ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"31" січня 2024 р. Справа № 911/3517/23
Господарський суд Київської області в особі судді Лопатіна А.В. розглянувши матеріали
заяви ОСОБА_1 , м. Київ
до Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного, Київська область, с. Іванковичі
про банкрутство
за участю секретаря судового засідання Єрьоміч О.А.
за участю представників згідно з протоколом судового засідання.
встановив:
До господарського суду Київської області від ОСОБА_1 надійшла заява про відкриття провадження у справі про банкрутство відносно Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного.
Ухвалою господарського суду від 27.11.2023 р. заяву ОСОБА_1 від 21.11.2023 р. б/н (вх. № 2940/23, 21.11.2023 р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство відносно Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного залишено без руху, запропоновано заявнику в строк до до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути недоліки заяви шляхом надання суду документів, на підтвердження дотримання вимог статі 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
15.12.2023 р. через канцелярію суду заявником подано клопотання про усунення недоліків.
Ухвалою господарського суду Київської області від 19.12.2023 р. прийнято заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного до розгляду; підготовче засідання суду та розгляд заяви арбітражного керуючого Козаренка Євгенія Валерійовича про участь у даній справі призначено на 27.12.2023 р.; викликано для участі в засіданні уповноважених представників заявника та боржника; зобов`язано боржника у строк до 25.12.2023 р. подати до суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з доказами направлення його копії заявнику.
27.12.2023 р. у судовому засіданні оголошено перерву до 31.01.2024 р., про що заявником та арбітражним керуючим Козаренком Є.В. підписано відповідну розписку.
Ухвалою господарського суду від 27.12.2023 р. повідомлено боржника про місце, дату та час наступного судового засідання.
31.01.2024 р. до суду від заявника надійшло клопотання про відкладення розгляду справи для подання додаткових доказів.
В судовому засіданні, заслухавши присутнього заявника ОСОБА_1 , що також є керівником і засновником боржника, повно та всебічно проаналізувавши заявлені ним аргументи та подані докази, суд встановив наступне:
Відносно клопотання про відкладення розгляду справи задля надання заявнику часу для подання доказів, суд зазначає таке:
Судом, з метою дотримання основних засад господарського судочинства, було надано заявнику достатньо часу для надання доказів, заявлених у заяві аргументів.
З огляду на наведене, враховуючи, що нормами Кодексу України з процедур банкрутства обмежено строком розгляд заяви про відкриття провадження у справі, а необхідність надання доказів не є підставою, у розумінні положень процесуального законодавства, для відкладення розгляду заяви, суд залишає без задоволення наведене клопотання про відкладення розгляду заяви про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої ст. 39 Кодексу України з процедур банкрута перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Частиною другою ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Згідно з частиною п`ятої ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.
Господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду (частина шоста ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).
В обґрунтування заяви заявник посилається на те, що ним, як керівником боржника було здійснено за рахунок власних коштів оплату електричної енергії та комунальних послуг, спожитих боржником. Фактично, як зазначає заявник, між ним та боржником склались відносини щодо позики грошових коштів. Загальна сума боргу боржника перед заявником, як заявляє останній, становить 369 125,13 грн.
Приписами статей 73, 74 ГПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 76-79 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За результатами повного та всебічного дослідження поданих доказів, судом встановлено, що надані заявником документи лише свідчать, що ОСОБА_1 , діючи від імені Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного, як його керівник та засновник здійснював платежі щодо оплати комунальних послуг, жодних доказів, які б свідчили, що боржником було отримано від заявника позику, зокрема примірнику договору про надання позики матеріали справи не містять.
За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_1 не підтвердив належними, допустимими, достовірними та вірогідними, у розумінні положень статей 76-79 ГПК України, доказами наявність невиконаних, прострочених грошових зобов`язань боржника перед заявником, суд відмовляє ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі про банкрутство Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного.
З урахуванням наведеного, суд залишає без розгляду заяву арбітражного керуючого Козаренка Євгена Валерійовича про участь у справі про банкрутство Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного.
Поряд з наведеним, суд звертає увагу заявника, що відповідно до частини сьомої статті 39 Кодексу України з процедур банкрута відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Кодексом.
Керуючись ст. 234 Господарського процесуального кодексу України та Кодексом України з процедур банкрутства, суд
ухвалив:
1.Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі про банкрутство Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного.
2.Заяву арбітражного керуючого Козаренка Євгена Валерійовича про участь у справі про банкрутство Релігійної громади Української православної церкви Парафії на честь Святого апостола Андрія Первозваного залишити без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику, боржнику та ОСОБА_2 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Дата підписання повного тексту ухвали 05.06.2024 р.
Суддя А.В. Лопатін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119520487 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лопатін А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні