Ухвала
від 05.06.2024 по справі 910/6820/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2

УХВАЛА

м. Київ

05.06.2024Справа № 910/6820/24

Суддя Мандриченко О.В., розглянувши

позовну заяву Комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу"

до Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

про визнання незаконними дії, зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Компанія "Вода Донбасу" звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом, в якому просить:

- визнати незаконними дії ПрАТ НЕК "Укренерго", щодо виключення позивача з платформи MMS та закриття участі в роботі ринку електричної енергії;

- зобов`язати ПрАТ НЕК "Укренерго" повернути позивачу можливість доступу до платформи MMS з дати порушення права, а саме з 13.03.2023;

- зобов`язати ОСР, як ППКО, переоформити Довідку по області комерційного обліку (Додаток 3 до Порядку підготовки та надання даних комерційного обліку постачальниками послуг комерційного обліку) за період з 13.03.2023 по дату рішення суду, виключивши обсяги споживання електроенергії Компанії, як споживача, з обсягів постачання електроенергії ДПЗД "Укрінтеренерго", як постачальника "останньої надії", та покладення їх на позивача, як постачальника е/е, та згідно вимог Порядку надати її до АКО НЕК "УКРЕНЕРГО" на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1 для подальшого коригування;

- зобов`язати ПрАТ НЕК "Укренерго" провести коригування даних комерційного обліку шляхом виключення обсягів споживання електроенергії Компанії, як споживача, за період з 13.03.2023 по дату рішення суду з обсягів постачання електроенергії ДПЗД "Укрінтеренерго", як постачальника "останньої надії", та покладення на обсяги постачання Позивача, як постачальника.

Згідно частини першої статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Так, у позовній заяві позивачем не зазначено усієї передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України інформації щодо сторін та інших учасників справи (зокрема, інформації щодо відомих номерів засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача, відповідача та представника позивача).

Крім того, згідно пунктів 4, 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Суд зазначає, що під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології.

Іншими словами зміст позовних вимог - це максимально чітко і зрозуміло сформовані визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу у прохальній частині позову.

Аналогічна позиція викладена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 24.02.2024 у справі № 990/150/23.

Суд звертає увагу позивача, що в порушення наведеної правової норми прохальна частина позову не містить максимально чітко і зрозуміло сформованих позовних вимог.

При цьому, позовна заява також не містить й викладу правових підстав позову, які б належним чином обґрунтовували зміст заявлених позовних вимог та спосіб захисту порушеного права, свободи чи інтересу, передбаченого відповідним законом або договором.

Крім того, у відповідності до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір"за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Одночасно частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено до відповідача чотири вимоги немайнового характеру.

Отже, з урахуванням ціни позову та встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивачеві за подання до суду даного позову необхідно сплатити 12 112,00 грн судового збору та надати відповідні докази до суду.

Проте, згідно долученої до позовної заяви квитанції № Y362-SBS9-71BE від 31.05.2024 позивачем сплачено 9 084,00 грн судового збору.

Таким чином, за подання даного позову до суду позивачу необхідно додатково сплатити 3 028,00 грн судового збору.

Крім того, судом встановлено, що у позовній заяві визначено в якості третіх осіб Акціонерне товариство "ДТЕК Донецькі Електромережі", Товариство з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Високовольтні Мережі" та Приватне акціонерне товариство "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля".

Частиною третьою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Згідно з частинами першою-третьою статті 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

В свою чергу, статтею 170 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги до форми та змісту заяви, яким вона має відповідати.

Частиною першою статті 51 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви додаються докази направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд звертає увагу заявника, що до позовної заяви може бути додане клопотання про залучення до участі у справі третьої особи виключно як окреме клопотання, із обов`язковим врахуванням положень статтею 50, 51 Господарського процесуального кодексу України.

Також суд звертає увагу позивача й на те, що подана до суду позовна заява не містить конкретного визначення прав та обов`язків третіх осіб, на які може вплинути можливе рішення суду у даній справі.

Згідно із частиною другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 162, 164, 234 Господарського процесуального кодексу, України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" (85307, Донецька обл., Покровський р-н, місто Покровськ, вул. Захисників України, будинок 11) залишити без руху.

2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

- усієї передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України інформації щодо сторін та інших учасників даної справи;

- інформації, передбаченої пунктами 4, 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи висновки суду, наведені у даній ухвалі (щодо зазначення у прохальній частині позовної заяви максимально чітко і зрозуміло сформованих позовних вимог, а також щодо зазначення правових підстав позову, які б належним чином обґрунтовували зміст таких позовних вимог та спосіб захисту порушеного права, свободи чи інтересу, передбаченого відповідним законом або договором);

- оригіналу платіжного документа про сплату позивачем судового збору на суму 3 028,00 грн;

- клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб у порядку, передбаченому статтями 50, 51, 164 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи висновки суду, наведені у даній ухвалі;

- доказів надсилання заяви, складеної на виконання вимог даної ухвали суду, на адресу відповідача.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Олександр Мандриченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.06.2024
Оприлюднено06.06.2024
Номер документу119520412
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/6820/24

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 24.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 20.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 30.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 05.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні