Рішення
від 21.03.2024 по справі 676/4344/23
КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 676/4344/23

Номер провадження 2/676/308/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ЗАОЧНЕ

21 березня 2024 року Кам`янець-Подільський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючої судді - Швець О.Д.

з участю секретаря - Михайловської І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кам`янець-Подільському цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ПП Фірма «Деметра», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до ПП Фірма «Деметра», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати. В обгрунтування позовних вимог зазначає, що 19.01.2022 р. між позивачем та ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 2,4165 га, кадастровий номер 6822483700:02:001:0049, яка розташована на території Кам`янської сільської ради, відтак право власності на вищевказану земельну ділянку виникло 19.01.2022 р. Подоляк повідомив, що 20.02.2014 р. між ним та ПП «Деметра» укладено договір оренди земельної ділянки площею 2,4165 га, кадастровий номер 6822483700:02:001:0049, на строк 10 років, розмір орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки. ОСОБА_2 при укладенні договору купівлі-продажу повідомив, що за 2021 рік орендну плату ПП Фірма «Деметра» йому не виплатила. Після переходу права власності орендар не виплатив орендну плату за 2022 рік. Заборгованість складає 95626,33 грн. за 2022 рік та 95626,33 грн. за 2023 рік. Вважає, що має місце систематична несплата орендної плати. Договір оренди може бути змінений або розірваний на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. Вважає, що орендар порушує у мови договору, тому просить розірвати Договір оренди земельної ділянки від 20.02.2014 року, який укладено між ОСОБА_2 і ПП фірма «Деметра», щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,4165 га, кадастровий номер 6822483700:02:001:0049, яка розташована на території Кам?янської сільської ради Кам?янець-Подільського району, Хмельницька області, у зв?язку із чим скасувати реєстрацію права оренди вказаної земельної ділянки, за ПП фірма «Деметра», що зареєстрована в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, яка здійснена державним нотаріусом Ковальчук Олександром Юрійовичем, Реєстраційної служби Кам?янець-Подільського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області, згідно рішення про державну реєстрацію прав та їх обмежень, індексний номер 12299253 від 09.04.2014 року, номер запису про інше речове право № 5290382 від 03.04.2014 року. Стягнути з ПП фірма «Деметра» в користь ОСОБА_1 , не виплачену оренду плату у сумі 2868,78 гривень за 2022 рік. Стягнути з відповідача судові витрати.

Рух справи.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 26 червня 2023 року відкрито провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 20 грудня 2024 року закрито підготовче засідання, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала не з`явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, позов підтримує, просить задовольнити.

Відповідач повторно в судове засідання не з`явилася, причини неявки не повідомила, про час і місце розгляду справи повідомлена своєчасно належним чином у відповідності до п. 3 ч. 8 ст. 128 ЦПК України.

Суд вважає за можливе проводити розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали цивільної справи в повному обсязі суд встановив наступне.

Фактичні обставини справи, встановлені судом.

19.01.2022 р. між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 2,4165 га, кадастровий номер 6822483700:02:001:0049, яка розташована на території Кам`янської сільської ради, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області.

Право власності ОСОБА_1 зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер запису про право власності 46235853.

За Законом України «Про Оренду землі» зміна орендодавця (юридичною мовою перехід права власності) не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі. Отже, якщо в самому договорі оренди не зазначено інше, він продовжує діяти до закінчення строку, на який його укладено.

Новий власник земельної ділянки, щодо якої оформлено договір оренди, одночасно з отриманням права власності на землю отримує також права та обов`язки попереднього власника за чинним договором оренди (ч. 1 ст. 148 Земельного кодексу). Тож перехід прав та обов`язків відбувається автоматично, незалежно від того, внесено зміни до договору оренди землі чи ні.

Крім того,ст. 148 ЗКпередбачено добровільність та взаємне бажання сторін вносити зміни до укладеного раніше договору оренди землі із зазначенням інформації про нового власника ділянки.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про оренду землі»орендодавець має право вимагати від орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди; дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил;дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються; своєчасного внесення орендної плати.

20 лютого 2014 р. між ОСОБА_2 та ПП Фірма «Деметра» укладений договір оренди земельної ділянки.

Пунктом 2 зазначеного договору оренди земельної частки (паю) передбачено, що в оренду передається земельна ділянка загальною площею 2.42 га.

Пунктом 4 договору оренди передбачено, що за користування земельною часткою (пай) орендар сплачує орендодавцю щороку орендну плату у грошовій формі у розмірі 3% від вартості паю.

Форми орендної плати за оренду однієї земельної ділянки на 1 рік, встановлюється за домовленістю сторін.

Орендна плата, враховуючи невиплачену, підлягає індексації на дату її виплати відповідно до рівня інфляції національної валюти України.

Орендар сплачує орендну плату протягом терміну дії договору не пізніше, як у термін від 01.09 до 01.12 кожного року.

Пунктом 36 договорів визначено, що їхня дія припиняється шляхом розірвання у разі заборгованості по орендній платі більш ніж за три місяці поспіль.

ОСОБА_1 за договором оренди виконав взяті на себе зобов`язання по договору та передав орендарю земельну частку (пай) в оренду.

ОСОБА_2 питання розірвання договору оренди не ініціював. Земельна ділянка перебуває в оренді ПП Фірма «Деметра».

Норми права, які застосовані судом.

Відповідно до вимогстатті 124 ЗК Українипередача землі в оренду здійснюється на підставі цивільно-правової угоди.

Відповідно достатті 1 Закону України «Про оренду землі»оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно зістаттею 13 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

У статті 15 Закону «Про оренду землі»визначено ті умови, які є істотними для договору оренди землі і серед інших це - орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Устатті 21 Закону України «Про оренду землі»передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

За положеннями статті 24 Закону України «Про оренду землі» орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.

Частиною першоюстатті 32 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що на вимогу однієї зі сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями24і25цьогоЗаконута умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об`єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначенихЗК Українита іншими законами України.

Водночас у пункті д) частини першоїстатті 141 ЗК Українипередбачено таку підставу припинення права користування земельною ділянкою як систематична несплата земельного податку або орендної плати.

Отже, згідно зі статтями13,21 Закону України «Про оренду землі» основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної платиу встановленому розмірі. Систематична несплата орендної плати за користування земельною ділянкою, тобто систематичне порушення договору оренди земельної ділянки може бути підставою для розірвання такого договору.

Згідно зістаттею 629 ЦК Українидоговір є обов`язковим для виконання сторонами.

За загальними правиламистатті 651 ЦК Україниумовою розірвання договору оренди в односторонньому порядку є істотне порушення умов договору та інші випадки, встановлені договором та законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Згідно зістаттею 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що вказані положення закону, які регулюють спірні відносини, вимагають саме систематичної (два та більше випадків) несплати орендної плати, передбаченої договором, як підстави для розірвання договору оренди земельної ділянки, що також є істотним порушенням умов договору, оскільки позбавляє позивача можливості отримати гарантовані договором кошти за те, що його земельну ділянку використовує інша особа.

Частинами першою та другоюстатті 651 ЦК Українипередбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Згідно зістаттею 610 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Неналежне виконання умов договору, а саме невиконання обов`язку зі сплати орендної плати також є порушенням умов договору оренди землі, яке дає право орендодавцю вимагати розірвання такого договору, незважаючи на те, чи виплачена у подальшому заборгованість, оскільки згідно зістаттею 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Такий висновок викладено в постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 06 березня 2019 року у справі № 183/262/17 (провадження № 61-41932сво18).

Висновки суду.

Звертаючись до суду з позовом, ОСОБА_1 просив суд розірвати договір оренди земельної ділянки, скасувати у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права оренди та стягнути з ПП Фірма «Деметра» та стягнути на його користь невиплачену орендну плату за 2022 рік.

Умовами договору оренди передбачено, що орендар сплачує орендну плату протягом терміну дії договору не пізніше як у термін від 01.09 до 01.12 кожного року.

З метою доведення порушення орендарем зобов`язання по сплаті орендної плати за клопотанням представника позивача витребувані в порядку ст. 83, 84 ЦПК України у ПП фірма «Деметра» копії розписок, видаткових касових ордерів, або інших банківських документів, що підтверджують сплату орендної плати ОСОБА_1 за користування земельною ділянкою площею 2,4165 га, кадастровий номер 6822483700:02:001:0049.

Відповідач витребувані докази не надав.

Відповідно ч. 7-10 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (частина першастатті 12 ЦПК України).

Відповідно до положень частини третьої статті 12, частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною шостою статті 81 ЦПК України передбачено, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно із частиною першоюстатті 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (частина першастатті 77 ЦПК України).

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (стаття 79 ЦПК України).

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина першастатті 80 ЦПК України).

У частині першійстатті 89 ЦПК Українивизначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З огляду на зазначене, враховуючи, що позивач посилався на невиконання відповідачем обов`язку зі сплати орендних платежів, саме відповідач повинен був довести виконання ним зазначеного обов`язку та надати докази, які підтверджують це. Отже, тягар доказування зазначеної обставини у спірних правовідносинах лежить на відповідачеві.

Відповідачем такі докази не надані.

За відсутності належних доказів на підтвердження сплати відповідачем орендних платежів за договором оренди, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 в частині розірвання оспорюваного договору оренди на підставі систематичної несплати орендної плати.

Щодо позовних вимог про стягнення з відповідача на його користь орендної плати за 2022 рік, суд з урахуванням івимог ст. 13 ЦПК України приходить до висновку про їх обгрунтованість з наведених підстав у зв`язку з неналежним виконанням договірних зобов`язань.

Щодо стягнення витрат на правничу допомогу, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

За змістом ч. 1 п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Порядок розподілу судових витрат між сторонами визначений ст. 141 ЦПК України, у відповідності до ч. ч. 1, 2 якої судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

15 червня 2023 року між адвокатом Суслою І.М. та ОСОБА_1 укладено договір про надання правової допомоги, відповідно до п. 2.1 якого адвокат зобов`язується надати правову допомогу, а клієнт відповідно п. 2.3 зобов`язується за надання правової допомоги сплатити адвокату гонорар.

15 червня 2023 року між адвокатом Суслою І.М. та ОСОБА_1 укладено додаткову угоду №1 до договору про надання правової допомоги від 15.06.2023 р., відповідно до п 2, п. 3 гонорар в розмірі 15000 грн. підлягає сплаті адвокату на підставі підписаного сторонами акту приймання наданих послуг через 7 банківських днів з моменту набрання чинності рішення суду у цій судовій справі.

Згідно з актом від 15.06.2023 р. до договору про надання правової допомоги адвокат надавклієнту правову допомогу, а клієнт прийняв надані послуги, а саме: надання клієнту правової консультації з предмету позову, визначення норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини (3000,00 грн.), перевірка документів, збір доказів, ознайомлення та долучення до матеріалів справи (2000,00 грн.), пошук судової практики у спірних правовідносин (3000,00грн.), підготовка та подання до суду (іншим учасникам справи) необхідних заяв клопотань (1500,00 грн.), участь у судових засіданнях (2500,00 грн.), підготовка позовної заяви (3000,00 грн.) сторони претензій одна до одної не мають.

Відповідно до пункту 12 частини третьої статті 2 ЦПК України однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Відповідно до частини другої статті 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

- розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

- розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Згідно з частиною третьою статті 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Відповідно до частини восьмої статті 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено.

Подібні висновки викладені Великою Палатою Верховного Суду, зокрема у постанові від 16 листопада 2022 року у справі № 910/7310/20.

Таким чином надані ОСОБА_1 послуги з правничої допомоги відповідають предмету договору від 15 червня 2023 року, а обсяг і вартість цих послуг є обґрунтованими та співмірними.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача витрат на професійну правову допомогу в розмірі 15000,00 грн.

Крім того, відповідно до ст. 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 2147,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 533, 1046, 1047, 1049 ЦК України та керуючись ст.ст. 12,13,76-81, 89, 141, 263-265, 279, 280-282 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до приватного підприємства «Деметра», третя особа яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 про розірвання договору оренди землі та стягнення орендної плати задовольнити.

Розірвати Договір оренди земельної ділянки від 20.02.2014 року, укладений між ОСОБА_2 і ПП фірма «Деметра», щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,4165 га, кадастровий номер 6822483700:02:001:0049, яка розташована на території Кам?янської сільської ради, Кам?янець-Подільського району, Хмельницька області, у зв?язку із чим скасувати реєстрацію права оренди вказаної земельної ділянки, за ПП фірма «Деметра», що зареєстрована в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, державним реєстратором Ковальчук Олександром Юрійовичем, Реєстраційної служби Кам?янець-Подільського міськрайонного управління юстиції Хмельницької області, згідно рішення про державну реєстрацію прав та їх обмежень, індексний номер 12299253 від 09.04.2014 року, номер запису про інше речове право № 5290382 від 03.04.2014 року.

Стягнути з приватного підприємства фірми «Деметра» на користь ОСОБА_1 не виплачену оренду плату в сумі 2868,78 грн. за 2022р., 15000,00 грн. витрат на професійну правову допомогу та 2147,20 грн. у відшкодування судових витрат.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: приватне підприємство фірма «Деметра», ЄДРПОУ 36744972, юридична адреса: вул. Шкільна, 43а, с. Кам`янка, Кам`янець-Подільського району, Хмельницької області.

Третя особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданною протягом 30 днів з дня його проголошення.

Повний текст судового рішення складено 29 березня 2024 року.

Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Швець О.Д.

СудКам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.03.2024
Оприлюднено12.06.2024
Номер документу119614022
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —676/4344/23

Рішення від 21.03.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Рішення від 21.03.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 20.12.2023

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 26.06.2023

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні