490/4122/24
н\п 2/490/2318/2024
У Х В А Л А
23 травня 2024 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Чулуп О.С. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Садівниче товариство «Активіст» про визнання права власності на земельну ділянку,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до відповідача в якому просить визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 408 кв.м., яка розташована на території АДРЕСА_1 , призначена для індивідуального садівництва.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими позивач звертається до суду для захисту, а також дотримання ним вимог, передбачених ст.ст.175,177 ЦПК України.
У відповідності до вимог ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так позивачу необхідно уточнити відомості щодо брата відповідача ОСОБА_3 , чому його не зазначено в якості відповідача.
Також позивачу необхідно уточнити який саме договір було укладено щодо продажу спірної земельної ділянки, обгрунтувати його правомірність в частині суб`єктного складу договору та як хто саме (як сторона договору) ОСОБА_2 укладала вказаний договір з позивачем.
Крім того позивачу необхідно надати посилання на докази щодо того хто був власником спірної земельної ділянки на час продажу земельної ділянки та хто є власником спірної земельної ділянки на момент подання позовної заяви.
Крім того позивачу необхідно надати поислання на докази, що підтверджують неможливість укласти нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу спірної земельної ділянки.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Тобто в силу норми п.5 ч. 3ст.175ЦПК України позивач повинен зазначити, що докази щодо обставин, що входять в предмет доказування у даній справі є у нього (тобто в позивача) чи інших осіб, позивач знає, що це за докази та готовий їх надати суду чи клопотати про їх витребування у інших. Зокрема, це посилання позивача на докази, тобто вказівка на те, що такі докази об`єктивно існують, позивач може їх надати.
За такого, заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Садівниче товариство «Активіст» про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали, шляхом подання заяви у новій редакції з наданням відповідних документів.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних вимог, заява буде вважатись не поданою та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2024 |
Оприлюднено | 11.06.2024 |
Номер документу | 119607618 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Чулуп О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні