Ухвала
від 04.06.2024 по справі 455/763/24
СТАРОСАМБІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 455/763/24

Провадження № 2-о/455/32/2024

УХВАЛА

Іменем України

04 червня 2024 року м.Старий Самбір

Старосамбірський районний суд Львівської області

в складі: головуючого судді Пошивака Ю.П.,

секретар судового засідання - Бобельська Н.М.,

розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду - залі судових засідань, цивільну справу №455/763/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , орган опіки та піклування Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В:

26.03.2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій посилається на те, що 14.02.2009 року він уклав шлюб з ОСОБА_3 , який зареєстрували у Відділі актів цивільного стану Мостиського районного управління юстиції.

Від шлюбу мають двоє дітей: сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Заявник вказує, що шлюб між ним та ОСОБА_3 не склався належним чином і рішенням Старосамбірського районного суду Львівської області від 13.02.2023 року шлюб розірвано.

З часу розірвання шлюбу син, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишився проживати з ним в АДРЕСА_1 .

ОСОБА_3 жодної участі у вихованні та утриманні сина не приймає. Вона проживає за адресою: АДРЕСА_2 . У них склалися досить неприязні відносини і вони не спілкуються та не підтримують жодних стосунків.

Вважає, що встановлення факту самостійного виховання батьком дитини повинно бути юридично зафіксоване, адже в подальшому можуть виникати питання щодо оформлення документів щодо соціальної допомоги на дитину, яка виховується тільки з одним з батьків, а також щодо переміщення сина без документального оформлення згоди матері, яка не проживає разом з ним.

Просить встановитифакт,що він ІНФОРМАЦІЯ_3 ,самостійно виховуєта утримуєнеповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,який проживає разом з ним за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою судді від 29.03.2024 року заяву ОСОБА_1 залишено без руху, надавши заявнику строк у десять днів з дня отримання ухвали.

10.04.2024 року недоліки заяви заявником усунуто.

Ухвалою судді від 12.04.2024 року справу прийнято до розгляду, відкрито провадження та призначено підготовче засідання на 16 годину 30 хвилин 21.05.2024 року.

21.05.2024 року до суду від заінтересованої особи ОСОБА_2 надійшло заперечення на заяву ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту, в якому вона зазначила, що подану заяву ОСОБА_1 вважає безпідставною та необгрунтованою, оскільки заявник ОСОБА_1 постійно чинить психологічний тиск на дитину з метою унеможливити будь-яке її спілкування з ним. Усі її контакти у мобільному телефоні чи соціальних мережах мають статус «заблоковано». Через таку поведінку заявника ОСОБА_1 вона вимушена була звернутись з заявою до відділу Служби у справах дітей Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області щодо визначення днів побачень з сином. Рішення по даній справі ще не прийнято. Просить відмовити в задоволенні заяви в повному обсязі.

21.05.2024 року підготовче засідання відкладено на 16 годину 30 хвилин 04.06.2024 року.

Заявник ОСОБА_1 та його представник адвокат Шулак О.І. в підготовчому засіданні вимоги заяви підтримали, посилаючись на обставини, викладені у заяві та просили призначити справу до судового розгляду.

Заінтересована особа ОСОБА_2 у підготовчому засіданні заперечила проти заяви ОСОБА_1 , посилаючись на обставини, викладені у запереченні. Зазначила, що між нею та ОСОБА_1 існує спір. Вона подала звернення до відповідних органів з метою участі у вихованні сина. На даний час із незрозумілих причин таке звернення ще не розглянуте. Однак, вона заперечує той факт, що заявник ОСОБА_1 самостійно виховує та утримує сина.

Представник заінтересованої особи - органу опіки та піклування Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області в підготовче засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. 04.06.2024 року на електронну адресу суду надійшла заява за підписом начальника відділу сліжби у справах дітей Добромильської міської ради Л.Масник, в якій вона просить розгляд справи провести без участі представника органу опіки та піклування Добромильської міської ради.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження, серії НОМЕР_1 , виданим 03.01.2012 року Нижанковицькою сільською радою Старосамбірського району Львівської області (а.с.8).

Рішенням Старосамбірського районного суду Львівської області від 13.02.2023 року розірвано шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований 14.02.2009 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Мостиського районного управління юстиції Львівської області, актовий запис №9 (а.с.9-10).

Так,окреме провадженняпризначене длярозгляду справпро підтвердженнянаявності абовідсутності юридичнихфактів,що маютьзначення дляохорони правта інтересівособи абостворення умовдля здійсненнянею особистихнемайнових чимайнових правабо підтвердженнянаявності чивідсутності неоспорюванихправ (частина сьома статті 19 ЦПК України).

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (частина перша статті 293 ЦПК України).

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, які мають юридичні наслідки, якщо: (1) згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав; (2) чинне законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення; (3) заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; (4) встановлення такого факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право (див. постанови Великої Палати Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 761/16799/15-ц, від 23.01.2019 року у справі № 536/1039/17 (пункт 17)).

Якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах (частина шоста статті 294 ЦПК України).

Згідно зістаттею 141 Сімейного кодексу України(далі -СК України) мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятоюстатті 157 цього Кодексу.

Частиною четвертою статті 157 СК Українивизначено, що батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов`язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, такий спір вирішується судом. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

Частиною четвертоюстатті 19 СК Українипідтверджується, що спір щодо участі у вихованні дитини вирішується судом і в цьому спорі обов`язковою є участь органу опіки та піклування, який має подати суду висновок щодо розв`язання спору.

Згідно п.3 ч.6ст.177 СК Україниякщо той з батьків, хто проживає окремо від дитини протягом не менш як шість місяців, не бере участі у вихованні та утриманні дитини або якщо місце його проживання невідоме, правочини, зазначені в абзаці другому цієї частини, можуть бути вчинені без його згоди.

Із матеріалів справи встановлено, що заінтересована особа ОСОБА_2 заперечує факт невиконання нею батьківських обов`язків щодо свого сина ОСОБА_4 та у своїх письмових поясненнях, надісланих до суду вказує на факт чинення перешкод у спілкуванні з сином зі сторони заявника ОСОБА_1 .

Також в матеріалах справи наявна заява (а.с.43-44), відповідно до якої ОСОБА_7 просить Відділ служби у справах дітей Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області визначити їй порядок спілкування зі своїм сином ОСОБА_8 .

Звернення матері до служби у справах дітей із заявою про надання їй можливості побачень свідчить про її намір брати участь у вихованні дитини та про відсутність безспірності заявлених ОСОБА_1 вимог.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що під час розгляду цієї заяви між сторонами (заявником та заінтересованою особою ОСОБА_2 виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. 294 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , орган опіки та піклування Добромильської міської ради Самбірського району Львівської області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без розгляду.

Роз`яснити заявнику, що він має право з метою захисту оспорюваного права звернутися до суду з позовною заявою на загальних підставах.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.

Повний текст ухвали складено 06.06.2024 року.

Суддя Пошивак Ю.П.

СудСтаросамбірський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено10.06.2024
Номер документу119552115
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —455/763/24

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 12.04.2024

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

Ухвала від 29.03.2024

Цивільне

Старосамбірський районний суд Львівської області

Пошивак Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні