Справа № 354/639/24
Провадження № 2/354/286/24
У Х В АЛ А
про повернення клопотання без розгляду та відкладення розгляду справи
03 червня 2024 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Ваврійчук Т.Л.
з участю секретаря судового засідання Старунчак Н.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яремчанської міської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Яремчанська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Яремчанського міського суду перебуває вказана цивільна справа.
У підготовче судове засідання,, призначене на 03.06.2024 року позивач та її представник не з`явилися.
Представник позивача адвокат Свинтицький І.К. 03.06.2024 року направив на електронну адресу суду клопотання про розгляд даної справи у у його відсутності. Зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи у відсутності представника Яремчанської міської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області за наявними у матеріалах справи документами. Проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Яремчанська державна нотаріальна контора Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції явку свого представника у підготовче судове засідання не забезпечила, однак направила до суду належно засвідчені копії матеріалів спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У зв`язку із неявкою учасників судового розгляду відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.
Дослідивши подану представником позивача заяву суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.3 ч.1ст.43 ЦПК України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Статтею 182 ЦПК Українипередбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Відповідно ч.1ст.183 ЦПК Українибудь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
У силу ч.8ст.14 ЦПК України(із змінами, внесенимиЗаконом №3200-ІХ від 29.06.2023, які набрали чинності 18.10.2023), особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною шостоюст.14 ЦПК Українивизначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до п.25 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (із змінами, внесеними згідно з рішеннями Вищої ради правосуддя № 977/0/15-23 від 12.10.2023), документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо), пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд», якщо інше не визначено процесуальним законодавством чи цим Положенням.
Отже, надсилання процесуальних документів до суду в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд», з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Судом встановлено, що формування заяви про розгляд справи у відсутності сторони позивача, яка подана представником позивача адвокатом Свинтицьким І.К. у підсистемі «Електронний суд» не здійснено, а також дана заява не підписана кваліфікованим електронним підписом, що підтверджується актом, складеним уповноваженою особою Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 03.06.2024 року, що позбавляє суд можливості ідентифікувати особу заявника.
Згідно з ч.4ст.183 ЦПК України(із змінами, внесенимиЗаконом №3200-ІХ від 29.06.2023, які набрали чинності 18.10.2023) суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на викладене, заява адвоката Свинтицького І.К. про розгляд справи у відсутності позивача та її представника підлягає поверненню заявнику без розгляду.
При вирішенні питання про відкладення підготовчого судового засідання суд враховує наступне.
Відповідно до положеньст.12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість зокрема сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно п.1ч.1ст.189ЦПК України завданнями підготовчого провадження є, зокрема , остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Як вбачається із отриманих судом матеріалів спадкової справи, після смерті матері позивачки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , Яремчанською міською державною нотаріальною конторою 08.12.2020 року була заведена спадкова справа №174/2020 року за заявою, яка надійшла від дочки померлої ОСОБА_3 про прийняття спадщини за законом.
Відповідачами у справах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Визначення відповідачів, предмета і підстав спору є правом позивача, а пред`явлення позову до неналежного відповідача є самостійною підставою для відмови у його задоволенні.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у в інших випадках, коли питання, визначені частиною другоюстатті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Із урахуванням вищенаведеного, зважаючи на отриману судом інформацію про наявність у померлої ОСОБА_2 спадкоємця за законом, яка прийняла спадщину, з метою визначення належного складу учасників справи та забезпечення реалізації сторонами своїх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків, суд вважає за необхідне відкласти розгляд даної справи, повідомивши учасників справи про наступне підготовче судове засідання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.183,189,198,223,247, 260-261 ЦПК України,суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника позивача адвокатаСвинтицького Івана Казимировича про розгляд справи у відсутності позивача та її представника-повернути заявнику без розгляду.
Підготовче судове засідання у даній справі відкласти на 25 червня 2024 року на 09 год. 00 хв. у приміщенні Яремчанського міського суду Івано-Франківської області (вул.Довбуша, 32, м.Яремче, Івано-Франківської області).
Повідомити сторони про дату і час призначення наступного судового засідання.
Копію ухвали направити учасникам справи до відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суд звертає увагу учасників процесу, що з 05 жовтня 2021 року почали офіційно функціонувати три підсистеми (модулі) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистема відеоконференцзв`язку. З початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС відповідно до п.6ст.14 ЦПК Україниадвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системів обов`язковому порядку.Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Суд звертає увагу, що реєстрація у підсистеміЕлектронний суд(https://cabinet.court.gov.ua/login), дозволяють учаснику процесу оперативно надсилати документи до суду, а також отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Головуючий суддя: Т. Л. Ваврійчук
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119516728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Ваврійчук Т. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні