Справа № 909/506/24
УХВАЛА
05.06.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І. М., розглянувши позов Акціонерного товариства "Українська залізниця", вул. Єжи Гедройця, буд.5, м. Київ, 03150
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Теплосвіт ЛТД", вул. Гетьмана Мазепи, буд. 141, прим. 1, м. Івано-Франківськ, 76018
про стягнення заборгованості у сумі 783962,49 грн, з яких: 701430,16 грн - орендної плати, 11845,55 грн - відшкодування земельного податку, 42021,05 грн - відшкодування податку за нерухоме майно, 26468,48 грн - пені, 3197,25 грн - штрафу, зобов`язання звільнити нерухоме майно загальною площею 1097,8 кв.м. та повернути його та стягнення судових витрат,
встановив, що АТ "Українська залізниця" звернулась до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до ТОВ "Теплосвіт ЛТД" про стягнення заборгованості у сумі 783962,49 грн, з яких: 701430,16 грн - орендної плати, 11845,55 грн - відшкодування земельного податку, 42021,05 грн - відшкодування податку за нерухоме майно, 26468,48 грн - пені, 3197,25 грн - штрафу, зобов`язання звільнити нерухоме майно загальною площею 1097,8 кв.м., а саме: частину нежитлового приміщення будівлі критого складу вантажного двору станції Івано-Франківськ, що розташована за адресою: вул. Привокзальна, 1, м. Івано-Франківськ, на першому поверсі одноповерхової нежитлової будівлі критого складу вантажного двору станції Івано-Франківськ та повернути його АТ "Українська залізниця" в особі її Регіональної філії "Львівська залізниця" по акту приймання-передачі та стягнення судових витрат.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху.
При цьому суд врахував наступне.
Згідно ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Законом України "Про судовий збір" визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 4, ст. 6 Закону).
Ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна ( ст.163 ГПК України).
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу складає 3 028 грн.
З позовної заяви встановлено те, що вона містить вимоги про стягнення, повернення , звільнення майна.
Отже, судовий збір, у даному випадку, підлягає сплаті у розмірі 1, 5 відсотка ціни позову за вимогу про стягнення; 1,5 відсотка від вартості майна, що витребовується і 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу немайнового характеру .
До позову позивач не долучив документів, з яких можна встановити вартість мана, що витребовується, а, відповідно, документів, які підтвердять те, що сплачений ним судовий збір у розмірі 11830,40 грн, сплачено з урахуванням вищевказаних вимог діючого законодавства.
Отже, позивач залишив зазначені вище норми поза увагою, не додав до позову доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст. 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та те, що позивач при подані позову не дотримався встановлених законом вимог, керуючись ст. ст. 4, 6 Закону України "Про судовий збір", ст. ст. 123, 162, 164, 174, 232-234 Господарсько процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
позовну заяву АТ "Українська залізниця" до ТОВ "Теплосвіт ЛТД" про стягнення заборгованості у сумі 783962,49 грн, зобов`язання звільнити нерухоме майно загальною площею 1097,8 кв.м. та повернути його та стягнення судових витрат - залишити без руху.
Позивачу, у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, зокрема, надати суду документи , з яких можна встановити вартість майна, що витребовується та докази сплати судового збору у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір" та з урахуванням вимог ст. 163 ГПК України.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на веб-сторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Скапровська І. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119553368 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Скапровська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні