення позивача до відповідальності за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних.

Головне управління ДПС у Львівській області проаналізувавши дані відповідного реєстру за звітний період лютий - березень 2022 року та у ході проведення камеральної перевірки виявило порушення ТОВ «Торговий дім «Біол» порядку реєстрації податкових накладних, що і стало підставою для накладення штрафу.

Порушення строків реєстрації податкових накладних свідчить про наявність порушення, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу в залежності від терміну такого порушення, що передбачено пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Перелік порушень податкового законодавства, за які контролюючим органом нараховуються штрафні санкції в період дії карантину на території України є вичерпним та не включає застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних у період з 01 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Однак, Законом України від 12.05.2022 року №2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану, який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни до підпункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, установлено особливості для справляння податків і зборів.

Так, відповідно до підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу Перехідні положення ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

В ході проведення перевірки встановлено порушення ТОВ «Торговий дім «Біол» пункту 201.10 статті 201 ПК України в частині порушення термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних.

З відомостей акта перевірки вбачається, що протягом 12.09.2022-14.02.2023 року в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Торговий дім «Біол» було зареєстровано податкові накладні, що були складені протягом лютого 2022 року та березня 2022 року.

В порядку пункту 201.10 статті 201 ПК України граничний термін реєстрації податкових накладних сформованих 11.02.2022-15.02.2023 є 28.02.2022, для податкових накладних складених з 16.02.2022-23.02.2022 граничний термін є 15.03.2022, для податкової накладної №769 від 13.03.2022 граничний термін реєстрації є 31.03.2022.

Жодним нормативно-правовим актом не було зупинено дію пункту 201.10 статті 201 ПК України, натомість пунктом 521 підрозділу 10 розділу XX ПК України щодо незастосування штрафів в зв`язку з мораторієм було тимчасово зупинено притягнення до відповідальності платників податків за порушення строків встановлених ПК України. Тимчасове зупинення застосування штрафів за не своєчасну реєстрацію податкових накладних не передбачає звільнення платників податків від обов`язку передбаченого пунктом 201.10 статті 201 ПК України.

У позовні заяві позивач не заперечує факт подання ним на реєстрацію податкових накладних із пропущенням строків встановлених ст. 201 ПК України та підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу Перехідні положення ПК України.

На платника податків покладено обов`язок щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у строк встановлений податковим законодавством, а саме для податкових накладних складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені, а для податкових накладних складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Порушення вказаних строків реєстрації податкових накладних свідчить про наявність порушення, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу в залежності від терміну такого порушення, що передбачено пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

Контролюючим органом на підставі пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України нараховано штрафні санкції за невчасну реєстрацію податкових накладних починаючи з 15.07.2022 року.

У підсумку докази та аргументи у сукупності вказують на безпідставність позовних вимог позивача, що в свою чергу дає усі підстави для винесення рішення про відмову у задоволенні позову.

Представник відповідача в судових засіданнях позовні вимоги заперечила, надала суду додаткові докази та пояснення, просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 06.07.2023 року відкрито спрощене провадження у справі. Ухвалою судді від 29.12.2023 року вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Судом встановлені наступні обставини:

19.04.2023 Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області проведено перевірку ТОВ «Торговий дім «Біол» про що складено Акт №9314/13-01-04- 07/41807505 «Про результати камеральної перевірки дотримання вимог п.192.1. ст.192, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями) ТОВ «Торговий дім «Біол» (код ЄДРПОУ: 41807505).

Перевіркою встановлено, що за даними Єдиного реєстру податкових накладних встановлено порушення вимог, передбачених п.210.10 ст. 201 та/або п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України щодо граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, а саме:

1. Податкова накладна № 752 на суму ПДВ 239,37 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 12.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 60, розмір штрафних санкцій - 30%;

2. Податкова накладна № 771 на суму ПДВ 796,34 грн, дата складання 15.02.2022, дата реєстрації 14.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 62, розмір штрафних санкцій - 40%;

3. Податкова накладна № 624 на суму ПДВ 5647,8 грн, дата складання 15.02.2022, дата реєстрації 14.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 62, розмір штрафних санкцій - 40%;

4. Податкова накладна № 772 на суму ПДВ 70759,21 грн, дата складання 15.02.2022, дата реєстрації 14.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 62, розмір штрафних санкцій - 40%;

5. Податкова накладна № 764 на суму ПДВ 139,72 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

6. Податкова накладна № 757 на суму ПДВ 859,86 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

7. Податкова накладна № 753 на суму ПДВ 901,39 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

8. Податкова накладна № 765 на суму ПДВ 778,14 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

9. Податкова накладна № 754 на суму ПДВ 102,83 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13 09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

10. Податкова накладна № 580 на суму ПДВ 5584,5 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

11. Податкова накладна № 756 на суму ПДВ 397,4 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

12. Податкова накладна № 755 на суму ПДВ 278,31 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09 2022 08:08, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40%;

13. Податкова накладна № 769 на суму ПДВ 0 грн, дата складання 13.03.2022, дата реєстрації 09.12.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 148, розмір штрафних санкцій - 0%;

14. Податкова накладна № 583 на суму ПДВ 2496,06 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

15. Податкова накладна № 588 на суму ПДВ 420,6 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

16. Податкова накладна № 700 на суму ПДВ 858,2 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

17. Податкова накладна № 643 на суму ПДВ 67,08 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

18. Податкова накладна № 673 на суму ПДВ 1381,1 грн, дата складання 16.02.2022 дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

19. Податкова накладна № 584 на суму ПДВ 1499,5 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

20. Податкова накладна № 665 на суму ПДВ 364,76 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

21. Податкова накладна № 628 на суму ПДВ 813,4 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

22. Податкова накладна № 600 на суму ПДВ 296,18 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

23. Податкова накладна № 671 на суму ПДВ 482,85 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

24. Податкова накладна № 597 на суму ПДВ 645,83 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

25. Податкова накладна № 699 на суму ПДВ 2309 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

26. Податкова накладна № 674 на суму ПДВ 620,82 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 20, розмір штрафних санкцій - 40%;

27. Податкова накладна № 675 на суму ПДВ 1745,21 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

28. Податкова накладна № 633 на суму ПДВ 735,38 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

29. Податкова накладна № 629 на суму ПДВ 2748,8 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

30. Податкова накладна № 679 на суму ПДВ 1976,3 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

31. Податкова накладна № 685 на суму ПДВ 267,2 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

32. Податкова накладна № 606 на суму ПДВ 2358,64 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

33. Податкова накладна № 610 на суму ПДВ 2316,24 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

34. Податкова накладна № 589 на суму ПДВ 933,02 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

35. Податкова накладна № 698 на суму ПДВ 916,54 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

36. Податкова накладна № 613 на суму ПДВ 747,8 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

37. Податкова накладна № 612 на суму ПДВ 425,7 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

38. Податкова накладна № 608 на суму ПДВ 2085,62 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

39. Податкова накладна № 658 на суму ПДВ 618,26 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

40. Податкова накладна № 654 на суму ПДВ 6983,58 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

41. Податкова накладна № 587 на суму ПДВ 1718,77 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

42. Податкова накладна № 695 на суму ПДВ 1849,92 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

43. Податкова накладна № 641 на суму ПДВ 1615,18 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

44. Податкова накладна № 637 на суму ПДВ 3170,46 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

45. Податкова накладна № 670 на суму ПДВ 366,24 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

46. Податкова накладна № 653 на суму ПДВ 67,58 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

47. Податкова накладна № 703 на суму ПДВ 1832,14 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

48. Податкова накладна № 591 на суму ПДВ 188,31 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

49. Податкова накладна № 647 на суму ПДВ 1134,86 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

50. Податкова накладна № 662 на суму ПДВ 280,96 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

51. Податкова накладна № 640 на суму ПДВ 692,24 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

52. Податкова накладна № 682 на суму ПДВ 946,5 грн, дата складання 06.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

53. Податкова накладна № 630 на суму ПДВ 378,36 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

54. Податкова накладна № 680 на суму ПДВ 335,4 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

55. Податкова накладна № 619 на суму ПДВ 78,22 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

56. Податкова накладна № 648 на суму ПДВ 1020,36 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

57. Податкова накладна № 638 на суму ПДВ 2137,84 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

58. Податкова накладна № 605 на суму ПДВ 508,04 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

59. Податкова накладна № 644 на суму ПДВ 2247,34 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

60. Податкова накладна № 694 на суму ПДВ 121,23 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

61. Податкова накладна № 585 на суму ПДВ 78,22 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

62. Податкова накладна № 686 на суму ПДВ 3173,42 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

63. Податкова накладна № 594 на суму ПДВ 475,22 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

64. Податкова накладна № 678 на суму ПДВ 1746,31 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

65. Податкова накладна № 645 на суму ПДВ 527,56 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

66. Податкова накладна № 593 на суму ПДВ 933,12 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

67. Податкова накладна № 623 на суму ПДВ 911,91 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

68. Податкова накладна № 639 на суму ПДВ 65,08 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

69. Податкова накладна № 632 на суму ПДВ 1440,38 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

70. Податкова накладна № 689 на суму ПДВ 75,04 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

71. Податкова накладна № 693 на суму ПДВ 2135,76 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

72. Податкова накладна № 595 на суму ПДВ 2922,8 грн, дата складання 16.02.2022,дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

73. Податкова накладна № 601 на суму ПДВ 623,42 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

74. Податкова накладна № 603 на суму ПДВ 735,06 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

75. Податкова накладна № 615 на суму ПДВ 581,16 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

76. Податкова накладна № 691 на суму ПДВ 1565,66 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

77. Податкова накладна № 596 на суму ПДВ 224,3 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

78. Податкова накладна № 599 на суму ПДВ 200,24 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

79. Податкова накладна № 701 на суму ПДВ 430.68 грн., дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

80. Податкова накладна № 592 на суму ПДВ 3781,82 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

81. Податкова накладна № 581 на суму ПДВ 1991,1 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

82. Податкова накладна № 676 на суму ПДВ 853,2 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

83. Податкова накладна № 582 на суму ПДВ 267,2 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

84. Податкова накладна № 649 на суму ПДВ 897,29 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

85. Податкова накладна № 672 на суму ПДВ 1268,08 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

86. Податкова накладна № 663 на суму ПДВ 573,9 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

87. Податкова накладна № 620 на суму ПДВ 646,24 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

88. Податкова накладна № 664 на суму ПДВ 3026,74 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

89. Податкова накладна № 586 на суму ПДВ 1259,63 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

90. Податкова накладна № 690 на суму ПДВ 1355,36 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

91. Податкова накладна № 652 на суму ПДВ 2345,4 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

92. Податкова накладна № 646 на суму ПДВ 394,02 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

93. Податкова накладна № 692 на суму ПДВ 1982,95 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

94. Податкова накладна № 702 на суму ПДВ 259,86 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

95. Податкова накладна № 609 на суму ПДВ 459,58 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

96. Податкова накладна № 656 на суму ПДВ 651,72 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

97. Податкова накладна № 651 на суму ПДВ 384,78 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

98. Податкова накладна № 683 на суму ПДВ 1036,34 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

99. Податкова накладна № 642 на суму ПДВ 75,04 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

100. Податкова накладна № 602 на суму ПДВ 130,16 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

101. Податкова накладна № 696 на суму ПДВ 2442,48 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

102. Податкова накладна № 666 на суму ПДВ 1119,81 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

103. Податкова накладна № 669 на суму ПДВ 1827,18 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

104. Податкова накладна № 636 на суму ПДВ 221,56 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

105. Податкова накладна № 635 на суму ПДВ 503,72 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

106. Податкова накладна № 617 на суму ПДВ 430,68 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

107. Податкова накладна № 607 на суму ПДВ 746,36 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

108. Податкова накладна № 590 на суму ПДВ 688,08 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 09.02.2023, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

109. Податкова накладна № 616 на суму ПДВ 75,04 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

110. Податкова накладна № 604 на суму ПДВ 631,42 грн., дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

111. Податкова накладна № 661 на суму ПДВ 231,54 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

112. Податкова накладна № 618 на суму ПДВ 1962,08 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

113. Податкова накладна № 659 на суму ПДВ 208,72 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

114. Податкова накладна № 625 на суму ПДВ 1041,92 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

115. Податкова накладна № 598 на суму ПДВ 1768,92 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

116. Податкова накладна № 688 на суму ПДВ 784,18 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

117. Податкова накладна № 660 на суму ПДВ 723,24 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

118. Податкова накладна № 687 на суму ПДВ 576,84 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

119. Податкова накладна № 627 на суму ПДВ 366,3 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

120. Податкова накладна № 657 на суму ПДВ 1598,44 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

121. Податкова накладна № 668 на суму ПДВ 625,84 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

122. Податкова накладна № 622 на суму ПДВ 160,32 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

123. Податкова накладна № 634 на суму ПДВ 118,47 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

124. Податкова накладна № 621 на суму ПДВ 2140,51 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

125. Податкова накладна № 677 на суму ПДВ 75,04 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

126. Податкова накладна № 650 на суму ПДВ 534,84 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

127. Податкова накладна № 614 на суму ПДВ 274,58 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

128. Податкова накладна № 744 на суму ПДВ 45414,9 грн, складання 21.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

129. Податкова накладна № 732 на суму ПДВ 1445,7 грн, складання 18.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

130. Податкова накладна № 730 на суму ПДВ 2290,72 грн, складання 14.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

131. Податкова накладна № 611 на суму ПДВ 822,42 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

132. Податкова накладна № 681 на суму ПДВ 6413,35 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

133. Податкова накладна № 667 на суму ПДВ 5099,76 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

134. Податкова накладна № 684 на суму ПДВ 2274,04 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

135. Податкова накладна № 697 на суму ПДВ 615,74 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

136. Податкова накладна № 655 на суму ПДВ 156,4 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 09.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 210, розмір штрафних санкцій - 40%;

137. Податкова накладна № 729 на суму ПДВ 30011,23 грн, складання 14.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

138. Податкова накладна № 747 на суму ПДВ 22298,61 грн, складання 21.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

139. Податкова накладна № 736 на суму ПДВ 376,45 грн, складання 18.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

140. Податкова накладна № 745 на суму ПДВ 2313,44 грн, складання 21.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

141. Податкова накладна № 746 на суму ПДВ 59088,24 грн, складання 21.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

142. Податкова накладна № 767 на суму ПДВ 187,29 грн, складання 22.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

143. Податкова накладна № 768 на суму ПДВ 353,28 грн, складання 23.02.2022 року, дата реєстрації 14.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 215, розмір штрафних санкцій - 40%;

144. Податкова накладна № 738 на суму ПДВ 0 грн, дата складання 18.02.2022 року, дата реєстрації 10.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 211, розмір штрафних санкцій - 2%;

145. Податкова накладна № 740 на суму ПДВ 0 грн., дата складання 18.02.2022 року, дата реєстрації 10.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 211, розмір штрафних санкцій - 2%;

146. Податкова накладна № 563 на суму ПДВ 2032,64 грн., дата складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

147. Податкова накладна № 560 на суму ПДВ 229,07 грн, дата складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

148. Податкова накладна № 565 на суму ПДВ 2963,16 грн, дата складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

149. Податкова накладна № 562 на суму ПДВ 5501,95 грн, дата складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

150. Податкова накладна № 719 на суму ПДВ 866,98 грн, дата складання 16.02.2022року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

151. Податкова накладна № 712 на суму ПДВ 530,7 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількістьднів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

152. Податкова накладна № 721 на суму ПДВ 629,73 грн, дата складання 16.02.2022 року,дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

153. Податкова накладна № 709 на суму ПДВ 479,4 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

154. Податкова накладна № 715 на суму ПДВ 539,08 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

155. Податкова накладна № 723 на суму ПДВ 355,82 грн, дата складання 16.02.2022 року,дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

156. Податкова накладна № 731 на суму ПДВ 89,61 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

157. Податкова накладна № 705 на суму ПДВ 893,06 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

158. Податкова накладна № 726 на суму ПДВ 3450,03 грн, складання 15.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

159. Податкова накладна № 564 на суму ПДВ 1693,87 грн, складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

160. Податкова накладна № 577 на суму ПДВ 385,9 грн, складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

161. Податкова накладна № 578 на суму ПДВ 169,95 грн, складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

162. Податкова накладна № 706 на суму ПДВ 202,74 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

163. Податкова накладна № 717 на суму ПДВ 260,49 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

164. Податкова накладна № 724 на суму ПДВ 194,46 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

165. Податкова накладна № 718 на суму ПДВ 590,72 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

166. Податкова накладна № 710 на суму ПДВ 354,3 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

167. Податкова накладна № 561 на суму ПДВ 4667,1 грн, складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

168. Податкова накладна № 559 на суму ПДВ 4280,59 грн, складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

169. Податкова накладна № 576 на суму ПДВ 1373,21 грн, складання 11.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

170. Податкова накладна № 716 на суму ПДВ 195,48 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

171. Податкова накладна № 722 на суму ПДВ 419,53 грн, складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

172. Податкова накладна № 704 на суму ПДВ 698,06 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

173. Податкова накладна № 728 на суму ПДВ 1686,7 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

174. Податкова накладна № 707 на суму ПДВ 1893,56 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

175. Податкова накладна № 720 на суму ПДВ 1173,53 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

176. Податкова накладна № 711 на суму ПДВ 1496,16 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

177. Податкова накладна № 713 на суму ПДВ 269,93 грн, дата складання 16.02.2022 року,дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

178. Податкова накладна № 714на суму ПДВ 340,7 грн, дата складання 16.02.2022 року,дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

179. Податкова накладна № 708 на суму ПДВ 234,66 грн, дата складання 16.02.2022 року, дата реєстрації 08.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 209, розмір штрафних санкцій - 40%;

180. Податкова накладна № 727 на суму ПДВ 154,92 грн, дата складання 15.02.2022 року, дата реєстрації 07.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 208, розмір штрафних санкцій - 40%;

181. Податкова накладна № 725 на суму ПДВ 1096,81 грн, дата складання 15.02.2022 року, дата реєстрації 07.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 208, розмір штрафних санкцій - 40%.

Перевіркою встановлено, що ТОВ «Торговий дім «Біол» (код ЄДРПОУ: 41807505) відповідно до ст. 192, ст. 120/1, п. 201.10. ст. 201 та підпункту 69.1., 69.11. пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних, штрафна санкція становить 175129 гривень 05 коп.

08.06.2023 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення за №13140/13-01-04-07/41807505, яким до позивача застосовано штраф за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в сумі 175 129 гривень 05 коп.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає спірне рішення протиправним та таким, що не відповідає фактичним обставинам справи та вимогам законодавства.

Судом частково враховуються аргументи наведені позивачем про протиправність спірного рішення з наступних встановлених підстав згідно встановлених судом обставин та вимог законодавства:

Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VI.

Пунктом 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом (п. 201.10 ст. 201 ПК України).

З урахуванням викладеного, в період існування спірних правовідносин ПК України передбачений обов`язок платників податку на додану вартість забезпечити своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Аналіз наведеної норми ПК України свідчить, що податкове правопорушення за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної є вчиненим із моменту закінчення граничного терміну реєстрації податкової накладної, передбаченої пунктом 201.10 статті 201 ПК України. Строк затримки реєстрації має правове значення для визначення розміру штрафної санкції, а не для його кваліфікації.

18 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 533- IX (далі - Закон № 533- IX).

У зв`язку із набранням чинності Закону №533-ІХ (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30 березня 2020 року № 540-IX та Закону України від 13 травня 2020 року № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)») підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктом 52-1 такого змісту:

«За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

порушення вимог законодавства в частині:

обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;

здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку;

порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню».

Пункт 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України містив чітку вказівку на темпоральний критерій незастосування штрафних санкцій за вчиненні відповідні порушення: з 1 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

Законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на застосування штрафних санкцій, у тому числі за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у відповідний період.

Необхідно зазначити, що карантин Кабінет Міністрів України установив на підставі постанови від 11 березня 2020 року № 211 з 12 березня 2020 року.

Постановою від 27 червня 2023 року № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Кабінет Міністрів України відмінив з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Разом з тим, до завершення карантину Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року в Україні введений воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.

З метою реалізації необхідних заходів щодо підтримки військових і правоохоронних підрозділів у відбитті збройного нападу російської федерації та забезпечення прав і обов`язків платників податків Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» від 03 березня 2022 року №2118-IX, який набрав чинності 07 березня 2022 року (далі - Закон № 2118-IX).

Законом № 2118-IX підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.

Зокрема, підпунктами 69.1, 69.9 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України визначено, що у випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Законом № 2142-IX від 24 березня 2022 року внесено зміни у підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України, а саме слова «трьох місяців» замінено словами «шести місяців».

В подальшому Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12 травня 2022 року № 2260-IX (далі - Закон № 2260-IX).

У зв`язку із набранням чинності 27 травня 2022 року Закону № 2260-IX підпункт 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України викладено у такій редакції:

«У разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику».

Відтак, з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язку, зокрема, щодо реєстрації у відповідному реєстрі податкових накладних.

Закон № 2260-IX підпункт 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнив положеннями, відповідно до яких у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

Отже, з 27 травня 2022 року припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Законом № 2260-IX було внесено зміни й до підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.

Відповідно до нової редакції цієї норми для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім дотримання строків реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, сплати податків та зборів платниками податків.

З 27 травня 2022 року пункт 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений підпунктом 69.1-1.

Згідно з новими положеннями цього підпункту платники податку на додану вартість зобов`язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-IX (набрав чинності 03 січня 2023 року) підпункт 69.1 викладено в новій редакції, зокрема відповідно до абзаців третього - п`ятого цього пункту платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо:

- реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року;

- реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20 липня 2022 року.

З огляду на наведене вище правове регулювання спірних правовідносин, суд зазначає, що платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в період дії мораторію, запровадженого пунктом 52-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, а саме з 01 березня 2020 року по 26 травня 2022 року.

Оскільки податкове правопорушення щодо несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної в ЄРПН, то у випадку коли податкова накладна/розрахунок коригування складена(ий) в період дії мораторію, а зареєстрована(ий) в ЄРПН після скасування дії мораторію (тобто після 26 травня 2022 року), відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовується за період у якому підстави для звільнення від відповідальності перестали існувати.

В той же час, як зазначено вище, пунктом 69.1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України (з урахуванням змін, внесених Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-IX) установлено, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022 року, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15 липня 2022 року.

Отже, якщо податкові накладні/розрахунки коригування складені платником в період з 01 лютого по 31 травня 2022 року, а зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку після 15 липня 2022 року, у контролюючого органу є підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.

В період дії воєнного стану правовідносини щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН регулюються нормами ПК України з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» цього кодексу.

Щодо застосування розміру штрафних санкцій, передбачених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, суд зазначає наступне.

Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (набрав чинності 08 лютого 2023 року) підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення.

Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Відповідно до пункту 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі:

- 2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 13 травня 1997 року № 1-зп/1997, стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Згідно рішення Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року № 1-рп-99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині 1 статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб. Але це не означає, що цей конституційний принцип не може поширюватись на закони та інші нормативно-правові акти, які пом`якшують або скасовують відповідальність юридичних осіб. Проте, надання зворотної дії в часі таким нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті.

Закон № 2876-IX не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. Крім того, відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу, тобто прямо пов`язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних.

Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної.

А тому розповсюджувати дію пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 ПК України, до внесення змін Законом № 2876-IX) є неможливим.

Відтак зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом № 2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року).

Аналогічна правова позиція, щодо неможливості розповсюдження дії пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 ПК України, до внесення змін Законом № 2876-IX) викладена в постанові Верховного Суду від 30 січня 2024 року у справі № 280/4484/23.

Суд з матеріалів справи встановив, що частина податкових накладних/розрахунків коригування зазначених в додатку до спірного податкового повідомлення-рішення складені та зареєстровані до набрання чинності Законом № 2876-ІX.

Реєстрація частини податкових накладних/розрахунків коригування до набрання чинності Законом № 2876-ІX також не спростовується та не заперечується позивачем, проте позивач вважає, що до нього повинно бути застосовано норми пунктів 89, 90 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України прийняті Законом № 2876-ІX, оскільки акт про результати камеральної перевірки та оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняті вже після набрання чинності Законом № 2876-ІX, проте, суд наголошує, що податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної, тому дія пунктів 89, 90 на позивача у спірних правовідносинах не розповсюджується щодо частини податкових накладних/розрахунків коригування складених та зареєстрованих до набрання чинності Законом № 2876-ІX, а саме:

1. Податкова накладна № 752 на суму ПДВ 239,37 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 12.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 60, розмір штрафних санкцій - 30% на суму 71,81 грн;

2. Податкова накладна № 771 на суму ПДВ 796,34 грн, дата складання 15.02.2022, дата реєстрації 14.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 62, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 318,54 грн;

3. Податкова накладна № 624 на суму ПДВ 5647,8 грн, дата складання 15.02.2022, дата реєстрації 14.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 62, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 2259,12 грн;

4. Податкова накладна № 772 на суму ПДВ 70759,21 грн, дата складання 15.02.2022, дата реєстрації 14.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 62, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 28303,68 грн;

5. Податкова накладна № 764 на суму ПДВ 139,72 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 55,89 грн;

6. Податкова накладна № 757 на суму ПДВ 859,86 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 343,94 грн;

7. Податкова накладна № 753 на суму ПДВ 901,39 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 360,56 грн;

8. Податкова накладна № 765 на суму ПДВ 778,14 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 311,26 грн;

9. Податкова накладна № 754 на суму ПДВ 102,83 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13 09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 41,13 грн;

10. Податкова накладна № 580 на суму ПДВ 5584,5 грн, дата складання 16.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 2233,8 грн;

11. Податкова накладна № 756 на суму ПДВ 397,4 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 158,96 грн;

12. Податкова накладна № 755 на суму ПДВ 278,31 грн, дата складання 22.02.2022, дата реєстрації 13.09 2022 08:08, кількість днів прострочення реєстрації - 61, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 111,32 грн;

13. Податкова накладна № 769 на суму ПДВ 0 грн, дата складання 13.03.2022, дата реєстрації 09.12.2022, кількість днів прострочення реєстрації - 148, розмір штрафних санкцій - 0% на суму 1020 грн;

180. Податкова накладна № 727 на суму ПДВ 154,92 грн, дата складання 15.02.2022 року, дата реєстрації 07.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 208, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 61,97 грн;

181. Податкова накладна № 725 на суму ПДВ 1096,81 грн, дата складання 15.02.2022 року, дата реєстрації 07.02.2023 року, кількість днів прострочення реєстрації - 208, розмір штрафних санкцій - 40% на суму 438,72 грн.

Відтак в цій частині відповідач у спірному податковому повідомленні рішенні правомірно визначив розмір штрафу на загальну суму 36090,70 грн.

Також судом встановлено, що позивачем решту податкових накладних/розрахунків коригування (з 14 по 179 згідно вищевказаної нумерації) складено до набрання чинності Законом № 2876-ІX, та зареєстровано такі вже після набрання чинності Законом № 2876-ІX, тобто 08.02.2023 у зв`язку з чим дія пунктів 89, 90 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України прийняті Законом № 2876-ІX розповсюджуються на такі податкові накладні/розрахунки коригування.

За вказаних обставин суд вважає, що відповідач у оскаржуваному податковому повідомленні рішенні в частині податкових накладних/розрахунків коригування (з 14 по 179 згідно вищевказаної нумерації) помилково визначив розмір штрафу, внаслідок невірного застосування норми ПК України, яка підлягала застосуванню, та здійснив помилковий розрахунок.

Згідно правової позиції Верховного Суду, яка викладена у постанові від 06.05.2022 року у справі № 826/14188/16, наслідком встановлення судом невідповідності частини рішення суб`єкта владних повноважень (зокрема, помилкового розрахунку суми податкового зобов`язання) вимогам чинного на час виникнення спірних правовідносин законодавства є визнання такого акта частково протиправним, якщо цю частину може бути ідентифіковано (виокремлено, названо) та що без неї оскаржуваний акт в іншій частині (частинах) не втрачає свою цілісність, значення. Якщо помилкове нарахування сум податкового зобов`язання відбулося у зв`язку з порушенням нормативних вимог як платником так і контролюючим органом, то податкове повідомлення рішення не може бути визнано протиправним і скасовано у будь-якій частині. Суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймаючи замість акта індивідуальної дії, що визнається протиправним і скасовується, інше рішення, яке б відповідало закону, а також давати вказівки, що б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень.

Враховуючи викладене вище, судом встановлено, що податковим органом безпідставно нараховано штраф у розмірі 139038,35 грн (175129,05 36090,70=139038,35).

За вказаних обставин оскаржуване податкове повідомлення рішення є частково протиправним та підлягає скасуванню в частині суми штрафу у розмірі 139038,35 грн, у іншій частині оскаржуване податкове повідомлення рішення є правомірним.

Також суд враховує положення Висновку N 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов`язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.

При цьому, зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява N 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (заява N 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява N 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

Лише з цих же підстав судом частково враховуються аргументи позивача та заперечення відповідача.

Відповідно позовні вимоги позивача з наведених судом підстав підлягають задоволенню частково.

Згідно ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Біол» (79014, Львівська обл., м. Львів, вул. Станція Личаків, буд. 7, В-1, ЄДРПОУ 41807505) до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 43968090) про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, - задоволити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 08.06.2023 №13140/13-01-04-07/41807505 в частині суми штрафу у розмірі 139038,35 грн.

В іншій частині позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ 43968090) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Біол» (79014, Львівська обл., м. Львів, вул. Станція Личаків, буд. 7, В-1, ЄДРПОУ 41807505) 2384,00 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Рішення складено у повному обсязі 03.06.2024 року.

СуддяГавдик Зіновій Володимирович

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119497337
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю