Ухвала
від 07.06.2024 по справі 552/1617/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районнийсуд м.Полтави

Справа № 552/1617/24

Провадження №2/552/1606/24

У Х В А Л А

07.06.2024 Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді Самсонової О.А.,

секретар судового засідання Лебедєва Х.В.,

учасники справи та їх представники:

позивач - ОСОБА_1 ,

представник позивача адвокат Борзовець Олександр Володимирович,

відповідач Публічне акціонерне товариство «Заритий не диверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос»,

представник відповідача адвокат Лихошвай Сергій Олександрович,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування.

В позовній заяві просила суд визнати за нею майнові права на об`єкт інвестування у формі квартири АДРЕСА_1 , на підставі договору №П.68-45 резервування майнових прав на житлову нерухомість від 18 липня 2019 року, укладеного ОСОБА_1 та ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос», в інтересах та за рахунок якого діє ТОВ «Компанія з управління активами «Євроінвест».

Ухвалою судді Київського районного суду м.Полтави від 25 березня 2024 року відкрито провадження у справі, яку вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Після відкриття провадження у справі позивачем до справи подано клопотання про збільшення позовних вимог.

У вказаному клопотанні просила суд вважати чинними наступні позовні вимоги:

зобов`язати ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос», в інтересах та за рахунок якого діє ТОВ «Компанія з управління активами «Євроінвест», виконати умови договору №П.68-45 резервування майнових прав на житлову нерухомість від 18 липня 2019 року, укладеного зі ОСОБА_1 ,шляхом укладеннязі ОСОБА_1 договору купівлі-продажумайнових правна об`єктнерухомості у формі квартири АДРЕСА_1 на умовах, визначених договором №П.68-45 резервування майнових прав на житлову нерухомість від 18 липня 2019 року, протягом семи днів з моменту набрання рішенням законної сили;

визнати за ОСОБА_1 майнові права на об`єкт інвестування у формі квартири АДРЕСА_1 , на підставі договору №П.68-45 резервування майнових прав на житлову нерухомість від 18 липня 2019 року, укладеного ОСОБА_1 та ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос», в інтересах та за рахунок якого діє ТОВ «Компанія з управління активами «Євроінвест».

Вирішуючи зазначене клопотання, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

Як роз`яснив Верховний Суд у Постанові від 22 липня 2021 року у справі №910/18389/20, зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета та підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.

Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.

ВС підкреслив, що особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема устатті 16 Цивільного кодексу України,статті 20 Господарського кодексу України, а відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.

Верховний Суд зазначив, що необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не в повній мірі забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.

Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи:

1) заміна одних позовних вимог іншими;

2) доповнення позовних вимог новими;

3) вилучення деяких із позовних вимог;

4) пред`явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.

При цьому Верховний Суд зазначив, що збільшити або зменшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті, наприклад у грошовому розмірі. Доповнення позовних вимог новими відбувається шляхом зміни предмету позову, а не через збільшення розміру позовних вимог.

Оскільки у клопотанні про збільшення позовних вимог позивач, посилаючись на ті ж обставини доповнила свої позовні вимоги навою позовною вимогою, фактично відбулася зміна предмету позову, а не збільшення позовних вимог.

Тому зазначене клопотання про збільшення розміру позовних вимог, яке за своїм змістом є заявою про зміну предмету позову, належить прийняти до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування.

Керуючись ст. 49 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання про збільшення розміру позовних вимог, яке за своїм змістом є заявою про зміну предмету позову, прийняти до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Новос» про визнання майнових прав на об`єкт інвестуваня розглядати в обсязі позовних вимог, викладених у клопотанні про збільшення розміру позовних вимог.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 07 червня 2024 року.

Головуючий О.А.Самсонова

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення07.06.2024
Оприлюднено11.06.2024
Номер документу119604025
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —552/1617/24

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Одринська Т. В.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Одринська Т. В.

Рішення від 05.08.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

Ухвала від 07.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

Ухвала від 07.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Самсонова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні