ЄУН 229/2361/24
Номер провадження 1-кс/229/868/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2024 року слідча суддя Дружківського міського суду Донецької області ОСОБА_1 з участю секратаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Дружківського міського суду Донецької області клопотання слідчого СВ ВП № 1 Краматорського РУП ГУНП у Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 березня 2024 року за № 12024052260000148 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого у ст. 286 ч. 1 КК України ,-
В С Т А Н О В И Л А :
до Дружківського міського суду Донецької області 30 травня 2024 року подано клопотання слідчим СВ ВП № 1 Краматорського РУП ГУНП у Донецькій області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_3 за згодою з прокурором Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У клопотанні слідчого зазначено, що 27 березня 2024 року о 16:30 транспортний засіб «Kia Sorento» д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рухався по АДРЕСА_1 , та здійснював маневр розвороту, на перехресті біля будинку АДРЕСА_2 , у лівій смузі руху, рухався транспортний засіб «Mitsubishi L200», д.н.з. НОМЕР_3 , під керуванням військовослужбовця в/ч НОМЕР_4 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з недопустимою швидкістю, та не встигнувши загальмувати намагався об`їхати транспортний засіб «Kia Sorento» д.н.з. НОМЕР_1 , зліва по зустрічній смузі руху, після чого відбулось зіткнення передньою лівою частиною т/з «Kia Sorento» д.н.з. НОМЕР_1 , та лівою боковою частиною т/з «Mitsubishi L200», д.н.з. НОМЕР_3 , в результаті чого останній транспортний засіб здійснив перекидання декілька разів, в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження пасажир «Mitsubishi L200», д.н.з. НОМЕР_3 , військовослужбовець в/ НОМЕР_5 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у м. Дружківка, у важком стані, без свідомості.
Кримінальне правопорушення кваліфіковане за ч. 1 ст. 286 КК України..
У судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Представник особи у власності якої знаходяться запитувані речі та документи у судове засідання не викликались.
З огляду на вимоги ч. 2 ст. 163 КПК України вважаю можливим розглядати клопотання без виклику осіб, у володінні яких можуть знаходитись речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить слідчий.
Відповідно до положень ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось, оскільки особи, які беруть участь у судовому провадженні не прибули в судове засідання, та були повідомленні належним чином.
За змістом закону тимчасовий доступ до речей і документів - це один із видів забезпечення кримінального провадження. Застосування такого заходу не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконано завдання, для досягнення якого слідчий, прокурор звернувся із клопотанням.
Зі змісту ч.1 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Окрім того, відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Так, в судовому засіданні беззаперечно встановлено та підтверджується матеріалами клопотання, що 27 березня 2024 року о 16:30 транспортний засіб «Kia Sorento» д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рухався по АДРЕСА_1 , та здійснював маневр розвороту, на перехресті біля будинку АДРЕСА_2 , у лівій смузі руху, рухався транспортний засіб «Mitsubishi L200», д.н.з. НОМЕР_3 , під керуванням військовослужбовця в/ч НОМЕР_4 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з недопустимою швидкістю, та не встигнувши загальмувати намагався об`їхати транспортний засіб «Kia Sorento» д.н.з. НОМЕР_1 , зліва по зустрічній смузі руху, після чого відбулось зіткнення передньою лівою частиною т/з «Kia Sorento» д.н.з. НОМЕР_1 , та лівою боковою частиною т/з «Mitsubishi L200», д.н.з. НОМЕР_3 , в результаті чого останній транспортний засіб здійснив перекидання декілька разів, в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження пасажир «Mitsubishi L200», д.н.з. НОМЕР_3 , військовослужбовець в/ НОМЕР_5 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у м. Дружківка, у важком стані, без свідомості.
За вищезазначеною заявою було розпочате кримінальне провадження, відомості про яке було внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 березня 2024 року за № 12024052260000148 за ст. 286 ч. 1 КК України.
Як вбачається із матеріалів, доданих до клопотання 27 березня 2024 року о 20 годині 00 хвилин у приміщенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованого у АДРЕСА_3 , було проведено огляд на стан алкогольного або наркотичного сп`яніння громадянина ОСОБА_6 та встановлено, що останній перебуває в стані наркотичного сп`яніння.
Відтак, з метою підтвердження чи спростування отриманих в ході проведення перевірки відомостей, в рамках досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність в отриманні доступу до оригіналів вищезазначених документів, з метою забезпечення проведення експертиз.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
На підставі статті 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження.
Серед таких обставин у п. 2 ст. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно з ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
У судовому засіданні встановлено, що документи, тимчасовий доступ до яких, із можливістю їх вилучення, просить надати слідчий, перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованого у АДРЕСА_3 ,
Окрім того встановлено, що вилучити вказані документи без ухвали слідчого судді не представляється можливим.
З огляду на те, що органами досудового розслідування проводяться слідчі дії по кримінальному провадженні № 12024052260000148 від 28 березня 2024 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого у ст. 286 ч. 1 КК України, зважаючи на те, що дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які є КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », розташованого у АДРЕСА_3 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні та те, що іншими способами довести ці обставини неможливо, то клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309 КПК України, слідча суддя -
У Х В А Л И Л А:
клопотання слідчого СВ ВП № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024052260000148 від 28 березня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого у ст. 286 ч. 1 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчого відділу поліції №1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 або будь-якій іншій уповноваженій особі на підставі їх доручення в порядку ст. 40 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 , адреса: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , а саме, відомості щодо ОСОБА_6 ,, який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 , з можливістю вилучення контрольних зразків крові та сечі.
Строк дії ухвали -два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Повний текст ухвали виготовлено 06 червня 2024 року.
Слідча суддя Дружківського міського суду
Донецької області ОСОБА_1
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119540761 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дружківський міський суд Донецької області
Гонтар А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні