Ухвала
від 07.06.2024 по справі 358/901/24
БОГУСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 358/901/24 Провадження № 2-о/358/74/24

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

07 червня 2024 року м. Богуслав

Суддя Богуславського районного суду Київської області Романенко К.С., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Богуславської міської ради Київської області, Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг», Макарівський районний відділ ДРАЦС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального УМЮ (м. Київ) , про усиновлення малолітньої дитини,

В С Т А Н О В И В:

05 червня 2024 року заявники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись до Богуславського районного суду Київської області, в порядку окремого провадження, із заявою про усиновлення малолітньої дитини .

05 червня 2024 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями заяву про усиновлення малолітньої дитини передано в провадження головуючому у справі судді Романенко К.С.

Вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усиновлення малолітньої дитини, суддя приходить до наступних висновків.

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. (ч. 1 ст. 293 ЦПК України).

Відповідно до частини третьої статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.

Так, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у статтях 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені статтею 311 ЦПК України.

Вимоги та зміст заяви про усиновлення врегульовано статтею 311 ЦПК України, у відповідності до якої заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.

До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:

1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;

2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;

3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;

4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;

5) інші документи, визначені законом.

Усиновлення дитини відбувається за порядком, визначеним законодавством України, відповідно до Сімейного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 905, якою затверджено Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Разом з тим, всупереч вказаним вимогам закону до заяви про усиновлення заявниками не долучено: копію витягів з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання заявників, медичного висновку про стан здоров`я заявників станом на день подання заяви про усиновлення до суду; довідки та сертифікати про стан здоров`я заявників; довідки від нарколога та психіатра за формою № 100-2/о, які видаються у відповідності до наказу МОЗ від 18.04.2022 № 651 «Про затвердження Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин», документів про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, виданий територіальним центром з надання сервісних послуг МВС станом на день подання заяви про усиновлення до суду. Характеристика заявників з місця роботи та проживання також має бути долучена до матеріалів заяви.

Крім того, до матеріалів не наданий акт про знайомство кандидатів в усиновлювачі з дитиною відповідно до додатку 8 «Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»(у редакції постанови КМУ від 03.11.2010 № 1045)

Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, вищевикладені обставини свідчать про невідповідність заяви про усиновлення дітей вимогам ст. 311 ЦПК України, що, з урахуванням положень ч. 3 ст. 294 ЦПК України, у зв`язку з чим заява підлягає залишенню без руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, заявникам необхідно в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ній недоліки. Для усунення недоліків заявники мають подати до суду заяву в новій редакції із зазначенням повного переліку заінтересованих осіб, виклавши мотиви, на підставі яких заявники бажають усиновити дітей, а також вимоги заяви у спосіб, передбачений законом. Надати докази, що підтверджують обґрунтування заяви, докази, визначені ч. 2 ст. 311 ЦПК України та докази, що підтверджують відсутність обставин, визначених ст. 212 Сімейного кодексу України.

На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 4, 10, 177, 185, 294, 311 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Богуславської міської ради Київської області, Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг», Макарівський районний відділ ДРАЦС у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального УМЮ (м. Київ) , про усиновлення малолітньої дитини - залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникам.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий: суддя К. С. Романенко

СудБогуславський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.06.2024
Оприлюднено11.06.2024
Номер документу119581486
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —358/901/24

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Романенко К. С.

Ухвала від 07.06.2024

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Романенко К. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні