Ухвала
від 10.06.2024 по справі 442/4441/24
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 442/4441/24

Провадження № 1-кс/442/897/2024

УХВАЛА

про надання тимчасового доступу до речей і документів

10 червня 2024 року місто Дрогобич Львівської області

Слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань приміщення суду, що знаходиться по вул. Лесі Українки, буд. 32, клопотання слідчого СВ Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.05.2024 за № 42024142190000045, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України, -

в с т а н о в и в:

Слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області з клопотанням, погодженим прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , в якому просить надати слідчим СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та старшим слідчим Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 дозвіл на тимчасовий доступ до банківських документів, а саме:

- відомостей про осіб, на чиє ім`я емітовані розрахункові рахунки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 та НОМЕР_2 ;

- виписки про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 та НОМЕР_2 у період з 01.01.2019 по 01.01.2024 із зазначенням повних реквізитів контрагентів, дати, часу суми та призначення платежів їх проведення, також платіжних доручень про отримання поповнень, переказів коштів по даних рахунках, які зберігається в установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_3 , що розташований за адресою АДРЕСА_1 , з метою ознайомлення з ними та можливістю їх вилучення належним чином завірених копій, як доказ відомостей, що містяться в документах та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаних документів.

Клопотання вмотивоване тим, що 28.05.2024 надійшла заява представника ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » адвоката ОСОБА_15 щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України, зокрема за фактом заволодіння шляхом обману грошовими коштами ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) в період 2020-2023 рр. ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 , ФОП ОСОБА_18 під виглядом незаконних операцій щодо надання в оренду нежитлових приміщень ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що завдало значної шкоди товариству.

Допитаний представник потерпілого ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - ОСОБА_19 повідомив, що 07 грудня 2023 року, помер його батько, ОСОБА_18 , 1949 р.н. На час смерті батько проживав за адресою: АДРЕСА_2 у будинку, що розташований на одній земельній ділянці з будинком матері ОСОБА_17 , 1947 р.н.. На час смерті батько і матір жили у фактичній сепарації, але шлюб між ними розірвано не було. ОСОБА_19 займався організацією похоронів, але не мав доступу до майна батька, в тому числі грошей і документів. Крім цього в нього, є ще рідний брат, ОСОБА_16 , 1974 р.н., однак він не підтримую стосунки зі своєю матір`ю і братом через особисті сімейні непорозуміння. З батьком стосунки підтримував до самої смерті. Зокрема батько ОСОБА_18 був власником і засновником Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », юридична адреса: АДРЕСА_3 , яке має у власності нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_4 , загальною площею 111,2; АДРЕСА_4 , загальною площею 25 кв.м., АДРЕСА_5 , загальною площею 1050 кв.м. Майно з 2006 року перебуває в іпотеці банку. Також йому відомо, що у батька був автомобіль BMW 735, земельні ділянки, житлова нерухомість і значні грошові заощадження, оскільки він займався підприємницькою діяльністю з 90-их років.

Після смерті ОСОБА_18 , ОСОБА_19 звернувся до приватного нотаріуса ОСОБА_20 із заявою про прийняття спадщини, а також управління майном, а саме ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оскільки підприємству потрібен директор, а в нього є значний досвід в управлінні різними бізнесами пов`язаними з нерухомістю. В результаті цього, нотаріус ОСОБА_20 26.12.2023 видав ОСОБА_19 відповідне свідоцтво щодо управління корпоративним правами ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відповідно до рішення ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 27.12.2023 прийнято рішення щодо звільнення директора ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_18 із займаної посади директора у зв`язку зі смертю останнього, обов`язки директора покладено на ОСОБА_19 . Окрім цього, п.3 даного рішення визначено, що обов`язок подання документів ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », представляти інтереси ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_19 виявив, що на рахунках ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » немає взагалі грошей, оскільки кошти системно розкрадались. Після цього, він уклав договір про надання правової допомоги з адвокатом, відновив деякі дані і виявив наступне.

Зокрема, на підприємстві існувала така протиправна схема: ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » передавав в оренду підконтрольним ФОП ОСОБА_18 , ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 майно за адресою: АДРЕСА_5 та АДРЕСА_4 за символічну суму 100-200 грн., а ті в свою чергу передавали це майно в реальну суборенду реальним орендарям за 30 000 - 40 000 гривень за різні частини об`єкта. В сумарному в місяць ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримувало десь 500 гривень, хоча реальний дохід був в межах 150 000 -170 000 гривень. При цьому, майно перебувало в іпотеці, але нікого з реальних орендарів про це не повідомлялось, дозвіл в іпотекодержателя не брався, хоча іпотечне застереження є чинним і відомості про нього записані в реєстрі. Така схема суперечить Закону України «Про іпотеку», Цивільному кодексу України і завдала значної майнової шкоди ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » як власнику майна.

Після цього, ОСОБА_19 звернувся до всіх реальних орендарів із вимогою укласти договори оренди напряму із ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », щоб усі належні кошти йшли безпосередньо на рахунок законного власника майна, тобто підприємства. Однак його брат, ОСОБА_16 продовжував здавати в оренду окремі об`єкти нерухомості до лютого 2024 року, погрожував орендарям. Але після розмови з орендарями і вказівку на протиправність такої оренди, зрештою договори були укладені з власником.

Крім цього, ОСОБА_19 зазначив, що у нього відсутня абсолютна більшість документів фінансово-господарської діяльності ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », так як йому стало зрозуміло, що ці документи викрали його брат ОСОБА_16 та мати ОСОБА_17 для того, щоб мати можливість далі здавати в оренду приміщення, не дати йому можливість нормально керувати підприємством і приховати свою минулу злочинну діяльність. Крім того, з останньої розмови з ними вбачається, що вони присвоїли собі грошові заощадження батька, а крім того, надіються і надалі продовжувати заподіювати майнову шкоду ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », забираючи собі усі кошти. З наявних договорів вбачається, що загальна сума збитків ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », заподіяних ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 , ФОП ОСОБА_18 лише за останні 5 років перевищує 7 млн гривень. Крім того, на його думку окремі договори мають візуальні ознаки підробки, тому можливо матір і брат ще обманювали і його батька, який останні роки життя тяжко хворів.

ОСОБА_19 зазначив, що приміщення за адресою: АДРЕСА_5 та АДРЕСА_4 потребують ремонту, можливо капітального, а грошей на рахунку товариства немає, оскільки всі гроші з підприємства виводили батько ОСОБА_18 , мати ОСОБА_17 та брат ОСОБА_16 . Підприємство має збитки і фінансові зобов`язання, що є наслідком такої схеми і немає оборотних активів.

На даний час ОСОБА_19 вказує на те, що існують лише два способи відновлення платоспроможності ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зокрема або стягувати кошти з реальних орендарів, оскільки вони платили гроші не підприємству, а іншим особам, які діяли на підставі нікчемних договорів. Але це буде несправедливо, бо вони дійсно не знали, що їх обманюють і не перевіряли іпотечне застереження. Або стягнення усіх коштів, які набули ФОП ОСОБА_18 , ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 внаслідок оренди майна ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », оскільки ці кошти набуті незаконно та без достатніх правових підстав. Адвокат ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » звертався до ФОП ОСОБА_16 , ФОП ОСОБА_17 із адвокатськими запитами з вимогою надати документи і повернути кошти, але відповіді отримано так не було.

ОСОБА_19 пояснив, що якщо брат та матір, які діють узгоджено, зможуть отримати доступ до корпоративних прав ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до повного аудиту підприємства та встановлення усіх заподіяних збитків, то вони будуть продовжувати свою протиправну діяльність, крім того, знищать або унеможливлять докази їх попередніх розкрадань. Відтак ОСОБА_19 вказав, що до моменту встановлення винних осіб і стягнення заподіяних збитків, необхідно накласти арешт на корпоративні права без заборони здійснення господарської діяльності ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». На цей час усі орендарі платять кошти безпосередньо на ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і за 1 квартал 2024 року задекларовано понад 614 тис гривень, що більш ніж у 100 разів перевищує ті кошти, які надходили на рахунки підприємства раніше.

В ході досудового розслідування надійшло письмове клопотання від представника потерпілого ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) керівника ОСОБА_19 щодо одержання тимчасового доступу до банківських рахунків ФОП ОСОБА_18 , ФОП ОСОБА_17 , ФОП ОСОБА_16 з метою встановлення і доказування походження коштів.

Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 29.05.2024 встановлено, що ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) на праві власності належить нежиле приміщення, загальною площею 111,2, розташоване АДРЕСА_4 ; нежитлове складське приміщення загальною площею 25 кв.м. розташоване АДРЕСА_4 , нежитлова будівля загальною площею 1050,2 кв.м. розташована АДРЕСА_5 .

З 2006 року вказане нерухоме майно перебуває у Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна та в іпотеці (номери записів про обтяження 3009040 та 3009044) за договорами від 22.03.2006 року посвідченими приватним нотаріусом ОСОБА_21 , боржник за основним зобов`язанням ОСОБА_18 . Станом на 29.05.2024 іпотечні заборони не припинено.

У зв`язку із неявкою слідчого ІНФОРМАЦІЯ_3 старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 та прокурора Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 , на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання, не здійснювалося.

Крім цього матеріали клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, котрі містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя вважає, що розгляд цього клопотання слід проводити без повідомлення (виклику) осіб, у володіннях яких знаходиться інформація, оскільки існує реальна загроза зміни відповідної інформації.

Дослідивши матеріали клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, котрі містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження у розумінні положень пункту 5 ч. 2 ст. 132 КПК України.

Відповідно дост.132КПК Українизаходи забезпеченнякримінального провадженнязастосовуються напідставі ухвалислідчого суддіабо суду,за виняткомвипадків,передбачених цимКодексом. Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 1 ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Частинами 5 та 6 статті 163КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених у ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З оглядуна обставини,встановлені прирозгляді клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, котрі містять охоронювану законом таємницю, а також додані до нього необхідні матеріали, слідчий суддя вважає за можливе задовольнити, оскільки слідчий СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , ряд зазначених інших слідчих, уповноважені здійснювати досудове розслідування у кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідувань28.05.2024за №42024142190000045,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.190КК України,що підтверджуєтьсявідповідним витягомз Єдиногореєстру досудовихрозслідувань.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 107, 131-132, 159-166,309,369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого СВ Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.05.2024 за № 42024142190000045, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України, - задовольнити.

Надати слідчим СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та старшим слідчим Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 дозвіл на тимчасовий доступ до банківських документів, а саме:

- відомостей про осіб, на чиє ім`я емітовані розрахункові рахунки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 та НОМЕР_2 ;

- виписки про рух грошових коштів по розрахунковим рахункам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 та НОМЕР_2 у період з 01.01.2019 по 01.01.2024 із зазначенням повних реквізитів контрагентів, дати, часу суми та призначення платежів їх проведення, також платіжних доручень про отримання поповнень, переказів коштів по даних рахунках, які зберігається в установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_3 , що розташований за адресою АДРЕСА_1 , з метою ознайомлення з ними та можливістю їх вилучення належним чином завірених копій, як доказ відомостей, що містяться в документах та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаних документів.

Строк дії ухвали слідчого судді становить два місяці з дня її постановлення.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів та інші наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбаченіст. 166 КПК України.

Копію ухвали слідчого судді не пізніше наступного дня після її постановлення надіслати слідчому СВ Дрогобицького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 ..

Копію ухвали слідчого судді надати прокурору Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 ..

Ухвала слідчого судді, в силу ч. 3 ст. 309 КПК України, є остаточною та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення проти ухвали слідчого судді можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Повний текст ухвали слідчого судді оголошувався негайно після її постановлення.

Слідчий суддя

Дрогобицького міськрайонного суду

Львівської області ОСОБА_22

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено11.06.2024
Номер документу119600229
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —442/4441/24

Ухвала від 19.07.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

Ухвала від 03.06.2024

Кримінальне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Коваль Р. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні