Судовий наказ
від 07.05.2024 по справі 926/1240/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

СУДОВИЙ НАКАЗ

м. Чернівці

07 травня 2024 року Справа № 926/1240/24

Господарський суд Чернівецької області у складі судді Марущака І.В., розглянувши

заяву стягувача: Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» (58005, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Винниченка, 9-А, код 03336166)

до боржника: Державного комунального підприємства управління «Тепловодоканал» (60236, Чернівецька обл., м. Новодністровськ (пн), Промбаза, код 14271932)

про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу в сумі 143 157,07 грн,

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» звернулось до Господарського суду Чернівецької області із заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Державного комунального підприємства управління «Тепловодоканал» заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу за договором розподілу природного газу, заява-приєднання № 09420E7JPWIT016 від 01.01.2016, за період січень-лютий 2024 року в сумі 143 157,07 грн, у тому числі 136 648,96 грн основного боргу, 5 110,30 грн пені, 509,63 грн 3% річних, 888,92 грн інфляційних втрат, а також 302,80 грн судового збору.

Подана заява обґрунтовується тим, що на виконання умов зазначеного договору стягувачем надано послуги з розподілу природного газу протягом січня-лютого 2024 вартістю 1,99 грн за 1 м.куб на місяць (без урахування ПДВ), проте останній не розрахувалася за надані послуги, внаслідок чого заборгувала заявнику 136 648,96 грн.

Крім того, за неналежне виконання грошового зобов`язання стягувач нарахував боржнику пеню в сумі 5 110,30 грн, 509,63 грн 3% річних, 888,92 грн інфляційних втрат.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.05.2024 зазначену заяву передано на розгляд судді Марущаку І.В.

Відповідно до статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.

Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці.

Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Згідно з частиною 1 статті 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви, має відповідати встановленим вимогам і бути оплачена судовим збором (статті 149-151 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно із частиною першою статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Аналогічно статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (частина перша статті 611 ЦК України).

Положеннями частини першої статті 530 ЦК України передбачено, що, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За змістом статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною другою статті 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до пункту 1.1 Договору розподілу природного газу цей Типового договір розподілу природного газу є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта Споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу до об`єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.

Договір розподілу природного газу є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) бо у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього договору (пункт 1.3 Договору).

Відповідно до пункту 2.1 Типового договору розподілу природного газу оператор ГРМ зобов`язується надати споживчу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, що визначені цим Договором.

Згідно п. 7.4 Типового договору розподілу природного газу споживач зобов`язується здійснювати розрахунки в розмірі, строки та порядку, визначені договором.

Пунктом 6.6 вищевказаного Договору передбачено, що оплата вартості послуги з розподілу природного газу за договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунку Оператора ГРМ. Якщо згідно із законодавством споживач має сплачувати оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання споживача на поточний рахунок оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акту наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.

Згідно з п. 8.2 Типового договору розподілу природного газу у разі порушення споживачем, що не є побутовим, строків оплати за цим договором він сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

Розглянувши заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз», суд встановив, що вона відповідає вимогам статей 147-151 ГПК України, оплачена судовим збором, передбачених статтею 152 Господарського процесуального кодексу України підстав для відмови у видачі судового наказу судом не виявлено.

До заяви, серед іншого, додано Типовий договір розподілу природного газу, копію заяви-приєднання Державного комунального підприємства управління «Тепловодоканал» № 09420E7JPWIT016 від 01.01.2016 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим), на якому ґрунтується вимога про видачу судового наказу, акти наданих послуг: № ЧРЯ84001290 від 31.01.2024, №ЧРЯ84004592 від 29.02.2024; розрахунок суми заборгованості за договором № 09420E7JPWIT016 від 01.01.2016, згідно якого основний борг за січень-лютий 2024 року складає 136 648,96 грн, 509,63 грн 3% річних, 888,92 грн інфляційних втрат, 5 110,30 грн пеня.

За приписами пункту 7 частини першої статті 155 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.

Дослідивши долучені до заяви докази, суд дійшов висновку, що відповідно до положень статті 193 Господарського кодексу України, статей 525, 526, 530, 549, 625 Цивільного кодексу України вимоги Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» про стягнення з Державного комунального підприємства управління «Тепловодоканал» заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу за договором розподілу природного газу, заява-приєднання № 09420E7JPWIT016 від 01.01.2016, за період січень-лютий 2024 року в сумі 143 157,07 грн, у тому числі 136 648,96 грн основного боргу, 5 110,30 грн пені, 509,63 грн 3% річних, 888,92 грн інфляційних втрат

підлягають задоволенню, в зв`язку з чим заявнику належить видати відповідний судовий наказ.

При цьому, сплачений стягувачем згідно із платіжною інструкцією № 375 від 19.04.2024 судовий збір у розмірі 302,80 грн слід та покласти на боржника відповідно до пункту 2 частини першої статті 129 ГПК України.

Керуючись статтями 129, 147-149, 152, 154-156, 159 Господарського процесуального кодексу України, суд

НАКАЗУЄ:

1. Стягнути з боржника Державного комунального підприємства управління «Тепловодоканал» (60236, Чернівецька обл., м. Новодністровськ (пн), Промбаза, код 14271932) на користь стягувача Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» (58009, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Винниченка, 9-А, код 03336166):

- заборгованість за надані послуги з розподілу природного газу за період січень-лютий 2024 року в сумі 136 648,96 грн на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 в ФЧОУ АТ «Ощадбанк», м. Чернівці, МФО 356334;

- пеню в сумі 5 110,30 грн, 509,63 грн 3% річних, 888,92 грн інфляційних втрат та 302,80 грн судового збору на розрахунковий рахунок НОМЕР_2 в ФЧОУ АТ «Ощадбанк» ,м. Чернівці, МФО 356334.

2. Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.

3. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Суд повідомляє, що згідно із приписами пункту 7 частини 1 статті 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.

Відповідно до частин 1 та 2 ст.157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

Згідно із ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Дата набрання судовим наказом законної сили 06 червня 2024 року

Строк пред`явлення судового наказу до виконання 06 червня 2027 року

Дата видачі судового наказу стягувачу 06 червня 2024 року

Текст даного судового наказу розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua

Суддя І.В. Марущак

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення07.05.2024
Оприлюднено10.06.2024
Номер документу119557347
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —926/1240/24

Судовий наказ від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Судовий наказ від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні