Справа №: 272/532/24
Провадження № 2-о/272/47/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2024 року
Андрушівський районний суд Житомирської області у складі:
головуючої судді - Чуб І.А.,
секретаря судових засідань - Хитоніній М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Андрушівка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Волицька сільська рада Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про надання права на шлюб, суд
встановив:
Заявник звернулася до суду з заявою, мотивуючи її тим, що має бажання зареєструвати шлюб з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак вона не досягла шлюбного віку, оскільки на момент звернення до суду має лише повних 17 років. Заявник зазначає, що між ними виникли теплі та щирі стосунки, вони мають взаємні почуття любові, поваги один до одного та бажають створити сім"ю, також вона вагітна терміном 21 тиждень. Батьки майбутнього чоловіка та опікун заявниці підтримують та не заперечують проти укладення шлюбу, вони кохають один одного, бажають створити повноцінну сім`ю. ОСОБА_3 теж усвідомлено ставиться до реєстрації шлюбу, має матеріальне забезпечення на належному рівні, а тому просить суд надати їй - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ід. номер НОМЕР_1 , право на шлюб з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. номер НОМЕР_2 .
Заявник в судове засідання направила заяву в якій просила справу розглянути у її відсутність, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі та просить задоволити.
Заінтересована особа Волицька сільська рада направили заяву про розгляд справи у відсутність представника, зазначивши, що заявлені вимоги визнають та не заперечують проти їх задоволення.
Заінтересована особа ОСОБА_2 направила заяву в якій просила справу розглядати у її відсутність, заявлені вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.
Заінтересована особа ОСОБА_3 направив заяву в якій просив справу розглядати у його відсутність, заявлені вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Заявниця ОСОБА_1 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками записані: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про народження та копією паспорта (а.с.5,11). Згідно рішення виконавчого комітету Андрушівської міської ради № 242 від 18.11.2022 року неповнолітній ОСОБА_1 та малолітньому ОСОБА_6 було надано статус дитини-сироти (а.с.12). Рішенням виконавчого комітету Андрушівської міської ради від 23.12.2022 року № 267 ОСОБА_2 було призначено опікуном, піклувальником над дітьми сиротами ОСОБА_1 та ОСОБА_6 (а.с.13). Згідно довідки Волицької сільської ради від 13.05.2024 року № 125 ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 та є опікуном дитини-сироти ОСОБА_1 та перебуває на обліку з 24.05.2023 року у відділі соціального захисту населення та надання соціальних послуг Волицької сільської ради та отримує соціальну послугу "Соціальний супровід сімей у яких виховуються діти сироти" (а.с. 14). Згідно довідки КНП "Тетіївська центральна лікарня" від 09.05.2024 року ОСОБА_1 вагітна терміном 21 тиждень (а.с.10).
Відповідно до роз`яснень п. 2 Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК України) повинна розглядатися судом в окремому провадженні (ч. 3 ст. 293 ЦПК України). При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника. Резолютивна частина рішення повинна відповідати вимогам ч. 2 ст. 23 СК України, згідно з якою суд надає право на шлюб (а не знижує шлюбний вік), а також містити прізвище, ім`я та по батькові особи, право на шлюб з якою надається судом.
Згідно ч. 2 п. 2 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб.
Згідно зі ст. 22 СК України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Відповідно до ст. 23 СК України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Заінтересовані особи, ОСОБА_1 та опікун заявниці ОСОБА_2 не заперечують проти укладення шлюбу.
Суд прийшов до висновку, про можливість надання права на шлюб ОСОБА_1 , так як це відповідає її інтересам.
Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Таким чином, судом не встановлено будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявника.
На підставі вищевикладеного, встановивши, що надання права на шлюб ОСОБА_1 відповідає її інтересам, враховуючи той факт, що вона має намір укласти шлюб для створення повноцінної сім`ї, опікун заявниці на шлюб згодна, суд вважає, що надання права на шлюб відповідає правам та законним інтересам заявника.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 80 - 81, 89, 259, 264, 265, 268, 293-294, 354 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву задовольнити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ід. номер НОМЕР_1 , право на шлюб з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. номер НОМЕР_2 .
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Житомирського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.1 п.п.15.5 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Андрушівський районний суд Житомирської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ід. номер НОМЕР_1 , проживає: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Волицька сільська рада Житомирського району Житомирської області, знаходиться за адресою: с.Волиця, вул. Житомирська, 105/10, Житомирський район, Житомирська область, код ЄДРПОУ 43927053.
Заінтересована особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ід. номер НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа : ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід.номер НОМЕР_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Суддя:І. А. Чуб
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119524140 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Чуб І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні