Рішення
від 06.06.2024 по справі 922/1352/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" червня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/1352/24

Господарський суд Харківської області у складі

судді Чистякової І.О.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Акціонерного товариства "Харківобленерго" (61037, м. Харків, вул. Георгія Тарасенка, буд. 149, ідентифікаційний код 00131954) до Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (61045, м. Харків, вул. Шекспіра, 8-а, ідентифікаційний код 02146268) про стягнення 124 501,87 грн без виклику учасників справи

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Харківобленерго" (позивач) звернулось до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 124 501,87 грн, з яких:

- пеня нарахована на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 49 086,40 грн;

- пеня нарахована на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 4 501,69 грн;

- 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 7 448,45 грн;

- 3% річних нараховані на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 747,07 грн;

- інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 57 319,66 грн;

- інфляційні витрати нараховані на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 5 398,60 грн.

Крім того, позивач просив стягнути з відповідача судовий збір в сумі 3 028 грн та розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №2-0307С від 01.01.2019 в частині здійснення повної та своєчасної оплати послуг з розподілу електричної енергії та перетікань реактивної електричної енергії.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 19.04.2024 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 23.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/1352/24. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи. Роз`яснено відповідачу, що згідно ст.251 ГПК України, відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Попереджено відповідача, що разі ненадання відзиву на позов у встановлений строк, справа згідно з ч.9 ст.165 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами. Встановлено позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України - п`ять днів з дня отримання відзиву. Встановлено відповідачу строк для подання заперечення із урахуванням вимог ст.167 ГПК України - п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив.

Суд зазначає, що 05.10.2022 офіційно розпочали функціонування три підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: "Електронний кабінет", "Електронний суд" підсистема відеоконференцзв`язку, у зв`язку з чим відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Пунктом 17 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення) визначено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, у яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення в паперовій формі за окремою заявою.

Згідно з п. 37 наведеного розділу Положення підсистема "Електронний суд" забезпечує можливість автоматичного надсилання матеріалів справ в електронному вигляді до Електронних кабінетів учасників справи та їхніх повірених. До Електронних кабінетів користувачів надсилаються у передбачених законодавством випадках документи у справах, які внесені до автоматизованої системи діловодства судів (далі - АСДС) та до автоматизованих систем діловодства, що функціонують в інших органах та установах у системі правосуддя. Документи у справах надсилаються до Електронних кабінетів користувачів у випадку, коли вони внесені до відповідних автоматизованих систем у вигляді електронного документа, підписаного кваліфікованим підписом підписувача (підписувачів), чи у вигляді електронної копії паперового документа, засвідченої кваліфікованим електронним підписом відповідального працівника суду, іншого органу чи установи правосуддя (далі - автоматизована система діловодства).

Як убачається з комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" сторони зареєстрували електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

З довідки про доставку документа в кабінет електронного суду, яку отримано з автоматизованої системи документообігу суду комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" вбачається, що документ в електронному вигляді "Ухвала про відкриття провадження (спрощене)" від 23.04.2024 по справі №922/1352/24 (суддя Чистякова І.О.) було надіслано Акціонерному товариству "Харківобленерго" та Управлінню освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради в їх Електронний кабінет. Документ доставлено до Електронного кабінету: 23.04.24 13:36.

Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Згідно з абз. 2 ч. 6 цієї статті, якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, таке рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Отож датою вручення сторонам ухвали суду від 23.04.2024 про відкриття провадження у справі - є 23.04.2024.

З урахуванням викладеного, сторони повідомлені про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

В ухвалі суду від 23.04.2024 про відкриття провадження у цій справі роз`яснено відповідачу, що згідно ст. 251 ГПК України, відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Як вказано вище, датою вручення відповідачу ухвали суду від 23.04.2024 про відкриття провадження у справі - є 23.04.2024.

Отже відповідач мав право подати до суду відзив на позовну заяву не пізніше 08.05.2024, проте у строк встановлений судом відповідач не надав до суду відзив на позовну заяву.

Ураховуючи те, що відповідач у строк, встановлений ч. 1 ст. 251 ГПК України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору, суд дійшов висновку, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення у відповідності до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178, ч. 1 ст. 202 ГПК України, а неподання відповідачем відзиву на позов не перешкоджає вирішенню справи по суті за наявними в ній матеріалами.

Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Згідно зі ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 ГПК України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Згідно з ч. 2 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Розглянувши подані документи і матеріали, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) № 1446 Акціонерне товариство "Харківобленерго" є оператором системи розподілу (далі - ОСР) та здійснює діяльність з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території м. Харкова та Харківської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, та не є постачальником електричної енергії.

Основними нормативно-правовими документами, які встановлюють вимога та регулюють взаємовідносини між ОСР, електропостачальниками та споживачами (разом Учасники роздрібного ринку), є зокрема Закон України "Про ринок електричної енергії" (далі Закон), Кодекс систем розподілу (далі КСР), затверджений Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, та Правила роздрібного ринку електричної енергії (далі - ПРРЕЕ), затверджені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі Постанова № 312), в яких визначені права, обов`язки та відповідальність сторін.

Доступ до системи розподілу та послуга з розподілу надаються ОСР з 01.01.2019 усім споживачам, електроустановки яких приєднані до мереж ОСР на території його діяльності на підставі публічного договору приєднання - Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (далі - Договір), який укладається між Товариством та споживачем, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, за формою (типовою формою) договору, що є додатком № 3 до ПРРЕЕ та розміщена на офіційному сайті АТ "Харківобленерго": www.oblenergo.кhаrкоv.uа.

Договір споживача з розподілу вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання та/або сплати за рахунком, який надсилається одночасно з Договором споживача про розподіл та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії (п. 4 Постанови 312, п.п. 1.2.15, п.п. 2.1.6 ПРРЕЕ))."

Як убачається з матеріалів справи, 01.01.2019 між Акціонерним товариством "Харківобленерго" (Оператор системи) та Управлінням освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (Споживач) був укладений Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №2-0307С шляхом підписання заяви-приєднання (далі - Договір).

Відповідно до п.1.1. Договору цей Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподілу електричної енергії споживачам (далі - Споживач) як послуги Оператора системи. Цей Договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання Споживача до умов цього договору згідно з заявою-приєднання, що є додатком 1 до цього Договору.

Згідно з п. 1.2. Договору умови Договору розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року N 312 (далі - ПРРЕЕ), та є однаковими для всіх споживачів.

Далі за текстом цього Договору Оператор системи та Споживач іменуються - Сторона, а разом - Сторони.

Згідно з п.2.1. Договору Оператор системи надає Споживачу послуги з розподілу електричної енергії, параметри якості якої відповідають показникам, визначеним Кодексом системи передачі, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 309, та Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, за об`єктом, технічні параметри якого фіксуються в Паспорті точки розподілу за об`єктом споживача, який є Додатком 2 до цього Договору, та в особовому рахунку Споживача, облікових базах даних Оператора системи.

Відповідно до п. 3.1., 3.2., 3.4. Договору облік (у тому числі приладовий) електричної енергії, що передається Оператором системи розподілу та споживається Споживачем на межі балансової належності об`єкта Споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (далі - Кодекс комерційного обліку) та з урахуванням вимог цього Договору. За розрахункову одиницю розподіленого та спожитого обсягу електричної енергії береться одна кіловат година (кВт*год.).

За підсумками розрахункового місяця Постачальник послуг комерційного обліку (Оператор системи) забезпечує визначення обсягу електричної енергії за точками комерційного обліку Споживачу незалежно від того, хто є власником комерційного засобу (засобів) обліку, та в установленому порядку передає ці дані Адміністратору комерційного обліку для можливості їх використання суб`єктами ринку електричної енергії, у тому числі постачальником Споживача.

Дані комерційного обліку щодо обсягу електричної енергії за розрахунковий місяць зазначаються Оператором системи розподілу в особистому кабінеті Споживача (за умови його запровадження) та/або в рахунку про сплату послуги за цим Договором, у тому числі якщо оплату за цим договором забезпечує електропостачальник споживача.

За необхідності для Споживача (його постачальника) забезпечувати визначення обсягу електричної енергії частіше ніж один раз на місяць Споживач (його Постачальник) має укласти із Оператором системи розподілу або іншим акредитованим постачальником послуг комерційного обліку окремий платний договір, у якому визначити порядок формування даних комерційного обліку про обсяг електричної енергії за розрахунковий місяць та передачу цих даних до Адміністратора комерційного обліку (за необхідності).

Споживач, що не є побутовим, зобов`язаний протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця надати Постачальнику послуг комерційного обліку (Оператору системи) звіт про покази засобів обліку за розрахунковий місяць. При обладнанні комерційних засобів обліку засобами дистанційної передачі даних, інформація про покази засобів обліку за розрахунковий місяць формується через канали дистанційного зв`язку.

Відповідно до п.5.1-5.5 Договору ціною цього Договору є вартість послуг з розподілу електричної енергії на об`єкт (об`єкти) Споживача, зазначена в Паспорті точки (точок) розподілу за об`єктом споживача. Оплата послуг з розподілу електричної енергії за цим Договором здійснюється на поточний рахунок оператора. Тариф (ціна) на послугу з розподілу електричної енергії та терміни оплати послуги зазначаються в додатку 4 "Порядок розрахунків". Споживач оплачує послугу з розподілу Оператору системи, якщо згідно з умовами договору про постачання Споживач забезпечує оплату послуги з розподілу, або купує електричну енергію для власного споживання за двостороннім договором та на організованих сегментах ринку. Постачальник оплачує послугу з розподілу Оператору системи, якщо згідно з умовами договору про постачання оплату послуги з розподілу забезпечує постачальник. Оператор системи в особовому рахунку Споживача зазначає сторону, яка здійснює оплату наданих Споживачу послуг з розподілу електричної енергії.

Згідно з п. 11.1. Договору цей Договір набирає чинності з дня приєднання Споживача до умов цього договору і діє протягом 1 року, якщо інший термін не зазначено в заяві-приєднання. Договір вважається продовженим на кожен наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявє.

З 01.01.2019 відповідач приєднався до умов Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №2-0307С від 01.01.2019 на умовах Договору про постачання електричної енергії № 2-0307С від 21.03.2005 за особовим рахунком №0307 бази даних абонентів постачальника за регульованим тарифом.

Також, 08.07.2019 між позивачем (Оператор системи) та відповідачем (споживач) був укладений Договір № 0307 від 08.07.2020 про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, який є додатком № 10 до Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №2-0307С від 01.01.2019 (далі - Додаток №10 до Договору).

Згідно з п. 1.1. Додатку №10 до Договору Оператор системи надає послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії до електроустановок споживачів, що експлуатують електромагнітно незбалансовані установки з неефективним співвідношенням активної і реактивної потужності, а Споживач вживає вичерпних технологічних заходів щодо компенсації перетікань реактивної електричної енергії у своїх електричних мережах та/або здійснює оплату Оператору системи за перетікання реактивної електричної енергії згідно з умовами цього Договору та додатками до нього, що є його невід`ємними частинами.

Згідно з п. 2.2. Додатку №10 до Договору Споживач зобов`язується здійснювати оплату за перетікання реактивної електричної енергії згідно з Порядком розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії, який є додатком до цього Договору.

За умовами п. 7.1. Додатку №10 до Договору цей Договір укладається строком на один рік, набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення строку одна із Сторін не повідомить іншу про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в інший термін (строк) за ініціативою будь-якої із Сторін у пордку, встановленому чинним законодавством.

Відповідно до пп. 5.1.1. п.5.1. глави V ПРРЕЕ та умов вказаних Договорів Оператор системи має право на отримання своєчасної оплати на надання послуги з розподілу електричної енергії та перетікання реактивної енергії відповідно до умов договорів та законодавства України.

Згідно з п. 1-4, 6-7 Додатка №4 "Порядок розрахунків" від 02.11.2021 до Договору, розрахунковим періодом є календарний місяць та встановлюється з 01 числа місяця до такого ж числа наступного місяця.

Оплата послуг, наданих оператором системи, здійснюється за тарифами (цінами), які встановлюються Регулятором відповідно до затвердженої ним методики. Тарифи (ціни) на послуги оператора системи оприлюднюються операторами систем у порядку та строки, визначені нормативно-правовими актами, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Оплата послуги з розподілу електричної енергії здійснюється Споживачем один раз за фактичний обсяг розподіленої електричної енергії, визначеного за показами розрахунових засобів облік (або розрахунковим шляхом), на підставі виставленого рахунку Споживачу Оператором системи.

Остаточний розрахунок суми коштів, яку має оплатити Споживач за послуги з розподілу електричної енергії за розрахунковий період, визначається виходячи з фактичного обсягу розподіленої електричної енергії на діючий тариф (ціну) з розподілу у розрахунковому періоді.

Фактичний обсяг складається з кількості спожитої (розподіленої) електричної енергії за приладами обліку та витрат розподілених відповідно до додатку № 8 Договору

Рахунки за послуги з розподілу електричної енергії та із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії надаються уповноваженому представнику Споживача (п. 6 цього додатку) Оператором системи розподілу протягом 5 робочих днів від дня закінчення розрахункового періоду у відповідних структурних підрозділах Оператора системи розподілу. В разі неотримання Споживачем рахунків Оператор системи розподілу направляє рахунки Споживачу поштовим зв`язком. У такому разі рахунки вважаються отриманими Споживачем з дня їх відправлення. Рахунки за послуги з розподілу електричної енергії та із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії мають бути оплачені протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка Споживачем.

У разі порушення строків оплати за розподіл електричної енергії та із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, передбачених п.7 даного Порядку, Споживач сплачує Оператору системи розподілу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який здійснюються нарахування, інфляційні, 3% річних від суми боргу, за кожен день прострочення, у тому числі за день оплати. Суми пені, 3% річних, інфляційних зазначаються у рахунку окремими рядками, та повинні бути сплачені Споживачем протягом 5 робочих днів від дня його отримання.

Згідно з пп. 1 п. 6.2. Договору передбачено обов`язок Споживача виконувати умови цього Договору.

За твердженням позивача, на виконання умов Договору позивачем надавались відповідачу наступні послуги:

У січні 2022 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 240 638 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за січень 2022. В подальшому - 14.02.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в січні 2022 на суму 265 658,60 грн, строк оплати до 21.02.2022.

У січні 2022 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 5102,1791 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за січень 2022. В подальшому - 14.02.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в січні 2022 на суму 25 270,75 грн, строк оплати до 21.02.2022.

У серпні 2022 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 85 933 кВт*год, що підтверджується актами контрольного огляду засобів обліку по кожній точці, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за серпень 2022. В подальшому - 14.09.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в серпні 2022 на суму 94 867,94 грн, строк оплати до 21.09.2022.

У серпні 2022 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 1918,8226 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за серпень 2022. В подальшому - 14.09.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в серпні 2022 на суму 7 775,72 грн, строк оплати до 21.09.2022.

У вересні 2022 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 45 961 кВт*год, що підтверджується актами контрольного огляду засобів обліку по кожній точці, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за вересень 2022. В подальшому - 20.10.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в вересні 2022 на суму 50 739,80 грн, строк оплати до 27.10.2022.

У вересні 2022 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 618,4795 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за вересень 2022. В подальшому - 20.10.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в вересні 2022 на суму 2 830,86 грн, строк оплати до 27.10.2022.

У жовтні 2022 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 68 990 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за жовтень 2022. В подальшому - 09.11.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в жовтні 2022 на суму 76 163,29 грн, строк оплати до 16.11.2022.

У жовтні 2022 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 1649,6711 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за жовтень 2022. В подальшому - 09.11.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в жовтні 2022 на суму 10 341,36 грн, строк оплати до 16.11.2022.

У листопаді 2022 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 59 501 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за листопад 2022. В подальшому - 02.12.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в листопаді 2022 на суму 65 687,70 грн, строк оплати до 09.12.2022.

У листопаді 2022 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 1141,5145 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за листопад 2022. В подальшому - 02.12.2022 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в листопаді 2022 на суму 6 361,86 грн, строк оплати до 09.12.2022.

У лютому 2023 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 57 462 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за лютий 2023. В подальшому - 07.03.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в лютому 2023 на суму 71 364,72 грн, строк оплати до 14.03.2023.

У лютому 2023 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 1430,675 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за лютий 2023. В подальшому - 07.03.2023 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в лютому 2023 на суму 10 437,05 грн, строк оплати до 14.03.2023.

У березні 2023 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 75 126 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за березень 2023. В подальшому - 10.04.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в березні 2023 на суму 93 643,02 грн, строк оплати до 17.04.2023.

У березні 2023 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 1606,7737 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за березень 2023. В подальшому - 10.04.2023 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в березні 2023 на суму 8 514,49 грн, строк оплати до 17.03.2023.

У позовній заяві зазначено, що позивачем було надано відповідачу послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 75 502 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за квітні 2023. В подальшому - 05.05.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в квітні 2023 на суму 94 117,28 грн, строк оплати до 12.05.2023.

У квітні 2023 позивачем було надано послуги з перетікань реактивної електричної енергії у обсязі 1751,5836 кВт*год, що підтверджується актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з перетікань реактивної електричної енергії за квітень 2023. В подальшому - 05.05.2023 позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з перетікань реактивної електричної енергії розподіленої в квітні 2023 на суму 11 607,80 грн, строк оплати до 12.05.2023.

У травні 2023 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 61 638 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за травень 2023. В подальшому - 06.06.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в травні 2023 на суму 76 631,63 грн, строк оплати до 13.06.2023.

У червні 2023 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 42 987 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за червень 2023. В подальшому - 05.07.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в червні 2023 на суму 66 144,46 грн, строк оплати до 12.07.2023.

У липні 2023 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 33 127 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за липень 2023. В подальшому - 04.08.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в липні 2023 на суму 65 787,65 грн, строк оплати до 11.08.2023.

У серпні 2023 позивачем було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 37 791 кВт*год, що підтверджується звітом про використану електроенергію, актом про обсяги розподіленої електричної енергії та актом приймання передачі послуг з розподілу електричної енергії за серпень 2023. В подальшому - 05.09.2023, з урахуванням часткової оплати у сумі 1 107,68 грн позивачем було виставлено рахунок на оплату послуги з розподілу електричної енергії розподіленої в серпні 2023 на суму 75 205,95 грн, строком оплети до 12.09.2023.

На підставі викладеного, у позовній заяві зазначено, що в січні, в період з серпня по листопад 2022 року відповідачу було надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 501 023 кВт*год на суму 553117,33 грн, з лютого по серпень 2023 року надано послуги з розподілу електричної енергії у обсязі 383 633 кВт*год на суму 542 894,71 грн.

Також, у позовній заяві зазначено, що відповідач отримав послуги з перетікань реактивної електричної енергії за січень, з серпня по листопад 2022 року у обсязі 10 400,6668 кВт*год на суму 52 580,55 грн, та з лютого по квітень 2023 року у обсязі 4789,0323 кВт*год на суму 30 559,34 грн.

З огляду на вищевикладене, позивач стверджує, що належним чином виконав покладені на нього зобов`язання відповідно до умов Договору, однак в порушення Додатку №4, №10 Порядку розрахунків до Договору №2-0307С вказані рахунки відповідачем не своєчасно сплачені, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 124 501,87 грн, з яких:

- пеня нарахована на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 49 086,40 грн;

- пеня нарахована на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 4 501,69 грн;

- 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 7 448,45 грн;

- 3% річних нараховані на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 747,07 грн;

- інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 57 319,66 грн;

- інфляційні витрати нараховані на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 5 398,60 грн.

Відповідач правом на висловлення своєї правової позиції у справі не скористався та відзив на позов не надав.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.

За змістом пункту 1 частини другої статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною першою статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтею 627 ЦК України визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

За умовами ч. 1 ст. 634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 641 ЦК України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття. Пропозицією укласти договір є, зокрема, документи (інформація), розміщені у відкритому доступі в мережі Інтернет, які містять істотні умови договору і пропозицію укласти договір на зазначених умовах з кожним, хто звернеться, незалежно від наявності в таких документах (інформації) електронного підпису.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 642 ЦК України відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Згідно з ч. 1 ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Частина 2 ст. 712 ЦК України встановлює, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 662 ЦК України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України, ст. 193 ГК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших правових актів, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його в строк, встановлений договором або законом (ч. 1 ст. 612 ЦК України).

За змістом п. 3 ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

За порушення у сфері господарювання учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених Господарським кодексом України, іншими законами та договором (ч. 2 ст. 193, ч. 1 ст. 216 та ч. 1 ст. 218 ГК України).

Одним із видів господарських санкцій згідно з частиною 2 статті 217 ГК України є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню (ч. 1 ст. 230 ГК України).

Так, відповідно до статей 230, 231 ГК України штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Законом щодо окремих видів зобов`язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 статті 549 ЦК України).

Згідно з ст. 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Згідно з ч. 2 ст. 343 ГК України платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Відповідно до п. 6-7 Додатка №4 "Порядок розрахунків" до Договору рахунки за послуги з розподілу електричної енергії та із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії надаються уповноваженому представнику Споживача (п. б цього додатку) Оператором системи розподілу протягом 5 робочих днів від дня закінчення розрахункового періоду у відповідних структурних підрозділах Оператора системи розподілу. В разі неотримання Споживачем рахунків Оператор системи розподілу направляє рахунки Споживачу поштовим зв`язком. У такому разі рахунки вважаються отриманими Споживачем з дня їх відправлення. Рахунки за послуги з розподілу електричної енергії та із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії мають бути оплачені протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка Споживачем. У разі порушення строків оплати за розподіл електричної енергії та із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, передбачених п.7 даного Порядку, Споживач сплачує Оператору системи розподілу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який здійснюються нарахування, інфляційні, 3% річних від суми боргу, за кожен день прострочення, у тому числі за день оплати. Суми пені, 3% річних, інфляційних зазначаються у рахунку окремими рядками, та повинні бути сплачені Споживачем протягом 5 робочих днів від дня його отримання.

Згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо іншій розмір процентів не встановлений договором або законом.

Ураховуючи, що матеріалами справи підтверджено факт порушення відповідачем прав позивача внаслідок несвоєчасних розрахунків за спожиту електричну енергію, суд дійшов висновку, що у позивача виникло право вимагати сплати відповідачем 3% річних та інфляційних втрат, нарахованих на послуги з розподілу електричної енергії та з перетікань реактивної електричної енергії.

Перевіривши розрахунок 3% річних за період з 22.02.2022 по 14.09.2023 та інфляційних втрат за період з квітня 2022 по січень 2023, нарахованих на послуги з розподілу електричної енергії та з перетікань реактивної електричної енергії, суд вважає позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 3% річних нарахованих на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 7 448,45 грн, 3% річних нарахованих на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 747,07 грн, інфляційних втрат нарахованих на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 57 319,66 грн та інфляційних втрат нарахованих на послуги з перетікань реактивної електричної енергії інфляційні втрати в сумі 5 398,60 грн обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

При цьому, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення пені в сумі 49 086,40 грн, нарахованої на послуги з розподілу електричної енергії та пені в сумі 4 501,69 грн, нарахованої на послуги з перетікань реактивної електричної енергії, яку нараховано за період з 01.06.2022 по 28.12.2022, з 15.03.2023 по 14.09.2023, зважаючи на таке.

У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" в Україні було введено воєнний стан з 05:30 24 лютого 2022 року на 90 діб, який в подальшому відповідними Указами Президента України був неодноразово продовжений та станом на теперішній час воєнний стан продовжений з 05 години 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 діб.

Відповідно до п. 16 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 25.02.2022 № 332 "Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану", встановлено, що на період дії в Україні воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування зупинено нарахування та стягнення штрафних санкцій, передбачених договорами, що укладені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії".

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України. Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Статтею 2 наведеного закону встановлено, що Регулятор здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, у сфері енергетики щодо діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії.

Згідно з абз. 3 ч. 5 ст. 14 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", рішення Регулятора оформлюються постановами, крім рішень щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення контролю, які оформлюються розпорядженнями. Рішення Регулятора підписуються Головою.

Відповідно до ч. 4 ст. 6 Закону України "Про ринок електричної енергії", Регулятор має право, зокрема, видавати обов`язкові для виконання учасниками ринку рішення.

Отже відповідно до положень ч. 4 ст. 6 Закону України "Про ринок електричної енергії", Постанова НКРЕКП від 25.02.2022 № 332 "Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану", зокрема в частині п. 16 цієї Постанови, яким НКРЕКП в межах наданих їй законом повноважень, тимчасово зупинила на період дії в Україні воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування нарахування та стягнення штрафних санкцій, передбачених договорами, що укладені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", між учасниками ринку електричної енергії, є обов`язковою для виконання учасниками ринку електричної енергії, у тому числі позивачем у даній справі.

Аналогічна правова позиція щодо обов`язковості настанов, викладених у постановах НКРЕКП, викладена в постанові Верховного Суду в складі Об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 19.08.2022 у справі № 912/1941/21.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позивачем з порушенням вимог п. 16 Постанови НКРЕКП від 25.02.2022 № 332, яка є обов`язковою для виконання учасниками ринку електричної енергії, нараховано відповідачу пеню в сумі 49 086,40 грн на послуги з розподілу електричної енергії та пеню в сумі 4 501,69 грн на послуги з перетікань реактивної електричної енергії, яку нараховано за період з 01.06.2022 по 28.12.2022, з 15.03.2023 по 14.09.2023 (період дії воєнного стану в Україні).

Відтак суд відмовляє в задоволенні позовних вимог про стягнення пені в сумі 49 086,40 грн, нарахованої на послуги з розподілу електричної енергії та пені в сумі 4 501,69 грн, нарахованої на послуги з перетікань реактивної електричної енергії, яку нараховано за період з 01.06.2022 по 28.12.2022, з 15.03.2023 по 14.09.2023.

Ураховуючи те, що позов задоволено частково, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача в сумі 1 724,69 грн, решта сума сплаченого судового збору у сумі 1 303,31 грн покладається на позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст. 6, 11, 509, 525, 526, 530, 549, 550, 551, 610-612, 614, 625, 627-629, 655, 692, 712, 714 Цивільного кодексу України, ст. 193, 218, 230, 232, 233 Господарського кодексу України, 193 Господарського кодексу та ст. 4, 20, 73, 74, 77, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково в сумі 70 913,78 грн.

Стягнути з Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (61045, м. Харків, вул. Шекспіра, 8-а, ідентифікаційний код 02146268) на користь Акціонерного товариства "Харківобленерго" (61037, м. Харків, вул. Георгія Тарасенка, буд. 149, ідентифікаційний код 00131954) заборгованість в сумі 70 913,78 грн, з яких: 3% річних нараховані на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 7 448,45 грн, 3% річних нараховані на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 747,07 грн, інфляційні витрати нараховані на послуги з розподілу електричної енергії в сумі 57 319,66 грн, інфляційні витрати нараховані на послуги з перетікань реактивної електричної енергії в сумі 5 398,60 грн, а також судовий збір в сумі 1 724,69 грн.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.

В решті частині позовних вимог - відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення відповідно до ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням п.п. 17.5 п.17 Перехідних положень Кодексу.

Учасники справи можуть одержати інформацію по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Повне рішення складено "06" червня 2024 р.

СуддяІ.О. Чистякова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.06.2024
Оприлюднено10.06.2024
Номер документу119557068
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —922/1352/24

Рішення від 06.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 19.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні