У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.05.2024 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонний суду Закарпатської області Іванов А.П., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Закарпатської області, зацікавлена особа начальник відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Закарпатської області Боєчко С.М. про оскарження неправомірних дій відповідача та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
встановив:
27.05.2024(вхіднадата документу) ОСОБА_1 звернувся досуду звищезазначеним позовомдо відповідача відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Закарпатської області, в якому просить визнати дії посадових осіб відповідача та третьої особи по притягненню позивача до адміністративної відповідальності неправомірними та скасувати постанову серії ЗхРУ №016266 від 05.05.2024 щодо позивача про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 202 КУпАП, а провадження у справі закрити.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви в тому числі з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 вказаного Кодексу.
Відповідно доч.5ст.160Кодексу адміністративногосудочинства Українив позовнійзаяві зазначаються серед іншого ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
У позовній заяві відсутній код ЄДРПОУ відповідача.
Окремо суд зауважує, що ст. 42 КАС України регламентовано, що учасниками справи є сторони, треті особи.
При цьому в позовній заяві, окрім позивача та відповідача, зазначено начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , як зацікавлену особу.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
У справах щодо накладення адміністративного стягнення за подання позовної заяви судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Така правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 у справі № 543/775/17, яка в силу частини п`ятоїстатті 242 Кодексу адміністративного судочинства Україниє обов`язковою для врахування судами.
Позивачем у позовній заяві заявлено вимогу про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, однак не додано документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, не заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору з підстав, встановлених ЗУ «Про судовий збір», й відповідно не надано документ, що підтверджує підстави для звільнення від сплати судового збору.
Тому позивачу слід сплатити судовий збір та додати документ, що підтверджує його сплату в сумі 605, 60 грн., або ж подати клопотання про звільнення його від сплати судового збору, додавши документ, що підтверджує підстави для звільнення від сплати судового збору, за наявності таких.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд вважає, що до даної позовної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст.169 КАС України та залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків, який відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст.160,161,169 КАС України, суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Закарпатської області, зацікавлена особа начальник відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Закарпатської області Боєчко С.М. про оскарження неправомірних дій відповідача та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених у даній ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
місьрайонного суду А.П. Іванов
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119507387 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо запобігання та припинення протиправної діяльності товариств, установ, інших організацій, яка посягає на конституційний лад, права і свободи громадян |
Адміністративне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Адміністративне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні