Справа № 296/4660/24
1-кс/296/1899/24
УХВАЛА
Іменем України
24 травня 2024 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчої СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, погодженого прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060000000342 від 15.04.2024, за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло клопотання слідчого про надання дозволу на проведення тимчасового доступу до документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15 квітня 2024 року за №12024060000000342 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Слідча подала до суду заяву в якій просить клопотання розглядати без її участі, клопотання підтримує та просить задовольнити (а.с.38).
Особа, у володінні якої знаходяться документи до суду не викликалась в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку)..
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Так, наказом ІНФОРМАЦІЯ_2 №298 від 30.06.2020 затверджено «Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення».
Відповідно до Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, реєстраторами Реєстру (далі - Реєстратор) є: прокурори, уповноважені на здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням; керівники органів прокуратури, які діють у межах повноважень, визначених КПК України; керівники органів досудового розслідування та органів дізнання, уповноважені на здійснення організації досудового розслідування та дізнання; службові особи органу ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі - Національне бюро), уповноважені в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень (далі - слідчий); службові особи підрозділу дізнання органу ІНФОРМАЦІЯ_5 , органу Державного бюро розслідувань, Національного бюро у випадках, установлених цим Кодексом, уповноважена особа іншого підрозділу зазначених органів, які уповноважені в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків (далі - дізнавач).
Згідно Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, реєстратори самостійно формують (отримують) витяг з Реєстру в межах унесеної інформації та посвідчують його своїм підписом.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 КПК України прокурор, який здійснюватиме повноваження прокурора у конкретному кримінальному провадженні, визначається керівником відповідного органу прокуратури після початку досудового розслідування. У разі необхідності керівник органу прокуратури може визначити групу прокурорів, які здійснюватимуть повноваження прокурорів у конкретному кримінальному провадженні, а також старшого прокурора такої групи, який керуватиме діями інших прокурорів.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 КПК України керівник органу досудового розслідування організовує досудове розслідування.
Як вбачається із клопотання про надання дозволу на проведення тимчасового доступу до документів, його було погоджено прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , який згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань не входить в групу прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво.
Разом з тим, в матеріалах клопотання відсутня також постанова про призначення групи прокурорів (процесуального керівника) у кримінальному провадженні.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає за необхідне у задоволенні клопотання відмовити.
Керуючись ст.ст. 159-165, 309 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити слідчій СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до документів при проведенні досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024060000000342 від 15.04.2024.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119581184 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Адамович О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні