Рішення
від 06.06.2024 по справі 609/556/24
ШУМСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 609/556/24

2-о/609/38/2024

06 червня 2024 року Шумський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Ковтуновича О.В.

за участю:

секретарясудового засідання Сандулович О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шумськ під часзаочного цивільну справу за заявою: ОСОБА_1

заінтересовані особи: Відкрите акціонерне товариство «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ», Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

вимоги заявника: про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,

учасники справи - не з`явилися

В С Т А Н О В И В :

І. Стислий виклад позиції сторін.

1. 16 квітня 2024 року ОСОБА_1 (далі заявник) звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

2. Свої вимоги мотивує тим, що він звернувся до Відкритого акціонерного товариства «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ» та отримав довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №1 від 11.04.2024 року та довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №2 від 11.04.2024 року. Дані довідки не містять точних відомостей щодо його персональних даних, не вказано повні відомості щодо прізвища, імені та по-батькові згідно відомостей книг обліку розрахунків по кожному рокові нарахування заробітної плати, як це потрібно для підтвердження даних нарахувань за вказані періоди його роботи у Відкритому акціонерному товаристві «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ».

Коли заявник звернувся до Відкритого акціонерного товариства «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ», з проханням внести зміни до довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №1 від 11.04.2024 року та довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №2 від 11.04.2024 року, то отримав відмову у вчиненні таких дій, оскільки такі дані, які внесені в довідки вказані в книгах обліку розрахунків по оплаті праці.

Заявник стверджує те, що його правильні та повні дані ім`я та по-батькові « ОСОБА_1 », що підтверджуються його паспортом громадянина України, довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера, відомостями із пенсійного посвідчення, свідоцтвом про шлюб, свідоцтвом про народження та відомостями із трудової книжки.

Чому в архівних документах книгах обліку Відкритого акціонерного товариства «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ» дані заявника вказані неточно, зокрема відсутні відомості про його правильне повне ім`я - « ОСОБА_1 » останній не знає, і раніше ніколи йому не було відомо, оскільки не надавав цьому значення.

Встановити даний факт належності довідок про заробітну плату для обчислення пенсії в судовому порядку заявник вирішив у зв`язку з тим, що досяг пенсійного віку і йому потрібно буде звертатися до державних органів за отриманням пенсійного забезпечення.

З цих причин заявник просить встановити факт належності йому правовстановлюючих документів, а саме: довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №1 від 11.04.2024 року та довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №2 від 11.04.2024 року видану Відкритим акціонерним товариством «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ».

ІІ. Процесуальні дії у справі.

5. Ухвалою Шумського районного суду Тернопільської області від 18 квітня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами окремого провадження, призначено судове засідання на 14 травня 2024 року.

6. Ухвалою Шумського районного суду Тернопільської області від 14 травня 2024 року, розгляд даної цивільної справи був відкладений на 06 червня 2024 року.

7. В судове засідання заявник ОСОБА_1 та представник заінтересованої особи Відкритого акціонерного товариства «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ», не з`явилися, однак представили письмові заяви про слухання справи у їх відсутність за наявними у матеріалах справи доказами, із повним підтриманням заявлених вимог, заперечень не мають.

8. Відповідач в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, хоча про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, заперечень проти позову суду не представив. Відповідно до вимогст. 44 ЦПК Україниучасники судового розгляду повинні добросовісно користуватися своїми правами. Тому, суд вважає, що відповідач не з`явився в судове засідання без поважаних причин.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно дост.9 Конституції Україниє частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя.

В той же час, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Виходячи з вимогст.280 ЦПК України, суд вважає можливим провести заочний розгляд справи у відсутність відповідача.

9. Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ІІІ. Фактичні обставини, встановлені Судом та зміст спірних правовідносин.

10. Постановою Верховної Ради України № 807-ІХ від 17.07.2020 року Про утворення та ліквідацію районів, що набрала чинності 19.07.2020 року, змінений адміністративно-територіальний устрій нашої Держави.

Зокрема, відповідно до підпункту 19 пункту 3 та абзацу 1 підпункту 19 пункту 1 цієї Постанови ліквідований Шумський район Тернопільської області та утворений Кременецький район Тернопільської області (з адміністративним центром у місті Кременець) у складі територій Борсуківської сільської, Великодедеркальської сільської, Вишнівецької селищної, Кременецької міської, Лановецької міської, Лопушненської сільської, Почаївської міської, Шумської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

11. Із свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 слідує, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Борщівки Лановецького району Тернопільської області. В графі «батьки» зазначено: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

12. Свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 підтверджується, що 01 червня 1985 року Матвіївською сільською радою Шумського району Тернопільської області було зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 . Прізвища подружжя після державної реєстрації шлюбу: чоловіка - « ОСОБА_5 », дружини - « ОСОБА_5 ».

13. 26 листопада 1999 року Лановецьким РВ УМВСУ в Тернопільській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було видано паспорт громадянина України НОМЕР_3 , а також Збаразькою МР ДПІ ОСОБА_1 присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_4 .

14. Також на ім`я ОСОБА_1 (викладено російською мовою) 01.03.1983 року заведено трудову книжку НОМЕР_5 .

15. Як вбачається із Виписки з наказу №43 від 28.06.1996 року, у зв`язку з ліквідацією Лановецького філіалу Тернопільського державного обласного підприємства матеріально-технічного забезпечення «Облагропостач» перейменовано на ВАТ «Ланівці Агропостач». ОСОБА_1 звільнений з роботи.

16. 18 січня 2023 року ОСОБА_1 було видано пенсійне посвідчення серії НОМЕР_6 .

17. Судом було встановлено, заявник ОСОБА_1 дійсно працював у Лановецькій філії Тернопільського обласного підприємства матеріально-технічного забезпечення «Облагропостач» та ВАТ «Ланівці Агропостач», що стверджується довідкою №2 від 25.02.202 року, довідкою №8 від 15.11.2021 року та довідкою №6 від 22.09.2021 року.

18. Судом оглянуто та досліджено довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №1 від 11.04.2024 року та довідку про заробітну плату для обчислення пенсії №2 від 11.04.2024 року виданих ВАТ «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ», із яких слідує, що заявнику ОСОБА_1 нараховувалася заробітна плата з 1991 року по 1995 роки (заявник вказаний як ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , ОСОБА_1 ) та із 1996 рік по 2000 роки (заявник вказаний як ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , ОСОБА_1 ), довідки видані на підставі Книги нарахування заробітної плати за 1991, 1992, 1993, 1994, 1995 рр. та Книги нарахування заробітної плати за 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 рр., які знаходяться у АДРЕСА_1 .

ІV. Оцінка Суду.

19. Згідно із частиною першою статті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом прав, свобод чи законних інтересів.

20. Порядок розгляду справи щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення, врегульовано у главі 6 «Розгляд судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» Розділу IV «Окреме провадження» ЦПК, зокрема щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення.

21. Як визначено частиною 1 статті 293 ЦПК України,окреме провадження-це виднепозовного цивільногосудочинства,в порядкуякого розглядаютьсяцивільні справиу томучислі пропідтвердження наявностіабо відсутностіюридичних фактів,що маютьзначення дляохорони прав,свобод таінтересів особиабо створенняумов здійсненнянею особистихнемайнових чимайнових правабо підтвердженнянаявності чивідсутності неоспорюванихправ. Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Перелік юридичних фактів, що підлягають встановленню в судовому порядку, наводиться у ст. ч.1 ст.315ЦПК і не є вичерпним.

22. Як зазначено у пункті 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

23. Згідно з роз`ясненнями, що викладені в п. 12 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №5від 31.03.1995року «Просудову практикув справахпро встановленняфактів,що маютьюридичне значення» суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.

24. Згідно з частиною 1 статті 319 ЦПК України, у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Так, метою встановлення факту належності правовстановлюючих документів ОСОБА_1 , а саме: довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №1 від 11.04.2024 року та довідки про заробітну плату для обчислення пенсії №2 від 11.04.2024 року, є підтвердження останнього своєї трудової діяльності в подальшому для оформлення пенсії.

25. Системний аналіз роз`яснень Верховного Суду України дає підстави для висновку, що умовами, за наявності яких можливим є звернення до суду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно із законом ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих немайнових чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; встановлення факту потрібне заявниці для конкретної мети; відсутній спір про право.

Звертаючись до суду із заявою, ОСОБА_1 просив встановити факт належності правовстановлюючих документів, оскільки дані довідки не містять точних відомостей щодо його персональних даних.

26. За таких обставин, суд вважає, що заява про встановлення факту належності правовстановлюючих документів заявника ОСОБА_1 підлягає до задоволення.

Встановлення факту належності правовстановлюючого документу заявнику є необхідним для реалізації його права на пенсійне забезпечення.

V. Розподіл судових витрат між сторонами.

27. Заявницею при подачі позову було сплачено 605 грн. 60 коп. судового збору, які відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України не відшкодовуються.

З цих підстав,

Керуючись ст.ст. 4, 12, 263-265, 293, 352, 354, 315, 316, 318, 319 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»,-

У Х В А Л И В:

1. Винести заочне рішення.

2. Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , паспорт НОМЕР_3 , РНОКПП НОМЕР_4 ), де заінтересованими особами є: Відкрите акціонерне товариство «ЛАНІВЦІ АГРОПОСТАЧ» (місце знаходження: м. Ланівці, вул. Вишнівецька, 2, Лановецького району Тернопільської області, код ЄДРПОУ 00907316), Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (юридична адреса: Майдан Волі 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769) про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовольнити повністю.

3. Встановити факт належності правовстановлюючих документів, а саме те, що довідка про заробітну плату для обчислення пенсії №1 від 11.04.2024 року та довідка про заробітну плату для обчислення пенсії №2 від 11.04.2024 року виданих Відкритим акціонерним товариством «Ланівці Агропостач», належать заявнику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт НОМЕР_3 виданий Лановецьким РВ УМВС України в Тернопільській області від 26 листопада 1999 року).

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільного процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Повне рішення суду складено 06 червня 2024 року.

Суддя: Олег КОВТУНОВИЧ

СудШумський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.06.2024
Оприлюднено10.06.2024
Номер документу119579348
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —609/556/24

Рішення від 06.06.2024

Цивільне

Шумський районний суд Тернопільської області

Ковтунович О. В.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Шумський районний суд Тернопільської області

Ковтунович О. В.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Шумський районний суд Тернопільської області

Ковтунович О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні