Справа № 603/248/24
Провадження № 1-в/603/3/2024
У Х В А Л А
"06" червня 2024 р. м. Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Монастириська заяву директора Комунального некомерційного підприємства «Монастириська міська лікарня» Монастириської міської ради ОСОБА_3 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 ,
за участю: представника Комунального некомерційного підприємства «Монастириська міська лікарня» Монастириської міської ради ОСОБА_5 , прокурора ОСОБА_6 , законного представника ОСОБА_4 ОСОБА_7 , захисника ОСОБА_8 (в режимі відеоконференції),
в с т а н о в и в:
19.04.2024 року директор Комунального некомерційного підприємства «Монастириська міська лікарня» Монастириської міської ради (далі КНП «Монастириська міська лікарня») ОСОБА_3 звернувся до суду із заявою про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 .
В обґрунтування поданої заяви посилається на те, що на підставі ухвали Бучацького районного суду Тернопільської області від 29.06.2023 року (справа № 595/927/23), яка була надіслана для виконання КНП «Монастириська міська лікарня», до ОСОБА_4 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги за вчинення суспільно-небезпечного діяння, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України (далі КК України). Оскільки ОСОБА_4 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, за результатами чого встановлено, що його психічний стан стабілізувався, просить припинити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги та перевести ОСОБА_4 під звичайний амбулаторний нагляд.
Представник КНП «Монастириська міська лікарня» ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримала заяву про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 з мотивів, викладених в ній, просила вказану заяву задовольнити.
Прокурор ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення заяви про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 .
Захисник ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_8 , в судовому засіданні підтримав заяву директора КНП «Монастириська міська лікарня» та просив її задовольнити.
Законний представник ОСОБА_4 ОСОБА_7 в судовому засіданні підтримала заяву про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 .
Особа, стосовно якої вирішується питання про припинення застосування примусових заходів медичного характеру, - ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, що в силу правил ст.514 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) не перешкоджає розгляду заяви про припинення застосування примусового заходу медичного характеру.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши заяву та додані до неї матеріали, суд приходить висновку, що вказана заява підлягає задоволенню, виходячи із таких підстав.
Ухвалою Бучацького районного суду Тернопільської області від 29.06.2023 року (справа № 595/927/23) у зв`язку із вчиненням ОСОБА_4 суспільно-небезпечного діяння, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України, до ОСОБА_4 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги. Як вбачається зі змісту ухвали суду, в період часу, до якого відносилося інкриміноване ОСОБА_4 діяння, останній страждав хронічним психічним захворюванням.
Висновком комісії лікарів-психіатрів КНП «Монастириська міська лікарня» щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, № 1 від 30.05.2024 року встановлено, що ОСОБА_4 хворіє з 2007 року (діагноз F 20.0). Вперше в умовах КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради лікувався в 2009 році. З того часу неодноразово лікувався стаціонарно. Амбулаторно приймає пролонговані нейролептики. Впродовж перебування на лікуванні соціально-небезпечних намірів не виказував. На момент проведення огляду, серед іншого встановлено, що активна психотична симптоматика в ОСОБА_4 відсутня.
Враховуючи стабілізацію психічного стану ОСОБА_4 , а також те, що він приймав підтримуюче лікування, лікар-психіатр ОСОБА_9 та лікар-психіатр ОСОБА_10 дійшли висновку, що ОСОБА_4 можна припинити примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги та перевести його під звичайний амбулаторний нагляд.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно з ч. 3 ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 1 Закону України «Про психіатричну допомогу», комісія лікарів-психіатрів - два чи більше лікарів-психіатрів, які колегіально приймають рішення з питань, пов`язаних з наданням психіатричної допомоги.
Відповідно до ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 95 КК України у разі припинення застосування примусових заходів медичного характеру через змінення психічного стану особи на краще, суд може передати її на піклування родичам або опікунам з обов`язковим лікарським наглядом.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на те, що стан здоров`я ОСОБА_4 змінився на краще, з огляду на висновок комісії лікарів-психіатрів КНП «Монастириська міська лікарня» від 30.05.2024 року, відповідно до якого ОСОБА_4 можна припинити примусові заходи медичного характеру, суд вважає за можливе припинити застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної примусової психіатричної допомоги та передати ОСОБА_4 на піклування законного представника - ОСОБА_7 з обов`язковим лікарським наглядом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 95 КК України, ст. 514 КПК України, ст. ст. 1, 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд,
п о с т а н о в и в:
Заяву директора Комунального некомерційного підприємства «Монастириська міська лікарня» Монастириської міської ради ОСОБА_3 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 - задовольнити.
Припинити застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Коропець Монастириського району Тернопільської області, жителя АДРЕСА_1 , у виді амбулаторної примусової психіатричної допомоги, передавши його на піклування законному представнику ОСОБА_11 з його подальшим обов`язковим лікарським наглядом.
Ухвала суду може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119579187 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Галіян І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні