Ухвала
від 04.06.2024 по справі 387/438/24
ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЄУН 387/438/24

Номер провадження 2/387/277/24

У Х В А Л А

про направлення справи за підсудністю

04 червня 2024 року смт. Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_3 , Фортечний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Одеса) про визнання батьківства,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання батьківства.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі з`ясовано, що ця справа не підсудна Добровеличківському районному суду Кіровоградської області, до якого вона подається, виходячи з такого.

Зі змісту позовної заяви відповідач проживає в АДРЕСА_1 .

Згідно з довідкою виконавчого комітету Помічнянської міської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області від 10.04.2024 №270/05-10/6 встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знятий з реєстрації в м.Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області та з 23.06.2021 зареєстрований в м.Помічна.

Згідно з листом управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб встановлено, що за наявними реєстру територіальної громади Полтавської міської територіальної громади ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться АДРЕСА_2 .

Згідно зі ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Статтею 125 Конституції України визначено, що судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Виходячи зі змісту ст.125 Основного Закону, принцип територіальності забезпечує розгалуження судової влади в аспекті мережевого поширення юрисдикції на всю територію держави. У такому розумінні цей конституційний принцип розглядається як розгалуженість нижчих ланок, а його реалізація на нормативному рівні забезпечує територіальне розмежування юрисдикції однорідних судів та виокремлює судові округи. Тобто кожен місцевий, апеляційний суд має свою територіальну юрисдикцію.

Пунктом 1 ч.1 ст.31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Оскільки відповідач проживає в м.Полтава, то цю справу необхідно направити до Полтавського районного суду Полтавської обалсті ( вулиця Європейська, 154 А, м.Полтава, Полтавська область, 36000), то відповідно до положень ст.30 ЦПК України, справа відноситься до територіальної підсудності зазначеного суду.

Частиною 9 статті 187 ЦПК України передбачено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Керуючись ст. ст. 30, 31, 32, 187, ЦПК України, суддя , -

ПОСТАНОВИВ :

Цивільну справу № 387/438/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача ОСОБА_3 , Фортечний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Одеса) про визнання батьківства передати за територіальною підсудністю до Полтавського районного суду Полтавської області ( вулиця Європейська, 154 А, м.Полтава, Полтавська область, 36000).

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасники справи, яким ухвала не була вручена у день її проголошення або складання, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм відповідної копії ухвали.

Суддя

Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області Майстер І. П.

СудДобровеличківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено10.06.2024
Номер документу119582432
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —387/438/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Сініцин Е. М.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Андрієнко Г. В.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні