Справа № 291/1768/23
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2024 року
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Митюк О.В.,
присяжних Боденчука О.А., Янченко Н.В.
за участю секретаря судового засідання Колесник Р.Ю.,
розглянувши цивільну справу за
клопотанням
ОСОБА_1 , заінтересована особа: Ружинська селищна рада, Бердичівського району, Житомирської області про продовження строку дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
06.02.2024 року суд постановив ухвалу про призначення у справі судово-психіатричної експертизи та про зупинення провадження (а.с. 39).
02.05.2024 року на адресу суду надійшов лист №16 від 26.04.2024 року, в якому Житомирська філія судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» інформує, що судово-психіатрична експертна комісія при КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» ЖОР з 01.04.2024 року припинила свою діяльність у зв`язку з реорганізацією.
Також проінформовано, що проведення судово-психіатричних експертиз буде здійснюватися Житомирською філією судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України», про початок роботи філії буде повідомлено додатково; в ухвалі суду про призначення судово-психіатричної експертизи необхідно зазначити нову назву установи, якій доручено проведення СПЕ.
Ухвалою суду від 09.05.2024 року поновлено провадження у справі.
Заявник в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов таких міркувань.
Згідно ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ч. 1, 4, 5 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд призначає експертизу. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Суд, зважаючи на те, що для вирішення справи потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, з метою повного та всебічного розгляду справи, вважає за необхідне замінити назву експертної установи.
Таким чином, суд вважає за можливе змінити експертну установу на Житомирську філію судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Враховуючи, що для проведення експертизи необхідний значний проміжок часу, суд вважає необхідним, на підставі положень п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.103,104,260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Змінити експертну установу, якій доручено проведення судово-психіатричної експертизи, призначеної ухвалою суду від 06.02.2024 року, та доручити проведення такої експертизи судовим експертам Житомирської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (12440, Житомирська область, Житомирський район, с. Зарічани, Шосе Бердичівське, 3).
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1.Чи хворіє на даний час ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічне захворювання або слабоумство?
2.Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в силу свого психічного захворювання значення своїх дій та чи може керувати ними?
Для проведення експертизи Житомирській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (Житомирська область, Житомирський район, с. Зарічани, Шосе Бердичівське, 3) надіслати копію цієї ухвали та матеріали справи № 291/1768/23.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Заявнику забезпечити явку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до експертної установи за попереднім записом по телефону (0412-43-83-80).
Провадження у справі зупинити на час проведення судової експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження в разі пропуску строку з поважних причин. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О. В. Митюк.
Присяжних О.А. Боденчука
Н.В. Янченко
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119511404 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні