ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" червня 2024 р. Справа № 911/1309/24
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "КСУМ", 02092, місто Київ, вулиця Волховська, будинок 29/33
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Будцентр", 08135, Київська область, село Чайки, вулиця Печерська, будинок 26, офіс 1
про усунення перешкод у користуванні майном та зобов`язати вчинити дії
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "КСУМ" звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Будцентр", в якому просить усунути перешкоди в здійсненні права користування та розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "КСУМ", а саме краном баштовим повноповоротним з неповоротною баштою модель FO-23В, заводський номер НОМЕР_1 -В196, шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Будцентр" невідкладно надати доступ уповноваженим представникам Товариства з обмеженою відповідальністю "КСУМ" до крану баштового повноповоротного з неповоротною баштою модель FO-23В, заводський номер НОМЕР_1 -В196, який розташований за адресою: Київська обл., с. Чайки, вул. В.Лобановського, буд. 36, для вчинення дій щодо його відключення, демонтажу та вивезення.
Господарський суд Київської області ухвалою від 27.05.2024 залишив позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КСУМ" без руху та постановив виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.
31 травня 2024 року через підсистему ЄСІТС "Електронний суд" Товариство з обмеженою відповідальністю "КСУМ" надіслало заяву про усунення недоліків позовної заяви до якої долучено в якості додатків зображення документів у форматі PDF, а саме клопотання про виправлення описки в реквізитах адвоката представника позивача. Водночас тотожне за змістом клопотання про виправлення описки позивач надіслав через підсистему ЄСІТС "Електронний суд".
Відповідно до приписів статей 174, 176 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, в порядку, встановленому статтями 174, 176 цього Кодексу.
Отже, враховуючи вказані норми закону та усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "КСУМ" в межах визначеного судом строку недоліків позовної заяви, суд дійшов висновку про прийняття відповідної позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що документи (докази), у тому числі процесуальні документи, подаються до суду в одному екземплярі.
Звертаючись до суду з означеним позовом позивач просить розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, обґрунтовуючи це тим, що предмет позову не підпадає під вимоги частини четвертої статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши клопотання позивача, суд зазначає таке.
Із змісту частин третьої, п`ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України випливає, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень статті 250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Згідно із частиною четвертою статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи:
1) про банкрутство;
2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство;
3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій);
4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції, крім випадків, передбачених статтею 252- цього Кодексу;
6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю);
7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна;
8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.
Водночас, частиною третьою статті 247 Господарського процесуального кодексу України також передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Оцінивши критерії, встановлені частиною третьою статті 247 Господарського процесуального кодексу України, зважаючи на предмет та підстави позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що справу за поданим позовом недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні, як наслідок, відповідну справу необхідно розглядати за правилами загального позовного провадження.
У зв`язку із чим, суд, керуючись положеннями частини другої статті 250 Господарського процесуального кодексу України відмовляє позивачу в задоволенні клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Отже, суд дійшов висновку про призначення справи за поданим Товариством з обмеженою відповідальністю "КСУМ" позовом до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні, у зв`язку із чим, клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Будцентр" про розгляд справи в порядку загального позовного провадження суд залишає без розгляду.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/1309/24.
2. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "КСУМ" в задоволенні клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження.
3. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
4. Призначити підготовче засідання на 04.07.2024 о 15:20.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою:
місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 16/108.
5. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має подати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини дев`ятої статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
6. Запропонувати позивачу у строк до десяти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення у порядку, передбаченому статтями 166, 167 Господарського процесуального кодексу України.
7. Зобов`язати учасників справи всі заяви, пояснення, клопотання, заперечення у справі викладати виключно в письмовій формі (частина друга статті 169 Господарського процесуального кодексу України).
8. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "КСУМ" надати суду належним чином засвідчені, якісні, читабельні копії договору № 01/11-264Е на обслуговування та експлуатацію крану баштового модель FO-23В від 01.11.2018 разом із додатковими угодами до нього, які долучено в якості додатків до позовної заяви та мають неналежну якість.
9. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
10. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі (дату, час та місце призначеного підготовчого/судового засідання) зі сторінки на офіційному вебпорталі Господарського суду Київської області за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud5012/ та на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою https://court.gov.ua/assignments/.
11. Повідомити сторін, що згідно з частиною сьомою статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 05.06.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119520535 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо усунення перешкод у користуванні майном |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні