Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
05.06.2024 року м.Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області
У складі: головуючий суддя Кашуба А.В.
секретар судового засідання Чернянчук К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м.Виноградів в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до релігійної організації «Помісна церква християн Віри Євангельської п`ятидесятників с.Великі Ком`яти Виноградівського району» про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дію,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд суду передано цивільну справу за вказаною позовною заявою.
Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність позивача в межах розгляду його звернення та зобов`язати відповідача невідкладно надати письмову відповідь за результатами розгляду звернення позивача. Стягнути судові витрати.
Позов обґрунтовано тим, що 25.10.2023 року позивач надіслав відповідачу звернення від 23.10.2023 року засобами поштового зв`язку, яке відповідач отримав 01.11.2023 року. На підставі положень статті 20 Закону України «Про звернення громадян» відповідач повинен був надати відповідь на звернення позивача протягом місяця, тобто до 01.12.2023 року. Станом на 21.12.2023 року позивач не отримав відповідь відповідача на звернення.
02.04.2024 року суд постановив ухвалу про відкриття провадження у справі, якою вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Суд на підставі достатньої сукупності доказів, достовірність яких не викликала у суду сумнівів, встановив, що позивач звернувся до релігійної організації «Помісна церква християн Віри Євангельської п`ятидесятників с.Великі Ком`яти Виноградівського району» із клопотанням від 23.10.2023 року про надання інформації щодо контактів релігійної організації, порядку особистого прийому громадян та усних звернень, надання копії статуту. 01.11.2023 року відповідач отримав клопотання позивача. Станом на 21.12.2023 року позивач не отримав відповідь відповідача на клопотання.
Наведені обставини підтверджено відомостями, які містяться в таких доказах: копії клопотання позивача від 23.10.2023 року до відповідача, копії конверта рекомендованого листа відправника; копії інформації з вебсайту Укрпошти, щодо результату надіслання рекомендованого поштового відправлення.
Правовідносини, які виникли між сторонами, врегульовані нормами Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року № 393/96-ВР (зі змінами).
Суд підставі аналізу встановлених обставин і оцінки доказів прийшов до висновку, що відповідач порушив право позивача на розгляд поданого позивачем звернення у встановлений законом строк.
За змістом частини першої статті 1 Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Згідно частини першої статті 15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідно до частини третьої статті 15 Закону України «Про звернення громадян» відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки.
У частині першій статті 20 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.
Згідно частини першої статті 16 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до пунктів 3, 10 абзацу першого частини другої статті 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: припинення дії, яка порушує право; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
З огляду на те, що відповідач не надав позивачу відповідь на клопотання у строк, визначений частиною першою статті 20 Закону України «Про звернення громадян», бездіяльність відповідача порушує право позивача на отримання у встановленому порядку відповіді на звернення, то порушене право підлягає захисту.
На підставі положень частини першої статті 8 ЦК України до цивільних відносин, що виникли, слід застосувати за аналогією закону спосіб захисту, передбачений пунктом 10 абзацу першого частини другої статті 16 ЦК України, - визнання протиправною бездіяльності відповідача, яка підлягає припиненню шляхом зобов`язання відповідача невідкладно надати позивачу письмову відповідь за результатами розгляду його звернення.
Відповідно до частини першої статті 141 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У зв`язку із задоволенням позову судові витрати позивача підлягають відшкодуванню відповідачем.
Позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 1211,20 грн, які слід стягнути із відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 12, 13, 81, 141, 259, 264, 265, 282 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Релігійної організації Помісна церква християн віри євангельської п`ятидесятників с.Великі Ком`яти Виноградівського району щодо нерозгляду клопотання ОСОБА_1 від 23.10.2023 року у строк, визначений частиною першою статті 20 Закону України «Про звернення громадян», та зобов`язати Релігійну організацію Помісна церква християн віри євангельської п`ятидесятників с.Великі Ком`яти Виноградівського району невідкладно надати ОСОБА_1 письмову відповідь за результатами розгляду вказаного клопотання.
Стягнути із Релігійної організації Помісна церква християн віри євангельської п`ятидесятників с.Великі Ком`яти Виноградівського району на користь ОСОБА_1 1211,20 грн (одну тисячу двісті одинадцять гривень 20 коп) судових витрат.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Закарпатського апеляційного суду безпосередньо або через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Учасник справи, якому копію рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому копії рішення суду.
Рішення суду може бути переглянуте Виноградівським районним судом Закарпатської області за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, якому копію повного заочного рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому копії повного заочного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 .
Відповідач: Релігійна організація Помісна церква християн віри євангельської п`ятидесятників с.Великі Ком`яти Виноградівського району, місцезнаходження: 90312, Закарпатська область, Берегівський район, с.Великі Ком`яти, вул.Ватутіна, 94, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 25440177.
ГоловуючийА. В. Кашуба
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119521596 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Кашуба А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні