Справа № 344/10427/24
Провадження № 1-кс/344/4391/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СУ ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12023090000000626 від 30.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилався на те, що до Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області, в порядку ст.214 КПК України, надійшла заява довіреної особи компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі Правовласник) про те, що на території Івано-Франківської області діє група осіб, яка незаконно, з метою отримання прибутку, тривалий час, вчиняє дії які проявляються у незаконній реалізації та виготовленні фальсифікованих (контрафактних) товарів - побутової хімії відомих брендованих найменувати найменувань («Ariel», «Fairy», «Gala», «Head and Shoulders», «Lenor», «Tide» та інші), виключні права на використання яких належать Правовласнику, чим завдають завдано матеріальну шкоду останньому у особливо великому розмірі.
Представником компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в порядку статті 56 КПК України, долучено докази до матеріалів кримінального провадження у формі продукції придбаної в осіб з числа жителів ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка містить ознаки фіктивності, що в ході розслідування підтверджено висновком експерта за результатами проведення судової експертизи об`єктів інтелектуальної власності, згідно якого позначення нанесені на придбаний представником потерпілого товар, схожі настільки, що їх можна сплутати із зареєстрованим знаками для товарів та послуг за свідоцтвом України, права на які належать потерпілому Правовласнику.
В ході проведення слідчих (розшукових) дій, встановлено, що група осіб із числа жителів ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи у злочинній змові, переслідуючи мету особистого збагачення, налагодили механізм систематичного та неправомірного виготовлення контрафактних товарів із використанням фірмових найменувань з його подальшою реалізацію, право на використання яких не надано Правовласником у встановленому законодавством порядку
Вище вказані факти підтверджено матеріалами кримінального провадження, в їх сукупності, в тому числі, отримано відомості про те, що можливим постачальником сировини, яка реалізовувалась під виглядом торгових марок « ІНФОРМАЦІЯ_1 », виступало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 )
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ та вилучити у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » копії документів щодо постачання предметів побутової хімії до всіх контрагентів на території Івано-Франківської області, в тому числі до ФОП ОСОБА_4 ( НОМЕР_2 ), за період 2022-2024 р.р.
Слідчий у судове засідання не з`явився, клопотав про розгляд справи без його участі.
Представник особа у володінні якої знаходяться документи із урахуванням ч. 2 ст. 163 КПК України у судове засідання не викликався.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -.
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим, що входять до числа групи слідчих у кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливість вилучення їх належним чином засвідчених копій всіх без виключення фінансово-господарських документів укладених між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_1 ) та контрагентами які здійснюють діяльність на території Івано-Франківської області (включаючи ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 ( НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_3 )), а саме: договорів із додатками, угод, актів прийому-передач, видаткових накладних, накладних, експрес накладних, податкових накладних, рахунків про оплату, платіжних доручень, товарно-транспортних накладних, дебіторської заборгованості, актів звірки.
Вище вказана документація, знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДПРОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 03 серпня 2024 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119505382 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні