Справа № 513/692/24
Провадження № 2/513/685/24
Саратський районний суд Одеської області
У ХВ АЛ А
06 червня 2024 року суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Саратської міської ради про встановлення факту належності, визнання права власності на майно,
В С Т А Н О В И В:
14 травня 2024 року позивач засобами поштового зв`язку надіслав до суду позов, в якому просить: встановити належність земельної ділянки кадастровий номер № 5124587700:01:001:0339, площею 4,6857 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Ярославської сільської ради Саратського району Одеської області його бабі ОСОБА_2 (до розірвання шлюбу з ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ), яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
визнати за позивачем право власності на земельну ділянку кадастровий номер № 5124587700:01:001:0339, площею 4,6857 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Ярославської сільської ради Саратського району Одеської області в порядку спадкування, як спадкоємцем за заповітом, після смерті його баби ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовні вимоги обґрунтував тим, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_5 .
Після її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку кадастровий номер № 5124587700:01:001:0339, площею 4,6857 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Ярославської сільської ради Саратського району Одеської області. Ця ділянка була передана ОСОБА_2 (на той час ОСОБА_4 ) на підставі рішення XX сесії XXIII скликання Ярославської сільської ради Саратського району Одеської області від 02.03.2001 року № 67. Бабусею був виготовлений державний акт серії П-ОД за № 065328 на право приватної власності на цю земельну ділянку площею 4,69 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та вказана земельна ділянка передана в оренду.
З метою оформлення документів на спадкове майно, позивач як спадкоємець за заповітом, звернувся до приватного нотаріуса Ізмаїльського нотаріального округу Гіренко Максима Михайловича. Нотаріус надав мені перелік документів, необхідних для оформлення спадщини. Він зібрав усі документи, окрім оригіналу державного акту на землю. Ні в домашньому архіві, ні в орендатора його не знайшлося. Орендар надав йому наявну у нього копію держакту, на підставі якої позивач зміг замовити витяг із ДЗК та надати нотаріусу хоч якісь докази наявності документу на землю. Нотаріусом мені було роз`яснено про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу на земельну ділянку. Мені рекомендовано звернутися до суду для вирішення цього питання.
Про втрату державного акту, в газеті «ЧАС.ЛЮДИ.ПОДІЇ» за № 18 (8898) від 04.05.2024 року позивачем було опубліковано відповідне оголошення. Відповідно до проведеної експертної оцінки, вартість вказаної земельної ділянки становить 77350 грн.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до наступного.
Згідно з частиною 1 ст.187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
За положеннями ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Зміст позовної заяви не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме: в позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та не зазначені докази, що підтверджують вказані обставини, до позову не додано доказів родинних зв`язків позивача з померлою ОСОБА_2 ; не зазначені докази, що підтверджують факт, який просить встановити заявник (рішення Ярославської сільської ради Саратського району Одеської області від 02 березня 2001 року № 67, тощо); не зазначені докази щодо відмови позивачу у державній реєстрації за ОСОБА_2 права власності на спірну земельну ділянку.
Як зазначено у листі приватного нотаріуса Ізмаїльського нотаріального округу Гіренко Максима Михайловича від 19.03.2024 за вих. № 153/02-14, позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, зокрема, через пропуск встановленого законом строку для подачі заяви про прийняття спадщини та роз`яснено право на звернення до суду для вирішення цього питання.
У позовній заяві не зазначено повне найменування відповідача. Відповідачем у справі зазначена Саратська міська рада, однак за кодом ЄДРПОУ 04379189, зареєстровано юридичну особу: Саратська селищна рада Білгород-Дністровського району Одеської області.
З позовної заяви вбачається, що фактично вона містить одну вимогу немайнового характеру, а саме: встановити факт належності земельної ділянки кадастровий номер № 5124587700:01:001:0339, площею 4,6857 га, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ; та одну вимогу майнового характеру: визначити за позивачем право власності на земельну ділянку кадастровий номер № 5124587700:01:001:0339, площею 4,6857 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У відповідності до підпунктів 1, 2 пункту 1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Отже, за вимогу немайнового характеру позивачу належить сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 гривень (3028 грн. х 0,4) та за вимогу майнового характеру - 1 % ціни позову, але не менше 1211,20 гривень (3028 грн. х 0,4).
Однак, з доданої до позовної заяви квитанції вбачається, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 гривень.
Таким чином, до позовної заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі, та позивачу належить доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 гривень.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, позовну заяву належить залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків. Якщо позивач у встановлений строк відповідно до ухвали суду не виконають зазначені вимоги, то на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України, заява буде вважатися неподаною і буде йому повернута.
Керуючись ст. ст.175, 177, 185, ст.ст.258- 261 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
позовну заяву ОСОБА_1 до Саратської міської ради про встановлення факту належності, визнання права власності на майно - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А. І. Бучацька
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119574576 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні