Єдиний унікальний номер 725/3635/24
Номер провадження 3/725/1386/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.06.2024 року. Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Вольська-Тонієвич О.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Чернівецької митниці Державної митної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 Митного Кодексу України громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
До Першотравневого районного суду м.Чернівці надійшла справа про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.483 МК України.
Дослідивши наявнів матеріалахсправи докази,вважаю,що справапро порушеннямитних правилвідносно ОСОБА_1 підлягає поверненнюдо Чернівецькоїмитниці Державноїмитної службиУкраїни для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного:
Згідно вимогст.245 КУпАП,ст.486 МК України, завданням у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді кожної справи суддя зобов`язаний з`ясувати обставини, передбаченіст.280 КУпАП,ст.489 МК України, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.
Відповідно до ч. 2ст.495 МК Українипосадова особа митного органу, яка здійснює провадження у справі про порушення митних правил, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно вимог ст.495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і розцінюється як основне джерело доказів.
Судом встановлено,що 27.03.2024працівниками Чернівецькоїмитниці складеновідносно ОСОБА_1 протокол про порушення митних правил за ст.483 ч.1 МК України.
Разом зтим,як вбачаєтьсяіз вказаногопротоколу вінбув складенийу відсутність ОСОБА_1 .
При цьомуу матеріалахсправи відсутнібудь-якідокази зприводу того,що ОСОБА_1 отримав протокол про порушення митних правил за ч.1 ст.483 МК України, ознайомлений про запровадження митним органом справи відносно нього.
Так, Європейський суд з прав людини неодноразово звертав увагу національних судів на те, що кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має щонайменше такі права: бути негайно і детально поінформованим зрозумілою для нього мовою про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього. Положення Конвенції стосуються й обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення, що випливає з практики Європейського суду з прав людини, який приймає до свого провадження і заяви щодо рішень судів про накладення на осіб адміністративних стягнень, оскільки вважає, що в силу суворості санкцій такі справи за суттю є кримінальними, а адміністративні покарання фактично носять кримінальний характер з усіма гарантіями ст.6 Конвенції (п.55 рішення у справі "Гурепко проти України"; п.21 рішення у справі "Надточій проти України").
З метою повного та всебічного розгляду вказаної справи, судом було здійснено виклик ОСОБА_1 в судове засідання, шляхом надіслання йому повістки за адресою, яка вказана у протоколі.
Однак ОСОБА_1 до суду не з`явився та про причини своєї неявки не повідомив, жодних клопотань, заяв не подав. Конверт із судовою повісткою повернувся до суду без її вручення ОСОБА_1 (за закінченням терміну зберігання).
Відповідно до вимогстатті 527 МК України, по справі про порушення митних правил, в разі неповноти проведеного провадження, яке не може бути усунуте при розгляді справи, або при наявності інших обставин, які перешкоджають розгляду адміністративної справи по суті, суд виносить постанову про проведення додаткової перевірки.
Таким чином, з метою недопущення порушення права ОСОБА_1 на справедливий суд, суд вважає, що у ході проведеної додаткової перевірки митному органу необхідно повторно надіслати останньому копію протоколу про порушення митних правил, повідомлення про час та місце розгляду справи та направити до суду відповідне поштове повідомлення про вручення ОСОБА_1 протоколу та повідомлення.
Керуючись ст.ст.486,489,494,527 Митного Кодексу України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про порушення митних правил про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України ОСОБА_1 - повернутиначальнику Чернівецької митниці Державної митної служби України для проведення додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. В. Вольська-Тонієвич
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119549616 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю |
Адмінправопорушення
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Вольська-Тонієвич О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні