Рішення
від 10.06.2024 по справі 345/3168/24
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/3168/24

Провадження № 2-о/345/120/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.06.2024 м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області:

в складі: головуючого судді Мигович О.М.

присяжних Мартишин М.М., Венгер О.І.

секретаря Бабійчук Л.В.,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду м. Калуша справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Жовнір Микола Йосифович, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Служба у справах дітей Калуської РДА Івано-Франківської обл. про усиновлення дітей, суд -

В С Т А Н О В И В :

Представник заявника звернувся до суду із заявою про усиновлення дітей. Свою заяву мотивує тим, що 28 травня 2022 року, заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уклав шлюб із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується Свідоцтвом про шлюб Серія НОМЕР_1 від 28.05.2022 року. Їхній шлюб зареєстрований Семенівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Новгород-Сіверському районі Чернігівської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис № 17 від 28.05.2022 року. До реєстрації вищезазначеного шлюбу, його теперішня дружина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , народила двох дітей: дочку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та дочку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Заявник стверджує, що з жовтня 2021 року, а потім з моменту укладення шлюбу, він з дружиною виховує дітей від попереднього шлюбу та проживає спільно з ними. У них склалися гарні стосунки, діти дуже прив`язалися до нього, вважають і називають його своїм батьком. Заявник турбується, піклується про них, створює всі належні умови для розвитку, утримує та виховує їх і ставиться до них, як до своїх рідних дітей.

Заявник вказує, що він матеріально забезпечений, з 17.02.2015 року проходить військову службу в військовій частині НОМЕР_2 , що підтверджується довідкою №1133 від 22.04.2024 року. З початком повномасштабного вторгнення росії до України, періодично знаходиться на передовій в зоні бойових дій, де відповідно, отримує зарплати, винагороди, що передбачено чинним законодавством. З жовтня 2021 року, заявник ОСОБА_1 , а також ОСОБА_2 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , проживають однією сім`єю, що повністю відповідає вимогам ч. 5 ст. 211 Сімейного кодексу України. Окрім того, за час перебування в шлюбі, в сторін народилася дочка ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - є дієздатною особою, різниця в віці між ним та усиновлюваними ним особами, становить 16-19 років, що повністю відповідає вимогам ч. 2 та ч. 3 ст. 211 Сімейного кодексу України. Враховуючи вищенаведене просить визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП - НОМЕР_3 , усиновлювачем малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

У судове засідання заявник ОСОБА_1 , подав заяву про слухання справи у його відсутності, просить заяву задоволити.

Зацікавлена особа ОСОБА_2 в судове засідання, подала заяву про слухання справи у її відсутності, не заперечила проти задоволення даної заяви.

Зацікавлена особа ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.

Представник зацікавленої особи Служби у справах дітей Калуської міської ради, подала заяву про слухання справи у її відсутності, не заперечила проти задоволення даної заяви.

Суд, проаналізувавши докази по справі, вважає що заява підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст. 207 Сімейного кодексу України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Статтею 211 СК України передбачено, що усиновителем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновителем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менше як на п`ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок п`ять років.

ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_7 , що підтверджується копією паспорта № НОМЕР_4 від 18.04.2024 року, місце народження м.Чернігів, Чернігівська обл., заявник має 29 років, що відповідає вимогам ст. 211 СК України. (а.с.10).

Відповідно до ч. 2 ст. 252 ЦПК України, до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:

1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;

2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;

3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;

4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;

5) інші документи, визначені законом.

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 28 травня 2022 року уклав шлюб із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується Свідоцтвом про шлюб Серія НОМЕР_1 від 28.05.2022 року (а.с.18).

В судовому засіданні встановлено, що заявник проживає однією сім`єю з дружиною ОСОБА_2 та дітьми ОСОБА_6 та ОСОБА_7 за адресою АДРЕСА_1 . Сім`я має всі необхідні умови для виховання дітей - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Житлово-побутові умови проживання сім`ї, задовільні. Діти забезпечені всім необхідним для життя та розвитку. Даний факт підтверджується актом обстеження житлово-побутових умов кандидата в усиновлювачі ОСОБА_1 який складений 03.05.2024 року головним спеціалістом сектору з питань сімейних форм виховання дітей та запобігання дитячій бездоглядності служби в справах дітей Калуської РДА ОСОБА_11 (а.с.41).

Підтвердженням, що заявник матеріально забезпечений є те, що з 17.02.2015 року ОСОБА_1 проходить військову службу в військовій частині НОМЕР_2 , що підтверджується довідкою №1133 від 22.04.2024 року (а.с.17).

Відповідно до висновку про стан здоров`я особи від 26.04.2024 року за №3, який виданий поліклінікою в/ч НОМЕР_5 , заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на відповідних обліках в психіатра, фтизіатра, терапевта та нарколога не перебуває та є практично здоровою особою, протипоказань до усиновлення немає (а.с.14).

Відповідно до Витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» ВР-002552713, станом на 17.04.2024 року за обліками МВС України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває (а.с.16).

Служба у справах дітей Калуської РДА Івано-Франківської області 13 травня 2024 року надала висновок № 328/01-17/04, яким підтвердила можливість ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на даний час проходить службу в Збройних Силах України, бути усиновлювачем малолітніх дітей - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , що є доцільним і таким, що відповідає інтересам дітей (а.с.42-44).

Згідно з ст. 217 СК України, усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Статтею 218 СК України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.

Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч. 1 - 3 ст. 218 СК щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.

Відповідно до п. 8 вказаної постанови, за змістом ст. 217 СК у випадках, коли дитина, стосовно якої розглядається питання про усиновлення, має батьків, обов`язковою умовою його позитивного вирішення є їхня вільна та безумовна згода. При цьому необхідно враховувати, що до набрання рішенням суду про усиновлення законної сили кожен із батьків може відкликати свою згоду незалежно від мотивів.

Згідно письмової заяви ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надала письмову згоду на усиновлення своїх малолітніх дітей: доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , що підтверджується заявою від 18 квітня 2024 року, Серія НТЕ № 002420, яка засвідчена приватним нотаріусом Калуського районного нотаріального округу Лесюк П.В. та яка зареєстрована в реєстрі за № 2548 (а.с.19).

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , надав письмову згоду на усиновлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , своїх малолітніх дітей: доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , що підтверджується заявою від 17 квітня 2024 року, Серія НТЕ № 002420, яка засвідчена приватним нотаріусом Чернігівського міського нотаріального округу Вереша Н.П. та яка зареєстрована в реєстрі за № 151 (а.с.20).

Згідно до ст. 229 СК України, особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Статтею 233 СК України передбачено, що на підставі рішення суду про усиновлення, в актовий запис про народження дитини, державний орган реєстрації цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.

Згідно зі ст. 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до ст. 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.

Суд, звертає увагу на те, що заявник має стійке бажання виховувати та утримувати малолітню дитину, усиновлення дитини провадиться лише в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Отже, з врахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідно задовольнити заяву, із внесенням відповідних змін до актового запису про народження дитини, оскільки усиновлення буде відповідати інтересам та моральним засадам суспільства.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 259, 263-266, 273, 280, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 207, 208, 220, 223, 224, 229, 231 СК України, суд -

УХВАЛИВ

Заяву задоволити.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП - НОМЕР_3 , усиновлювачем малолітніх дітей:

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Змінити прізвище усиновлених дітей - з « ОСОБА_6 » на « ІНФОРМАЦІЯ_10 », а по батькові усиновлених дітей - з « ОСОБА_6 » на « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

Записати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 : у Книзі реєстрації актів про народження дитини Виконавчого комітету Войнилівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області, актовий запис №33 від 27.09.2010 року, батьком усиновленої малолітньої дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; у Книзі реєстрації актів про народження дитини Виконавчого комітету Войнилівської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області, актовий запис №44 від 25.10.2013 року, батьком усиновленої малолітньої дитини - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Видати нові свідоцтва про народження з урахуванням вище зазначених змін.

Свідоцтва про народження, що було видане раніше - анулювати.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.

Рішення може бути оскаржене до Івано-Франківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його складення.

Учасник справи, якому рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Головуючий: Олег МИГОВИЧ

Присяжні: Мар`яна МАРТИШИН

Оксана ВЕНГЕР

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено12.06.2024
Номер документу119603138
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —345/3168/24

Рішення від 10.06.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні