ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/3201/24 Провадження № 2-н/636/336/24
Дата
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у видачі судового наказу
06червня 2024 року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Карімов І.В., розглянувши заяву Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Комунальне житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство звернулось до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги управління багатоквартирним будинком.
Розглянувши заяву про видачу судового наказу та доданоі до неї матеріали, приходжу до висновку про необхідність відмовити у видачі судового наказу з наступних підстав.
Як зазначено у заяві про видачу судового наказу боржник ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 6ст.165ЦПК України у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
Згідно інформації Відділу реєстрації місця проживання особи Чугуївської міської ради Харківської області від 05.06.2024, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , 06.02.2023року його знято з реєстрації у зв`язку зі смерю.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст.165ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо наявні обставини, передбачені ч. 1ст. 186 цього Кодексу.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 186ЦПК України встановлено, що суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Відповідно до ч. 4ст.25ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.
Згідно із ч. 1ст.55ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Отже, процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи можливе в порядкуст. 55 ЦПК України шляхомзалучення правонаступника (а не змінивідповідача), однак лише за умови, що фізична особа померла після відкриття провадження у справі.
Дана заява про видачу судового наказу подана стягувачем до суду 10.05.2024року, тоді як боржник помер ще в 2023році. Отже, чиним законодавством України не передбачено судового вирішення спору з особою, яка на час звернення до суду померла та правоздатність якої відповідно до вимог ч. 4 ст. 25ЦК України припинена, а наявність правонаступництва у матеріальних правовідносинах маєв ирішуватися за позовом, заявленим безпосередньо до спадкоємців боржника.
Таким чином, необхідно відмовити у видачі судового наказу, оскільки боржник помер до звернення стягувача до суду, тобто цивільна правоздатність боржника у відповідностідост. 46 ЦК України припиниласьще до звернення заявника до суду із заявою про видачу судового наказу.
Відповідно до вимог ч. 2ст.167ЦПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
Таким чином, враховуючи, щоборжник помер і спірніправовідносини в наказному провадженні не допускаютьправонаступництва, суддя приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу.
Керуючись ст. ст.163,165167,186 ЦПК України,суддя
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити Комунальному житловому ремонтно-експлуатаційному підприємству про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги управління багатоквартирним будинком з ОСОБА_1 .
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з даної підстави унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку до спадкоємців боржника.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги у 15-ти денний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя:
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 11.06.2024 |
Номер документу | 119597197 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Карімов І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні