Ухвала
від 05.06.2024 по справі 902/118/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

05 червня 2024 р. Справа № 902/118/24

Суддя Господарського суду Вінницької області Тісецький С.С., розглянувши матеріали у справі

за заявою: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

про неплатоспроможність

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа №902/118/24 про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Ухвалою від 11.03.2024 року відкрито провадження у справі. Введено процедуру реструктуризації боргів боржника. Призначено керуючим реструктуризацією у справі арбітражного керуючого Белінську Н.О.

31.05.2024 року до суду від арбітражного керуючого Белінської Н.О. надійшло клопотання № 02-326/2480 від 31.05.2024 року про перерахування з депозитного рахунку суду основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реструктуризацією, в розмірі 2 520,00 грн.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Приписами ст. 169 ГПК України визначено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Зважаючи на викладене, судом встановлений порядок розгляду зазначеного вище клопотання за наявними матеріалами справи поза межами судового засідання.

Суд, розглянувши подане клопотання про перерахування основної грошової винагороди, дослідивши наявні матеріали справи, встановив наступне та дійшов такого висновку.

Так, клопотання мотивовано тим, що відповідно до ст. 7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2023 рік" у 2023 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунок на місяць у розмірі з 1 січня 2023 року - 2684 гривень. З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць становить - 3028 грн.

Таким чином, встановлений ст. 30 КУ з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражному керуючому за виконання повноважень керуючого реструктуризацією становить в 2023 році: 2 484,00 грн. *5 дорівнює 13420,00 грн.; в 2024 році: 3028,00 грн. *5 дорівнює 15 140,00 грн. за кожен місяць виконання повноважень керуючого реструктуризацією.

Нарахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого в період з 11.03.2024 року по 31.03.2024 року становить 10 255,98 грн.

ОСОБА_1 було внесено кошти на депозитний рахунок Суду, згідно наданої ним квитанції від 28.12.2023 року в сумі 2 520,00 грн., призначення платежу - "Авансування винагороди арбітражного керуючого за договором".

Посилаючись на наведені обставини, арбітражний керуючий Белінська В.В. просить суд ухвалити ухвалу про перерахування з депозитного рахунку Господарського суду Вінницької області основну грошову винагороду арбітражному керуючому Белінській Н.О. за виконання повноважень керуючого реструктуризацією у справі №902/118/24 у розмірі сплаченому боржником на депозитний рахунок суду - 2 520,00 грн., за реквізитами, в казаними у клопотанні.

Наведені у клопотанні обставини підтверджені відповідними письмовими доказами.

З врахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.

Частиною 1 ст. 2 ГПК України, визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

За змістом ч. 3 ст. 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно ч.1, ч.2 ст. 79 ГПК України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За змістом ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до ч. 3, ч. 4, ч. 7 ст. 43 Конституції України використання примусової праці забороняється; кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом; право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

За змістом ч. 2 ст. 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікованої Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997), ніхто не може бути присилуваний виконувати примусову чи обов`язкову працю.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 30 КУзПБ, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Згідно ст. 7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2023 рік", прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня становить 2 684,00 грн. Згідно ст. 7 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2024 рік", прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня становить 3 028,00 грн.

Відтак, встановлений ст. 30 КУзПБ розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реструктуризацією з 01.01.2023 року становить 13 420,00 грн. (2 684 х 5 = 13 420) за кожен місяць виконання повноважень керуючого реструктуризацією; з 01.01.2024 року - 15 140,00 грн. (3 028,00 х 5 = 15 140).

Так, як вказано вище, від 11.03.2024 року відкрито провадження у справі. Введено процедуру реструктуризації боргів боржника. Призначено керуючим реструктуризацією у справі № 902/118/24 арбітражного керуючого Белінську Н.О.

Як вбачається з матеріалів справи, 08.12.2023 року між арбітражним керуючим Белінською Н.О. та Гуменним Є.М. укладено договір про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого, згідно якого цей Договір визначає порядок оплати послуг та відшкодування витрат керуючого реструктуризацією, покладених на нього відповідно до Закону та Заяви на участь у справі про банкрутство фізичної особи боржника.

Пунктом 3.1. договору визначено, що оплата послуг керуючого реструктуризацією становить 20 130,00 грн. за весь строк виконання повноважень Сторони-1.

Сторона-2 вносить (перераховує) оплату рівними частинами протягом 8 місяців у сумі 2 516,25 грн. щомісячно на депозитний рахунок суду в якому відкрито провадження у справі про неплатоспроможність (п. 3.3.).

При цьому, до клопотання арбітражного керуючого Белінської Н.О. додано копію платіжної інструкції № 0.0.3386948469.1 від 28.12.2023 року про сплату боржником 2 520,00 грн. авансування винагороди арбітражного керуючого на депозитний рахунок суду.

Водночас, суд звертає увагу на те, що станом на момент звернення арбітражним керуючим до суду з вищевказаним клопотанням, право вимоги на оплату основної грошової винагороди в сумі 2 520,00 грн. виникло в арбітражного керуючого згідно норм законодавства та матеріалів даної справи.

Відтак, клопотання арбітражного керуючого Белінської Н.О. про перерахування з депозитного рахунку суду основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реструктуризацією в розмірі 2 520,00 грн., підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 ГПК України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 9, 12, 30 КУ з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 13, 18, 42, 73, 74, 76-79, 86, 232, 234, 235, 236, 326 ГПК України, -

У Х В А Л И В :

1. Задоволити клопотання арбітражного керуючого Белінської Н.О. № 02-326/2480 від 31.05.2024 року про перерахування основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого реструктуризацією по справі № 902/118/24.

2. Сплатити арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013 року; № рахунку НОМЕР_2 в АТ "ПУМБ", отримувач ОСОБА_2 , ідент. номер: НОМЕР_3 ) 2 520,00 грн. - основну грошову винагороду за виконання повноважень керуючого реструктуризацією у справі 902/118/24 про неплатоспроможність ОСОБА_1 , з депозитного рахунку Господарського суду Вінницької області, за рахунок коштів, внесених ОСОБА_1 на депозитний рахунок Господарського суду Вінницької області згідно копії платіжної інструкції №0.0.3386948469.1 від 28.12.2023 року на суму 2 520,00 грн.

3. Ухвалу засвідчену гербовою печаткою суду передати до Відділу планування та господарського забезпечення Господарського суду Вінницької області для виконання.

4. Копію ухвали надіслати до електронних кабінетів ЄСІТС та на відомі суду електронні адреси: заявнику - ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; арбітражному керуючому Белінській Н.О. - ІНФОРМАЦІЯ_2

Згідно ч. 4 ст. 9 КУ з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала підписана суддею та набирає законної - 05.06.2024 року.

Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки встановлені статтями 254-257 ГПК України.

Згідно ст. 12 ЗУ "Про виконавче провадження", ухвала може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років.

Суддя Тісецький С.С.

Віддрук. прим.:

1 - до справи;

2 - Відділу планування та господарського забезпечення Господарського суду Вінницької області

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119519724
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —902/118/24

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 05.06.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 23.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 23.05.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Ухвала від 05.02.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні