Ухвала
від 04.06.2024 по справі 332/3003/24
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Заводський районний суд м. Запоріжжя

вул. Мирослава Симчича 65, м. Запоріжжя, 69106, тел.099-55-49-125 , inbox@zv.zp.court.gov.ua

Справа № 332/3003/24

Провадження №: 1-кп/332/385/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2024 р. м. Запоріжжя

Заводський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Гуляйпільського відділу Пологівської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , про закриття кримінального провадження у зв`язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021087220000069 від 14.05.2021 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України,

встановив:

До Заводського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання прокурора Гуляйпільського відділу Пологівської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , про закриття кримінального провадження у зв`язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021087220000069 від 14.05.2024 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, яке обґрунтоване наступним.

У провадженні сектору дізнання відділення поліції № 1 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження за № 12021087220000069 від 14.05.2021 року, за ознаками кримінального провадження, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що до Запорізької обласної прокуратури надійшло клопотання компетентних органів Республіки Польща Районної прокуратури ОСОБА_4 , про перейняття кримінального переслідування стосовно громадянки України ОСОБА_5 разом з матеріалами кримінальної справи № PR 1 Ds. 45.2020.

На виконання вказаного клопотання, 14.05.2021 р. відділенням поліції № 1 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості під № 12021087220000069 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, та розпочато досудове розслідування за фактом використання ОСОБА_5 підробленої довідки для оформлення національної візи типу «D» для виїзду за кордон.

Під час досудового розслідування даного кримінального провадження здійснено переклад з польської на українську мову матеріалів кримінальної справи № PRDs. 45.2020, надісланої з Республіки Польща, з яких вбачається наступне.

В провадженні № PRDs. 45.2020, яке перебувало на виконанні в Районній прокуратурі ОСОБА_6 у Радомі встановлено, що 30 червня 2020 року в Пункті Прийому Візових анкет Генерального консульства Республіки Польща у Запоріжжі, ОСОБА_7 користувалась як автентичною, підробленою заявою про доручення виконання праці іноземцю № PoOS 14630 від 05 червня 2020 року на роботу іноземця на території Республіки Польща з метою отримання національної візи тип «D», яку видає Генеральний Консул Республіки Польща у Львові, але бажаного наміру не отримала з огляду на оспорювання працівником Консульства автентичності вищевказаного дозволу. Документ був виданий від імені Повітового центра зайнятості у Радомі через посередника праці ОСОБА_8 за анкетою ТОВ «InvestCouple» у Радомі. В ході розслідування було встановлено, що довідка № PoOS 14630 не була винесена через Повітовий центр зайнятості у Радомі, а підпис ОСОБА_9 був підроблений.

Оператором вказаного візового центру була група компаній «VFS GLOBAL», яка згідно з угодою від 18 травня 2017 року, підписаною з Посольством Республіки Польща в Україні, надає послуги з прийому заявок для закордонних представництв Польщі в Україні. Як стверджується в заяві, під час перевірки консулом документів щодо оформлення візи виявлено, що ОСОБА_5 подала ймовірно підроблену декларацію про намір надання роботи. Повітове управління праці м. Радом не підтвердило реєстрацію декларації.

Відповідно до наявного у матеріалах справи листа Повітового Управління праці в м. Радом, Воєводства Мазовецького від 07 липня 2020 року, дане управління не підтверджує достовірність декларації про намір надання роботи іноземцю № НОМЕР_1 від 05.06.2020 року на ім`я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , документ № НОМЕР_2 .

До матеріалів справи долучено визнану в якості речового доказу довідку про внесення запису до реєстру заяв на сезонну роботу № НОМЕР_1 від 05.06.2020 року на ім`я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складену Повітовим Управлінням праці в м. Радом за підписом ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , згідно з якою ТОВ «INVESTCOUPLE» (ІНВЕСТ КАПЛ) на підставі договору про допомогу на будівельні роботи, пов`язані з прибиранням будинків після ремонту доручає громадянці України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 сезонну роботу, а саме роботу прибиральниці в АДРЕСА_1 .

Згідно з допитом свідка ОСОБА_9 , яка працює на посаді службовця Повітового управління праці в АДРЕСА_2 , встановлено, що вона працює як посередник праці у Повітовому Управлінні праці в м. Радом. До її обов`язків входить реєстрація декларацій про намір надання роботи іноземцю. У цих деклараціях працівник Повітового центру зайнятості заповнює тільки пункт 7 або 8 декларації, під цими пунктами ставиться печатка Повітового центру зайнятості в м. Радом та іменна печатка посередника праці. Попередньо перевіривши в системі центру зайнятості громадянку ОСОБА_12 , вона встановила, що така особа не значиться, а це означає, що жодна компанія не подавала до їхнього управління декларацію про намір надання роботи іноземцю на її ім`я. Пред`явлений їй документ у вигляді декларації про намір надання роботи іноземцю з даними ОСОБА_13 , який був надісланий з Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові, відрізняється від оригінальних документів, які видає їх управління. Відмінності полягають у тому, що після ідентифікатора «PoOS» повинна стояти похила, а потім номер декларації, якого немає на першій сторінці. Крім того, зазначила, що номер декларації генерується автоматичною системою «SyriuszSTD». Зовнішній вигляд пред`явленої їй декларації є іншим, розмір міжрядкового інтервалу не співпадає, а деякі графічні символи, що зустрічаються на оригінальних деклараціях відсутні.

Крім того зазначила, що практика таких декларацій в Повітовому управлінні праці в м. Радом зазвичай така, що декларацію не реєструють в той же день, коли її подають до управління, проте на пред`явленій декларації дата подання у пункті 6 та дата реєстрації у пункті 6 збігаються, що є вкрай рідкісним явищем для них в управлінні, у зв`язку з великою кількістю поданих декларацій та тривалим часом їх опрацювання. Далі в пункті 7 повинно бути надруковано її ім`я та прізвище, так і є, а також посада та номер телефону, за яким закріплено кабінет, в той час як у цій декларації вказано номер телефону, який їй не відомий. Товариство з обмеженою відповідальністю «INVESTCOUPLE» (ІНВЕСТ КАПЛ), яке вказане в пред`явленій їй декларації, їй відоме. Вона не реєструвала пред`явлену їй декларацію, печатка на цій декларації, з текстом «посередник праці «магістр ОСОБА_14 », не є її офіційною печаткою. Крім того, її оригінальна печатка відрізняється від печатки на пред`явленій їй декларації відстанню між літерами; на її офіційній печатці проміжки між літерами менші, ніж на печатці, на пред`явленій їй декларації. Що стосується печатки з даними управління, то на перший погляд вона виглядає правильно, але в порівнянні з оригіналом, який вона має у наявності, вона відрізняється шрифтом і проміжками між літерами, печатка на пред`явленій їй декларації є ширшою. В їхньому управлінні для того, щоб зареєструвати декларацію у системі, роботодавець або уповноважена ним особа подає комплект документів у такому переліку: декларація про намір надання роботи іноземцю (заповнена ним у пунктах 1 - 6, управління праці заповнює тільки пункт 7), довідка про несудимість, про оплату за поданий документ, ксерокопію паспорта іноземця. А потім, після перевірки даних управлінням праці і реєстрації у системі, роботодавець забирає цей документ з управління і відправляє оригінал іноземцю. У разі, коли декларація надається для іноземця, який подав візову анкету для отримання трудової візи, то він повинен пред`явити цю декларацію в Консульстві. Якщо компанія, яка оформлює документацію це агентство тимчасової праці, то вона заповнює пункти 1 7, а пункт 8 заповнює управління праці. До протоколу допиту свідка ОСОБА_14 в добровільному порядку надала зразки оригінальних печаток та її іменної печатки.

З метою встановлення всіх обставин кримінального провадження дізнавачами відділення поліції № 1 ПРВП ГУНП в Запорізькій області на виконання письмових вказівок прокурора неодноразово надавались доручення оперативному підрозділу на встановлення та допит ОСОБА_5 та членів її родини.

Згідно з інформацією копії паспорту громадянина України на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено, що остання зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .

В ході виконання доручень дізнавачів, оперативними співробітниками ВП № 1 ПРВП ГУНП в Запорізькій області встановити місцезнаходження ОСОБА_5 та членів її родини не надалось можливим, у зв`язку з тим, що на момент виконання доручення останні були відсутні на території обслуговування. Натомість було допитано в якості свідка ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керуючого справами виконавчого комітету Малинівської сільської ради (до територіального складу, якої входить с. Новозлатопіль), який пояснив, що гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 . Проте на даний час (на момент допиту, а саме на 01.06.2021 року) за вищевказаною адресою остання не проживає. Зі слів мешканців села йому відомо, що ОСОБА_5 знаходиться за кордоном на тимчасових заробітках.

Згідно з даними бази МВС про перетин особами державного кордону встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , декілька разів перетинала державний кордон України, останній раз 15.05.2021 на пасажирському літаку напрямом Харків Гданськ і в Україну не поверталась.

З початку повномасштабного вторгнення російських збройних сил та інших військових формувань на територію України 24.02.2022 року, ведення постійних обстрілів території України, з 02 03 березня 2022 року населений пункт АДРЕСА_3 знаходиться в окупації.

В ході досудового розслідування кримінального провадження № 12021087220000069 оперативним шляхом було встановлено, що ОСОБА_5 в соціальній мережі «Instagram» має аккаунт « ОСОБА_16 » та користується номером мобільного телефону НОМЕР_3 .

29.04.2024 року в період часу з 15:14 по 15:25 годину начальником СД ВП № 1 здійснено дзвінок в месенджері «Вайбер» під час якого вдалося поспілкуватись з ОСОБА_5 та встановити, що вона дійсно на теперішній час не мешкає за місцем своєї реєстрації, а саме за адресою АДРЕСА_3 . Раніше за вказаною адресою проживали її батьки, які ще до початку повномасштабного вторгнення рф на територію України виїхали за межі України. На теперішній час їх будинок в с. Новозлатополі знищено, село знаходиться в окупації. Сама ОСОБА_5 на даний час проживає поза межами України в Республіці Польща (точну назву населеного пункту вказувати відмовилась), працює там, придбала власне житло, отримала картку побуту, та повертатись в Україну не планує. Остання повідомила, що у 2021 році вона отримала Національну візу типу «D» для виїзду та працевлаштування за кордоном, а 21.05.2021 року виїхала з території України.

Також вона повідомила, що дійсно у Польщі вона певний час працювала на сезонних роботах, потім працювала в Німеччині (точну назву населеного пункту відмовилась називати), однак у зв`язку з роботою періодично змінювала місце проживання та наразі мешкає в Республіці Польща.

Про те, що наявне кримінальне провадження за фактом використання нею підробленої довідки для оформлення візи для виїзду за кордон, ОСОБА_10 не було відомо, дізналась вона про розпочате кримінальне провадження від працівників поліції. На запитання, чи подавала вона особисто у червні 2020 документи для оформлення національної візи типу «D», у візовому центрі м. Запоріжжя, остання повідомила, що особисто вона ніколи не була присутня у візовому центрі м. Запоріжжя з питань отримання візи.

ОСОБА_5 пояснила, що коли вирішила оформити візу для виїзду за кордон, то звернулась до послуг відповідного агентства або турфірми, назву якого не пам`ятає, однак зазначає, що це було в м. Запоріжжі. Пояснила, що робила це разом зі своїм рідним братом ОСОБА_17 , який теж мав намір оформити національну візу типу «D», тому заяви та необхідні документи для оформлення вказаної візи (а саме копії своїх паспортів, документів про реєстрацію, паспортів для виїзду за кордон) вони із ОСОБА_18 подавали одночасно. Хто саме займався збиранням необхідного пакету документів, вона не знає, спілкувалась з цього приводу за допомогою мобільного зв`язку з раніше не відомою жінкою, імені якої не пам`ятає, так як минуло вже багато часу, інших її анкетних даних вона не знає, номер телефонує останньої не зберігся. Для оформлення пакету документів, необхідних для отримання візи, вона надала до цього агентства копії основних документів - паспорта громадянина України, паспорта для виїду за кордон, довідки про реєстрацію місця проживання особи (може якісь ще, але точно не пам`ятає які, оскільки пройшло кілька років), оплатила послуги, зокрема страхування та стала очікувати відповідь. Увесь пакет документів для оформлення Національної візи за кордон вона не бачила, оскільки цим займалась невідома жінка, яка в подальшому самостійно відправила всі документи в необхідні установи. Особисто 30.06.2020 року, чи в інший день до візового центру в м. Запоріжжі ні ОСОБА_5 , ні ОСОБА_17 не їздили, агентство, до якого вони звернулись, було розташоване в м. Запоріжжі, та всі документи на адресу агентства вона надсилала за допомогою поштового зв`язку, оскільки в той період було масове захворювання вірусом «COVID-19», тому для запобігання захворювання вказаним вірусом всі уникали скупчень осіб.

Про те, що у пакеті документів для оформлення візи на виїзд за кордон була підроблена довідка (декларація) про намір надання сезонної роботи від імені посередника праці ОСОБА_9 , ОСОБА_10 відомо не було. Особисто таку довідку до агентства вона не надавала. Також їй не відомо, хто міг підробити цю довідку і використати в пакеті документів, які надсилались при оформленні візи на її ім`я.

За оформлення документів ОСОБА_5 перерахувала через Нову пошту невідомій жінці грошові кошти в сумі 1 000 грн.

Надіслати квитанцію про переказ грошових коштів, які вона сплатила за послуги з оформлення документів для візи за кордон, на ім`я невідомої жінки ОСОБА_5 не має можливості, у зв`язку з тим, що ніякі чеки чи квитанції не збереглись. Можливо, ще якісь документи, пов`язані з оформленням пакету документів у червні 2020 року для отримання візи для виїзду за кордон, у неї залишились у житловому будинку АДРЕСА_3 , однак, зі слів мешканців села їй стало відомо, що вказаний житловий будинок згорів внаслідок обстрілу збройних сил та інших військових формувань рф.

Про те, що консульством Республіки Польща у Харкові їй було відмовлено в отриманні візи для виїзду на сезонну роботу до Польщі, вона дізналась у 2020 році, у зв`язку з чим і вимушена була звернутись до іншої установи для отримання Національної Візи типу «D», де ОСОБА_5 без перешкод отримала візу, що дало їй можливість у подальшому виїхати на роботу до Польщі.

Жодну особу не підозрює у вчиненні даного кримінального правопорушення і сама його не вчиняла. Жодного умислу на самостійне виготовлення чи використання підробленого документу ОСОБА_5 не мала, так як ніколи не бачила і не могла бачити перелік документів, які надсилались для отримання останньою національної візи.

Надсилати візу чи карту побуту на своє ім`я ОСОБА_5 відмовилась, у зв`язку з тим що не бажає розголошувати свої персональні дані.

Під час подальшого досудового розслідування дізнавачем відділення поліції № 1 ПРВП ЗГУНП в Запорізькій області на виконання письмових вказівок прокурора неодноразово надсилались запити з метою встановлення алгоритму дій для отримання Національної візи в м. Запоріжжі, так зокрема було надіслано:

- запити на ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташований за адресою: АДРЕСА_4 , - проте жодного разу відповіді отримано не було;

- винесено постанову про проведення процесуальних дій на іншій території, а саме на території ВП № 1 ЗРУП (Вознесенівський) ГУНП в Запорізькій області, з метою допитів співробітників Візового центру, проте вказана постанова залишилась без виконання.

В ході досудового розслідування було встановлено, що Пункт прийому візових анкет Генерального Консульства Республіки Польща « ІНФОРМАЦІЯ_4 », в м. Запоріжжя станом на червень 2020 року знаходився за адресою: АДРЕСА_5 .

З початку повномасштабного вторгнення збройних сил та інших військових формувань РФ на територію України Пункт прийому візових анкет Генерального Консульства Республіки Польща « ІНФОРМАЦІЯ_4 » змінив місце свого розташування. Так, було встановлено, що він знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .

04.10.2022 року до відділу поліції № 1 ЛРУП ГУНП в Львівській області було скеровано постанову про проведення слідчих (розшукових) дій на іншій території, а саме на встановлення та допит в якості свідків співробітників візового центру Польщі в м. Запоріжжі. В ході виконання вказаної постанови було встановлено, що на даний час компанія « ІНФОРМАЦІЯ_4 » є ексклюзивним постачальником послуг від імені уряду Канади. У зв`язку з російським вторгненням в Україну 24.02.2022 року, компанія « ІНФОРМАЦІЯ_4 » припинила надавати послуги, будучи посередником між візовим заявником і посольством, консульством Респубілки Польща. Всі співробітники візового центру « ІНФОРМАЦІЯ_4 », які надавали послуги з прийому анкет для отримання візи в консульстві Республіки Польща, звільнені з посад. Крім того, дізнавачем СД ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області було здійснено телефонний дзвінок з особистого номеру на мобільний номер вказаний на сайті «VFS GLOBAL» - НОМЕР_4 , у телефонному режимі було проведено бесіду з співробітником візового центру « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у м. Львові, в ході телефонної розмови отримано інформаційне повідомлення про те, що з початку воєнного нападу на Україну візовий центр діяльності не здійснює.

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті «VFSGlobal», усі візові центри в Україні тимчасово зачинені.

Також відповідно до копії поштового відправлення, наявного в матеріалах кримінального провадження, відправник пакету документів для ОСОБА_10 значиться як ТОВ «Ві Еф Консалтінг Сервісиз» (ЄДРПОУ 34796531).

Згідно з витягом з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «Ві Еф Консалтінг Сервісиз» знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 , у зв`язку з чим на вказану адресу дізнавачем також направлено запит щодо встановлення осіб, які оформляли документи ОСОБА_5 для отримання візи за кордон. Відповідно до інформації, отриманої у відповідь на запит було встановлено, що ТОВ «Ві Еф Консалтінг Сервісиз» здійснювалось приймання анкет для отримання віз в м. Запоріжжя, в період з 01 червня 2020 року по 30 червня 2020 року. Пункт приймання візових анкет знаходився за адресою: АДРЕСА_4 . Зазначена в Запиті особа ( ОСОБА_5 ) подавала документи 07.07.2020 року для отримання візи в Республіку Польща. Про прийняте рішення за результатом розгляду візового звернення Товариству не відомо. Окрім того у відповіді зазначено, що матеріали були доставлені кур`єрською службою, та що особа, зазначена у запиті ( ОСОБА_5 ) особисто до пункту прийому Візових анкет не з`являлась. Додатково у відповіді зазначено, що працівники ТОВ «Ві Еф Консалтінг Сервісиз» перевіряють лише наявність тих чи інших документів, які необхідні для отримання візи певного типу. Прийняті документи направляються в Консульство відповідного округу, в якому документи перевіряються працівниками Консульської установи за формою та змістом. Рішення про видачу або відмову у видачі візи приймає також Консульська Установа. Таким чином, у ході досудового розслідування було проведено всі можливі слідчі (розшукові) дії, направлені на встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню, проте не було встановлено конкретну особу, причетну до скоєння вказаного кримінального правопорушення, не зібрано достатньо доказів для повідомлення конкретній особі про підозру у вчиненні даного кримінального правопорушення, а також вичерпані можливості отримати нові докази.

17.10.2019 набрав чинності Закон України від 04.10.2019 № 187-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства» (далі - Закон), яким частину першу статті 284 КПК України доповнено пунктом 3-1, згідно якого кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

01.07.2020 набув чинності Закон України № 2617-8 від 22.11.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо спрощення досудових розслідувань окремих категорій кримінальних правопорушень, яким введено в дію інститут кримінальних проступків.

Відповідно до положень ст. 215 КПК України досудове розслідування кримінальних проступків здійснюється у формі дізнання в порядку, передбаченим цим Кодексом. Особливості досудового розслідування кримінальних проступків визначено главою 25 КПК України.

Відповідно до санкції ч. 4 ст. 358 КК України передбачено покарання у вигляді штрафу до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Згідно зі ст. 12 КК України кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.

Отже, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України, щодо якого здійснюється кримінальне провадження, є кримінальним проступком.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, заякий передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Таким чином, з моменту вчинення кримінального правопорушення до теперішнього часу минуло більше, ніж три роки, у зв`язку з чим закінчився відповідний строк давності притягнення до кримінальної відповідальності.

На підставі викладеного, а також враховуючи те, що в ході досудового розслідування проведені всі можливі та необхідні слідчі (розшукові) дії, направлені на встановлення усіх обставин кримінального правопорушення, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, однак особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, не встановлена, а також той факт, що з моменту вчинення кримінального правопорушення минуло більше, ніж три роки, і, таким чином, закінчився строк притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, на теперішній час є достатні підстави для закриття кримінального провадження на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

У судовому засіданні прокурор підтримала зазначене клопотання і просила його задовольнити.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до Указу Президента України № 64/222 «Про введення воєнного стану в Україні» з урахуванням положень ст.3 Конституції України Гуляйпільським районним судом Запорізької області тимчасово зупинено здійснення судочинства.

На підставі розпорядження Верховного Суду № 49/0/9-22 від 14.09.2022 територіальну підсудність судових справ Гуляйпільського районного суду Запорізької області змінено на Заводський районний суд м. Запоріжжя.

Встановлено, що у провадженні сектору дізнання відділення поліції № 1 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали кримінального провадження за № 12021087220000069 від 14.05.2021 року, за ознаками кримінального провадження, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України

У вказаному кримінальному провадженні не встановлено особу, причетну до вчинення вказаного кримінального правопорушення та вичерпані всі можливості отримати нові докази.

Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Дії, охоплені диспозицією ч. 4 ст. 358 КК України, відносяться до кримінального проступку.

Згідно з п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Згідно із абз. 4 ч. 4 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 358 КК України, відповідно до ч. 2 ст. 12 КК України є кримінальним проступком, на даний час особу, яка його вчинила не встановлено, і з дня його вчинення минуло більше трьох років, а тому кримінальне провадження слід закрити на підставі п. 3-1 ч. 1ст. 284 КПК України.

Керуючись ст. ст. 12, 49, 358 ч. 4 КК України, ст. ст. 284, 369, 372 КПК України,

постановив:

Клопотання прокурора задовольнити.

Закрити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021087220000069від 14.05.2021р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Копію ухвали вручити прокурору.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення через Заводський районний суд м. Запоріжжя.

Суддя: ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119507509
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

Судовий реєстр по справі —332/3003/24

Ухвала від 04.06.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Завіновська А. П.

Ухвала від 04.06.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Завіновська А. П.

Ухвала від 23.05.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Завіновська А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні