ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" червня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1428/24
Суддя Господарського суду Київської області Янюк О.С. перевіривши матеріали
заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Юніос»
про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лангедейкер» (07400, Київська обл., Броварський р-н, м. Бровари, вул.Онікієнка Олега, буд. 61, офіс 203А; ідентифікаційний код 44981677)
УСТАНОВИВ:
04.06.2024 через електронний кабінет в системі «Електронний суд» до Господарського суду Київської області (далі суд) звернулось Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Юніос» (далі ТОВ «ФК «Юніос», заявник) із заявою (вх. №2883) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лангедейкер» (далі ТОВ «Лангедейкер», боржник) у зв`язку із нездатністю останнього погасити наявну у нього заборгованість.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі Кодекс) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законами України. Застосування положень ГПК України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Перевіривши подану заяву, суд вважає її такою, що не відповідає вимогам Кодексу з наступних підстав.
1. Згідно із ч. 2 ст. 8 Кодексу право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
За змістом абз. 7 ч. 1 ст. 34 Кодексу, зокрема, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором у письмовій формі та повинна містити перелік документів, що додаються до заяви.
Водночас, ч. 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проаналізувавши зазначені положення у своїй сукупності, суд дійшов висновку, що заявник зобов`язаний долучити до своєї заяви документи, які підтверджують обставини, що є підставою для звернення до суду.
Зі свого боку, ТОВ «ФК «Юніос» долучив до своєї заяви документи, які складені англійською та російською мовами.
Проте, ч. 1 ст. 10 ГПК України встановлено, що господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.
У судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
З урахуванням зазначеного, суд бере до уваги ст. 79 Закону України «Про нотаріат» та зазначає, що до письмових доказів, викладених іноземною мовою, повинні додаватися переклади українською мовою, засвідчені належним чином. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально засвідченою.
Отже, у разі коли особа подає до суду документи складені мовами іноземних держав, то такі документи повинні супроводжуватись їх нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.
Водночас, відповідного перекладу у встановленому порядку заявником суду надано не було, у зв`язку із чим вважати, що долучені до заяви певні документи є допустимими доказами у суду підстав немає.
2. Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 34 Кодексу до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті.
За подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір судового збору становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 9 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
При цьому судом береться до уваги положення ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», якою визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Так, законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році січня розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1 січня - 3028,00 грн.
Ураховуючи те, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство божника подана ТОВ «ФК «Юніос» через електронний кабінет, то сума судового збору, який підлягає сплаті становить 24 224,00грн (3 028,00*10*0,8).
Водночас, доказів сплати судового збору у встановленому розмірі заявник суду не надав, що свідчить про недотримання вимог абз. 2 ч. 2 ст. 34 Кодексу.
3. Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 34 Кодексу до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
У свою чергу, ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 квітня 8 000,00грн.
Таким чином, загальна сума основної грошової винагороди арбітражного керуючого, яка повинна бути авансована заявником, становить 72 000,00грн (8 700,00*3*3= 72 000,00).
Водночас, абз. 7 п. 16 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу установлено, зокрема, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування стосовно боржника справу про неплатоспроможність може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про неплатоспроможність додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом.
У свою чергу, до матеріалів заяви ТОВ «ФК «Юніос» долучено угоду про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство та авансування винагороди арбітражному керуючого від 28.05.2024 (далі Договір) із арбітражним керуючим Кошовським Сергієм Васильовичем (свідоцтво №923 від 14.05.2013), проаналізувавши який суд зазначає наступне.
Так, із змісту п. 2 Договору вбачається, що для забезпечення гарантій своєчасної та повної оплати основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна у цій справі (у разі його призначення) шляхом авансування заявником винагороди розпорядника майна за три місяці виконання повноважень, сторони встановили наступний порядок:
до завершення першого місяця з моменту призначення арбітражного керуючого розпорядником майна у цій справі ініціюючий кредитор сплачує авансом основну грошову винагороду в сумі трьох розмірі мінімальної заробітної плати;
до завершення другого місяця з моменту призначення арбітражного керуючого розпорядником майна у цій справі ініціюючий кредитор сплачує авансом основну грошову винагороду в сумі трьох розмірі мінімальної заробітної плати;
до завершення третього місяця з моменту призначення арбітражного керуючого розпорядником майна у цій справі ініціюючий кредитор сплачує авансом основну грошову винагороду в сумі трьох розмірі мінімальної заробітної плати.
Так, аванс (попередня оплата) - це грошова сума, яка не забезпечує виконання договору, а є сумою, що перераховується згідно з договором наперед, у рахунок майбутніх розрахунків, зокрема, за роботу, яка має бути виконана.
Проаналізувавши зазначене та зміст абз. 7 п. 16 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу, суд зазначає, що передбачений вид оплати грошової винагороди є таким, що не відповідає правій природі «авансу», оскільки його сплата здійснюється не у рахунок майбутніх розрахунків, а за фактично виконані арбітражним керуючим повноваження розпорядника майна у справі про банкрутство. До того ж, із змісту вказаного пункту Договору неможливо встановити ані отримувача відповідних грошових коштів ані спосіб їх отримання (готівковий / безготівковий).
За таких обставин, долучений ТОВ «ФК «Юніос» договір із арбітражним керуючим Кошовським С.В. не може братися судом до уваги.
Ураховуючи зазначене, у заявника наявне зобов`язання виконати абз. 4 ч. 2 ст. 34 Кодексу та здійснити авансування грошової винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду у розмірі 72 000,00грн.
4. Частиною 3 ст. 37 Кодексу встановлено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1 ст. 174 ГПК України).
Ураховуючи те, що заявником було подано відповідну заяву без дотримання вимог ст. 34 Кодексу, суд вважає за необхідне залишити зазначену заяву без руху та надати ТОВ «ФК «Юніос» час для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 34, 37 Кодексу, ст.ст. 12, 174, 234-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Юніос» (вх. №2883 від 04.06.2024) залишити без руху.
2.Запропонувати Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Юніос» протягом десяти днів з дня отримання ним цієї ухвали надати суду:
належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на українську мову документів, які долучені до заяви (вх. №2883 від 04.06.2024) та які складені іноземними мовами;
докази сплати судового збору у розмірі 24 224,00грн у встановленому законом порядку на реквізити: «Отримувач коштів - ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37955989; Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) - 899998 ; Рахунок отримувача - UA708999980313181206083010001; Код класифікації доходів бюджету - 22030101 ; Призначення платежу - *;101;
докази авансування винагороди керуючому реструктуризацією у розмірі 72 000,00грн на депозитний рахунок Господарського суду Київської області (реквізити депозитного рахунку суду: назва установи - Господарський суд Київської області; код ЄДРПОУ - 03499945; реєстраційні рахунки (депозитний) - UA578201720355269002000014298; установа банку - ДКСУ місто Київ).
3. У разі невиконання заявником п. 2 зазначеної ухвали у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст.235 ГПК України, ухвала набрала законної сили 10.06.2024 та окремо від рішення оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, яка подається у порядку, визначеному ст. 257 ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 10.06.2024.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119616263 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Янюк О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні