Рішення
від 06.06.2024 по справі 916/4616/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"06" червня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/4616/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін матеріали справи:

за позовом: Акціонерного товариства "Херсонська Теплоелектроцентраль" (73000, Херсонська обл., м. Херсон, Бериславське шосе, буд. 1)

до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Оптікомедсервіс" (73000, Херсонська обл., місто Херсон, площа Свободи, буд. 2)

про стягнення 90 741,51 грн

ВСТАНОВИВ:

1. Короткий зміст позовних вимог Акціонерного товариства "Херсонська Теплоелектроцентраль".

23.10.2023 Акціонерне товариство "Херсонська Теплоелектроцентраль" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Оптікомедсервіс", в якій просить суд стягнути з відповідача суму основного боргу у розмірі 90 741,51 грн та судовий збір у сумі 2 147, 20 грн.

2. Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.10.2023 позовну заяву Акціонерного товариства "Херсонська Теплоелектроцентраль" залишено без руху, встановлено позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення належного місцезнаходження відповідача.

Ухвала від 30.10.2023 була надіслана позивачу до його електронного кабінету та доставлена 31.10.2023, про що свідчить довідка про доставку електронного листа.

01.11.2023 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків, згідно якої останній, на виконання вимог вищевказаної ухвали суду, зазначені недоліки усунув.

Ухвалою суду від 06.11.2023 відкрито провадження у справі № 916/4616/23 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.

Також ухвалою суду про відкриття провадження у справі сторонам було запропоновано надати у відповідні строки заяви по суті спору, а також роз`яснено про можливість звернення до суду з клопотанням про призначення проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у строки, визначені ч.7 ст. 252 ГПК України.

Ухвала суду від 06.11.2023 була надіслана та доставлена позивачу до його електронного кабінету, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.

Відповідачу по справі ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана в межах строку, встановленого Господарським процесуальним кодексом України, на його юридичну адресу, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Водночас, поштове повідомлення повернулося до суду неврученим з відміткою про відсутність адресата за вказаною адресою.

Відповідно до ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

При цьому суд зауважує, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками "за закінченням терміну зберігання", "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з врахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Суд також враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 29.03.2021 у справі № 910/1487/20, де зазначено, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 800/547/17 (П/9901/87/18) (провадження №11-268заі18), постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 у справі № 913/879/17, від 21.05.2020 у справі № 10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі № 24/260-23/52-б).

За таких обставин, зважаючи на обставину повернення до суду надісланого відповідачу на юридичну адресу поштового відправлення із відміткою поштової установи "адресат відсутній за вказаною адресою", що підтверджується наявним в матеріалі справи поштовим відправленням (а.с.128-129), суд зазначає про виконання обов`язку щодо повідомлення відповідача про вчинення судом відповідної процесуальної дії (відкриття провадження у справі).

Згідно з ч.5,7 ст.252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від відповідача до суду не надходило.

Водночас суд зауважує, що відповідно до пунктів 3 та 4 ст.13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Зі змісту ст. 165 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що свої заперечення проти позову відповідач може викласти у відзиві на позовну заяву. При цьому, згідно ч. 4 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.

Відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, жодних заперечень проти позову не надав, з огляду на що суд вважає за можливе відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

У відповідності до ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі, зокрема, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Враховуючи ту обставину, що в умовах воєнного стану суди продовжують працювати в штатному режимі, з огляду на необхідність повідомлення учасників справи про наявність судового розгляду з метою забезпечення доступу до правосуддя, гарантованого державою та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за можливе розглянути дану справу в межах розумного строку.

3. Позиція учасників справи.

3.1. Доводи Акціонерного товариства "Херсонська Теплоелектроцентраль".

01.11.2020 між Акціонерним товариством "Херсонська теплоелектроцентраль" (Виконавець) та Приватним акціонерним товариством "Оптікомедсервіс" (Споживач) було укладено договір №122 про надання послуги з постачання теплової енергії, відповідно до умов якого позивач зобов`язується надавати відповідачу послуги з централізованого опалення, а відповідач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строк і на умовах, передбачених договором.

Відповідно до п. 3 договору, об`єктом надання послуг є приміщення, площею 220,4 кв.м, яке знаходяться за адресою: м. Херсон, пр. Ушакова, 26/2.

Згідно з п. п. 1, 45 договору, споживач зобов`язаний своєчасно здійснювати оплату послуг з централізованого опалення.

На виконання договірних зобов`язань товариство відпускало теплову енергію споживачу, загальна вартість якої у період з 01.11.2021 до 01.04.2023 склала 148 218, 35 грн.

Відповідачем у грудні 2021 року було здійснено оплату за надані послуги у сумі 5833,30 грн, в січні 2022 року - 21 369,78 грн, в лютому 2022 року 30 273,76 грн.

Проте, у подальшому, в порушення своїх обов`язків за договором, відповідач за спожиту теплову енергію не сплачував, внаслідок чого станом на дату складання позовної заяви за останнім обліковується заборгованість в розмірі 90 741,51 грн за період з 01.11.2021 до 01.04.2023, яку позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.

4. Фактичні обставини, встановлені судом.

01.11.2020 між Акціонерним товариством "Херсонська теплоелектроцентраль" (Виконавець) та Приватним акціонерним товариством "Оптікомедсервіс" (Споживач) було укладено договір №122 про надання послуги з постачання теплової енергії, відповідно до п.1. якого виконавець зобов`язується надавати споживачеві послугу з постачання теплової енергії для потреб опалення/на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення (далі - послуга) відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження, а споживач зобов`язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки і на умовах, що визначені цим договором.

Обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку, визначена та розподілена згідно з вимогами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", та складається з: обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача; обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будинку; обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання (за наявності циркуляції).

???Пункт 3 договору містить інформацію про споживача: адреса: м. Херсон, пр. Ушакова, 26/2, опалювана площа (об?єм) будівлі - 4697,07 кв.м., теплове навантаження будівлі - 0,19258 Гкал/год, опалювана площа (об?см) приміщення споживача - 220,4 кв.м, теплове навантаження приміщення споживача - 0,00904 Г кал/год.

??????Пунктом 5 договору визначено, що будівля обладнана вузлом (вузлами) комерційного обліку теплової енергії: тепловий лічильник, тип засобу обліку теплової енергії: SKS-3-U1, заводський номер 018825, місце встановлення: Ушакова, 26/2.

Відповідно до п.13 договору обсяг спожитої у будівлі послуги визначається як обсяг теплової енергії, спожитої в будівлі за показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку.

Згідно з п.22 договору розподіл обсягу теплової енергії, спожитої в будинку, згідно з вимогами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" здійснює виконавець.

Пунктом 23 передбачено, що зняття показань засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) розподільного обліку теплової енергії (приладів розподілювачів теплової енергії щомісяця здійснюється споживачем, крім випадків, коли зняття таких показань здійснюється виконавцем за допомогою систем дистанційного зняття показань.

У разі коли зняття показань засобів вимірювальної техніки здійснює споживач, він щомісяця з 25 по 30 число передає показання вузлів розподільного обліку теплової енергії (приладів - розподілювачів теплової енергії) виконавцю в один із таких способів: за номером телефону, зазначеним у розділі «Реквізити і підписи сторін» цього договору, на адресу електронної пошти, зазначену у розділі «Реквізити і підписи сторін» цього договору, через електронну систему обліку розрахунків споживачів, зазначену у розділі «Реквізити і підписи сторін» цього договору.

????У разі ненадання споживачем виконавцю у визначений сторонами строк показань вузла (вузлів) розподільного обліку теплової енергії/приладів розподілювачів теплової енергії, якщо такі показання зобов`язаний знімати споживач, для цілей визначення обсягу теплової енергії, спожитої споживачем, протягом трьох місяців визначається середній обсяг споживання споживачем теплової енергії у попередньому опалювальному періоді, а за відсутності такої інформації за фактичний час споживання протягом поточного опалювального періоду, але не менше 30 днів.

Відповідно до п.34 договору споживач вносить плату виконавцю, яка складається з: плати за послугу, що розраховується, виходячи з розміру затвердженого тарифу на послугу та обсягу спожитої послуги; плати за абонентське обслуговування. Внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку послуги включаються до плати виконавцю і в рахунку відображаються окремо. У разі застосування двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії плата за послугу з постачання теплової енергії визначається як сума плати, розрахованої виходячи з умовно-змінної частини тарифу (протягом опалювального періоду) та обсягу споживання або за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря (у випадку, визначеному Законом України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання"), а також умовно-постійної частини тарифу (протягом року).

Пунктом 35 договору встановлено, що ціною (вартістю) послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Станом на дату укладення цього договору тариф на послугу становить 1700,95 гривень за 1 Гкал.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну ціни/тарифу на зазначену комунальну послугу виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачам з посиланням на рішення відповідних органів.

У разі зміни зазначеного тарифу протягом строку дії цього договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію без внесення сторонами додаткових змін до цього договору.

Згідно з п.36 договору тривалість розрахункового періоду для визначення обсягу спожитої послуги, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг, оплати послуги виконавцю становить з 1 по 31 число місяця, але не може перевищувати місяць. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісяця. Початок і закінчення розрахункового періоду для розрахунку за платою за абонентське обслуговування завжди збігаються з початком і закінченням календарного місяця відповідно.

Відповідно до п.37 договору виконавець формує та не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим надає рахунок на оплату послуги. Рахунок надається на паперовому носії. Рахунок на оплату спожитої послуги надається не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу. Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше 31 числа місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.

Пунктом 40 договору передбачено, що під час здійснення оплати споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який вона здійснюється, та призначення платежу (плата виконавцю, сплата пені, штрафів). У разі коли споживачем не визначено розрахунковий період або якщо за зазначений споживачем період виникла переплата, виконавець має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості споживача за минулі розрахункові періоди, якщо така є, а якщо такої немає - в рахунок майбутніх платежів споживача починаючи з найближчих до дати здійснення платежу періодів (розрахункових місяців).

Згідно з п.45 договору споживач зобов`язаний, зокрема, ???оплачувати надану послугу за ціною/тарифом, що визначені встановленими відповідно до законодавства у строки, встановлені цим договором.

Пунктами 55-58 договору передбачено, що цей договір набирає чинності з моменту укладення і діє до 31.12.2020. ????Якщо за один місяць до закінчення строку дії договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк. Припинення дії цього договору не звільняє сторони від обов`язку виконання зобов`язань, які на дату такого припинення залишилися невиконаними.

????Умови цього договору, крім ціни (вартості) послуги, можуть бути змінені виключно за згодою сторін. У разі зміни тарифу на теплову енергію з моменту його введення в дію застосовується відповідна нова ціна (вартість) послуги відповідно до Порядку зміни умов договору та ціни (тарифу).

Вказаний договір підписаний та скріплений печатками обох сторін.

На підтвердження обсягів споживання відповідачем у спірному періоді теплової енергії позивачем надано суду звіти Приватного акціонерного товариства "Оптікомедсервіс" за листопад 2021 року, грудень 2021 року, січень 2022 року та лютий 2022 року (а.с.15-18).

Матеріал справи також містять акт контрольного зняття показників приладів обліку теплової енергії у абонентів "АТ "Херсонська ТЕЦ" від 29.03.2022 (а.с.19), періоди споживання: 07.12.2023-31.12.2023, загальне по приладу 72,82; 01.01.2023-31.01.2023, загальне по приладу 94,06; 01.02.2023-28.02.2023, загальне по приладу 69,79; 01.03.2023-24.03.2023, загальне по приладу 66,75.

У розрахунку теплової енергії по пр.Ушакова,26/2 за опалювальний сезон 2022-2023 р. (а.с.20) вказано, що за грудень, січень, лютий та березень 2023 року не були передані показники в СЗТЕ, у зв`язку з чим, на підставі закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", постанови КМУ №830 від 21.08.2019 зі змінами були проведені нарахування теплової енергії по показанням приладу обліку теплової енергії попереднього року з наступним коригуванням.

Як свідчить наданий позивачем розрахунок спожитої теплової енергії (а.с.21-25), за листопад 2021 р. ПрАТ " Оптікомедсервіс" спожито 1,74 Гкал. на суму 5 883,30 грн з ПДВ (за тарифом, встановленим рішенням Виконавчого комітету Херсонської міської ради №594 від 29.09.2021 (а.с.82-88), за грудень 2021 р. 2,86 Гкал. на суму 21 369,78 грн з ПДВ, за січень 2022 р. 3,72 Гкал. на суму 30 273,76 грн з ПДВ, за лютий 2022 р. 2,27 Гкал. на суму 18 473,51 грн з ПДВ, за березень 2022 р. 2,85 Гкал. на суму 20 461,52 грн з ПДВ, грудень 2022 р. 2,44 Гкал. на суму 12 441,72 грн з ПДВ, січень 2023 р. 3,15 Гкал. на суму 16 062,05 грн з ПДВ, лютий 2023 р. 2,34 Гкал. на суму 11 931,80 грн з ПДВ, березень 2023 р. 2,23 Гкал. на суму 11 370,91 грн з ПДВ. Всього 148 218,35 грн.

Нарахування у період з грудня 2021 р. до березня 2023 р. проведено на підставі тарифів, затверджених рішенням Виконавчого комітету Херсонської міської ради №895 від 16.12.2021 (а.с.80-81).

При цьому, при визначенні тарифів у період грудень 2021 р. - березень 2022 р., позивачем здійснено перерахунок відповідно до Постанови КМУ №1209 від 10.11.2021 на підставі наказів АТ "Херсонська Теплоелектроцентраль" (а.с.90-98).

На підставі поданих відповідачем звітів та визначених АТ "Херсонська Теплоелектроцентраль" обсягів, позивачем виставлено наступні акти та рахунки на оплату:

за листопад 2021 р. на суму 5 883,30 грн з ПДВ, за грудень 2021 р. на суму 21 369,78 грн з ПДВ, за січень 2022 р. на суму 30 273,76 грн з ПДВ, за лютий 2022 р. на суму 18 473,51 грн з ПДВ, за березень 2022 р. на суму 20 461,52 грн з ПДВ, за грудень 2022 р. на суму 12 441,72 грн з ПДВ, за січень 2023 р. на суму 16 062,05 грн з ПДВ, за лютий 2023 р. на суму 11 931,80 грн з ПДВ, за березень 2023 р. на суму 11 370,91 грн з ПДВ. Загальна сума за виставленими рахунками складає 148 218,35 грн (а.с.53-78).

Як вбачається з довідки щодо руху заборгованості Приватного акціонерного товариства "Оптікомедсервіс" (а.с.38), відповідач частково оплатив спожиту теплову енергію у сумі 57 476,84 грн.

Матеріали справи містять докази направлення відповідачу актів, рахунків та акту звірки (а.с.99-100).

В матеріалах справи наявна вимога від 15.05.2023 про сплату заборгованості у сумі 90 741,51 грн, надіслана на адресу відповідача (а.с.79,89).

Доказів оплати теплової енергії у сумі 90 741,51 грн матеріали справи не містять.

5. Позиція суду.

Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управлена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Як встановлено судом, правовідносини між Акціонерним товариством "Херсонська теплоелектроцентраль" (Виконавець) та Приватним акціонерним товариством "Оптікомедсервіс" (Споживач) виникли на підставі договору №122 від 01.11.2020 про надання послуги з постачання теплової енергії, відповідно до умов якого позивач зобов`язується надавати відповідачу послуги з централізованого опалення, а відповідач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строк і на умовах, передбачених договором.

Так, з аналізу вищевказаного договору у системному зв`язку з положеннями застосованих судом норм законодавства вбачається, що за своєю правовою природою договір №122 від 01.11.2020, є договором постачання (купівлі-продажу) теплової енергії.

При цьому суд зазначає, що згідно вимог ст. 204 Цивільного кодексу України укладений сторонами договір, як правочин є правомірним, оскільки його недійсність прямо не встановлена законом, і його недійсність не була визнана судом, а тому зазначений договір в силу вимог ст. 629 Цивільного кодексу України є обов`язковим для виконання сторонами, і зобов`язання за ним мають виконуватися належним чином відповідно до закону та умов договору.

Так, матеріали справи не містять доказів розірвання, припинення або визнання недійсним договору, у зв`язку з чим суд вважає, що він є чинним, таким, що продовжений на підставі п.56 договору та обов`язковим до виконання сторонами у справі.

Відповідно до ст.193 ГК України, яка цілком кореспондується зі ст.525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Так матеріалами справи підтверджено обсяги споживання відповідачем теплової енергії та її вартість, натомість відповідач належних доказів, які б спростовували наявність заборгованості у розмірі 90 741, 51 грн, згідно приписів ст. 74, 76-77 ГПК України, суду не надав.

Враховуючи, що вказана заборгованість підтверджується матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги Акціонерного товариства "Херсонська Теплоелектроцентраль" цілком обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Приймаючи до уваги задоволення позовних вимог в повному обсязі, витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.

Керуючись ст.129, 232, 233, 236-238, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Оптікомедсервіс" (73000, Херсонська обл., місто Херсон, площа Свободи, буд. 2, код ЄДРПОУ 03568571) на користь Акціонерного товариства "Херсонська Теплоелектроцентраль" (73000, Херсонська обл., м. Херсон, Бериславське шосе, буд. 1, код ЄДРПОУ 00131771) заборгованість за спожиту теплову енергію у сумі 90 741 /дев`яносто тисяч сімсот сорок одна/ грн 51 коп., судовий збір у сумі 2 147 /дві тисячі сто сорок сім/ грн 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та підлягає оскарженню до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Ю.М. Щавинська

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення06.06.2024
Оприлюднено10.06.2024
Номер документу119556685
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —916/4616/23

Рішення від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 30.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні