У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 183/12390/23
Провадження № 1-кс/183/1058/24
06 червня 2024 року м. Новомосковськ
Слідчий суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Новомосковської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023042110000039 від01.05.2024 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області звернулася з клопотанням, погодженим прокурором Новомосковської окружної прокуратури про тимчасовий доступ до документів.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що у провадженні слідчого відділу Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.05.2023 за №42023042110000039 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 діючи в умовах воєнного стану, попередньо вступивши у змову з керівниками КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » заволоділи бюджетними коштами при виконанні робіт з благоустрою у
м. Новомосковськ.
Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Новомосковської міської ради у 2023 році було укладено ряд договорів щодо проведення поточних ремонтів покриття заїздів, проїздів тощо на території
м. Новомосковська, Дніпропетровської області з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Згідно з наявною інформацією, ремонтні роботи здійснюються з значним завищенням обсягів виконаних робіт (наданих послуг) та завищенням вартості на використані будівельні матеріали.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційна справа Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_7 ( АДРЕСА_2 ).
Беручи до уваги викладене та враховуючи, що для повного і всебічного розгляду кримінального провадження, для підтвердження чи спростування відношення невстановлених службових осіб до вчинення зазначеного кримінального правопорушення та інших в сукупності, з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення й можливого отримання у подальшому доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій наступних документів: обліково-реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , довідки 4-ДФ щодо працевлаштованих осіб за період з 01 січня 2023 року і по теперішній час, податкових декларацій з податку на прибуток та розшифровки податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Додаток № 5) за період з 01 січня 2023 року по теперішній час, актів перевірки вимог податкового, валютного та іншого законодавства, відомості про банківські рахунки, відкриті ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явився, надавши заяви про розгляд вказаного клопотання без їх участі, просили задовольнити його в повному обсязі.
Розгляд клопотання проводився без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Технічні засоби фіксування кримінального провадження під час розгляду клопотання не застосовувались відповідно до ч.4 ст.107 КПК України.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з частиною третьою статті 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно зі статтею 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
За приписами статті 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з частинами п`ятою, шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з частиною сьомою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Новомосковського РВП ГУНП у Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023042110000039 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.
З доданих до клопотання документів вбачається, що документи, до яких просить надати доступ орган досудового розслідування, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до п.14 розділу І наказу ІНФОРМАЦІЯ_8 від 18.06.2015
№ 1000/5 «Про затвердження Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», вилучення (виїмка) службових документів із документаційного та архівного фондів установи має бути тимчасовим(ою) і лише у випадках, передбачених законом. Тимчасовий доступ до документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.
Отже, одержати зазначені у клопотанні документи іншим способом не можливо, оскільки зазначені вище документи можуть бути отримані в порядку процедури, визначеної Кримінально-процесуальним законом, на підставі ухвали слідчого судді.
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений статтею 131 КПК (частина друга пункт 5), органом досудового розслідування доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено статтею 132 КПК.
Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими статтею 163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю вилучення їх копій. Таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до вимог частини першої статті 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до документів задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу Новомосковського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та прокурорам Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_4 , ОСОБА_14 дозвіл натимчасовий доступдо документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій наступних документів: обліково-реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , довідки 4-ДФ щодо працевлаштованих осіб за період з 01 січня 2023 року і по 03 червня 2024 року, податкових декларацій з податку на прибуток та розшифровки податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Додаток № 5) за період з 01 січня 2023 року по 03 червня 2024 року, актів перевірки вимог податкового, валютного та іншого законодавства, відомості про банківські рахунки, відкриті ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.
Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів може бути застосована кримінально-процесуальна санкція у вигляді проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119578681 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Фролова В. О.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Олійник А. В.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Олійник А. В.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Олійник А. В.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Олійник А. В.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Олійник А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні