Справа № 601/1747/24
Провадження № 1-кс/601/415/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2024 року Слідчий суддя Кременецького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , вивчивши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність органу досудового розслідування Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області, щодо невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,-
встановив:
ОСОБА_2 07.06.2024 звернувся до слідчого судді Кременецького районного суду Тернопільської області зі скаргою в порядку ст. 303 КПК України, в якій оскаржує бездіяльність органу досудового розслідування.
Як вбачається з поданої скарги, скаржник просить визнати бездіяльність органу досудового розслідування та зобов`язати начальника Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області, відомості його заяви від 15.05.2024 про вчинений кримінальний злочин за ст.190 КК України ОСОБА_3 внести в ЄРДР та передати у відділ досудового розслідування для проведення слідчих дій в порядку передбаченому ст.ст.2.91-92 КПК України. Скарга мотивована тим, що 15.05.2024 він зателефонував на № 102 і повідомив про злочин, що передбачений ст.190 КК України, який на його думку вчинений ОСОБА_3 . На місце події приїхали працівники поліції та відібрали заяву про вчинений злочин. 30.05.2024 він звернувся до Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області та довідався, що його заява від 15.05.2024 не внесена в ЄРДР. Він просив видати йому довідку з приводу реєстрації його заяви за № 3891 від 16.05.2024. Вважає, що про бездіяльність йому стало відомо 30.05.2024, а тому строки слід обчислювати саме з цієї дати.
Вивчивши матеріали скарги, приходжу до висновку про її повернення у зв`язку з наступним.
Ч.1 статті 214 КПК України передбачено ,що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Порядокоскарження рішень,дій,бездіяльності слідчого,прокурора підчас досудовогорозслідування чітковизначено тарегламентовано Главою26Кримінального процесуальногокодексу України.Вичерпний перелікрішень,дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений частиною 1 ст. 303 КПК України.
П.1 частини 1 ст. 303 КПК України передбачено, що оскарженню підлягають такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового провадження, як бездіяльність, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 КПК України, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений КПК України строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Частиною 2 статті 307 КПК України передбачено, що ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про скасування рішення слідчого чи прокурора, зобов`язання припинити дію, зобов`язання вчинити певну дію, відмову у задоволенні скарги.
Слідчий суддя виходить з того, що бездіяльність, яка підлягає оскарженню відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України, передбачає три обов`язкові ознаки: 1) слідчий або прокурор наділені обов`язком вчинити певну процесуальну дію; 2) така процесуальна дія має бути вчинена у визначений КПК строк; 3) відповідна процесуальна дія слідчим чи прокурором у встановлений строк не вчинена.
Таким чином, наведена норма дозволяє звернутися до слідчого судді зі скаргою не на будь-яку бездіяльність, а лише щодо дій, строк виконання яких чітко регламентований кримінальним процесуальним законодавством.
Виходячи зі змісту частини 1 статті 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбаченічастиною першою статті 303цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Як вбачається зі скарги та матеріалів долучених до поданої скарги, скаржник подав заяву про вчинений кримінальний злочин ОСОБА_3 за ст.190 КК України до Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області 15.05.2024. У скарзі також є відомості, що дана заява зареєстрована за №3891 від 16.05.2024.
Таким чином, скарга на дане рішення, дію чи бездіяльність слідчого дізнавача чи прокурора повинна була подана ОСОБА_2 протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності, а не з часу, коли особі стало відомо про допущену бездіяльність, тобто в строк до 28 травня 2024 року, Крім того, скаржник у своїй скарзі не порушує питання про поновлення даного строку звернення до слідчого судді, із зазначенням належних підстав.
Відповідно до пункту 3 частини 2статті 304 КПК України,слідчий суддяповертає скаргуу разі,якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченогочастиною першоюцієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Враховуючи вищевикладене,приходжу до висновку про повернення поданої ОСОБА_2 скарги.
Одночасно скаржнику роз`яснюються вимоги частини 7статті 304 КПК України, відповідно до якої повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку передбаченому КПК України.
Керуючись ст.ст.303,304,309 КПК України, -
постановив:
Скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність органу досудового розслідування Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області, щодо невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,- повернути особі, яка її подала на підставі п. 3 ч. 2ст. 304 КПК України.
Копію ухвали про повернення скарги, скаргу та додані до скарги документи невідкладно надіслати заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення скарги не позбавляє скаржника права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченомуКПК України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів до Тернопільського апеляційного суду.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119571791 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Коротич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні