ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 24 46 63/32 05 11, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
10 червня 2024 рокуСправа № 912/1420/24
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Бестаченко О.Л., розглянувши матеріали позовної заяви Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради, 25022, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41,
до відповідача: ТОВ "Єврокомплекс-К", 25014, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Руслана Слободянюка, 174,
про стягнення 1 805,92 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради, яка містить вимоги до ТОВ "Єврокомплекс-К" про стягнення 1 805,92 грн заборгованості, з покладенням на відповідача судових витрат.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
За вимогами п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб).
У поданій до суду позовній заяві відповідачем зазначено ТОВ "Єврокомплекс-К", код ЄДРПОУ: 40716218.
Проте, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повним найменуванням юридичної особи з кодом 40716218 є Товариство з обмеженою відповідальністю "Єврокомплекс-К".
Отже, позивачем не зазначено повне найменування відповідача на першій сторінці позову та у прохальній частині позовної заяви, чим порушено приписи п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Частиною ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас, згідно з вимогами ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Поруч з цим частина копій, які додані до позову, засвідченні не належним чином ((зокрема, розпорядження Кропивницького міського голови від 21.12.2023 № 582-к - відсутня дата засвідчення; договір від 17.08.2017 № 400 щодо надання в тимчасове користування місць, які перебувають у комунальній власності (для розташування рекламних засобів), додаток № 1 до нього та додаткові угоди від 13.09.2019 № 868, від 19.05.2021 № 1470 до договору, переоформлення дозволу на розміщення зовнішньої реклами від 14.09.2009 № 1033, дозвіл на розміщення зовнішньої реклами від 14.09.2009 № 1033 - відсутні слова "Згідно з оригіналом"; копія сторінки газети "Вечірня газета" 13.09.2019 № 37 (1641) - відсутня дата засвідчення та підпис особи, якою здійснено таке засвідчення; остання сторінка виписки з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - відсутня дата засвідчення копії).
З огляду на викладене, такі копії документів не є доказами у розумінні ч. 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, оскільки не засвідчені належним чином.
Незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів можуть бути належними, проте недопустимими доказами у справі і є підставою для скасування судового рішення. Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 11.07.2018 у справі № 904/8549/17.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вказане наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради до ТОВ "Єврокомплекс-К" про стягнення 1 805,92 грн залишити без руху.
2. Встановити Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради строк усунення виявлених при поданні позовної заяви недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання: інформації про повне найменування відповідача; належним чином засвідчених копій доказів, які додано до позовної заяви.
4. Роз`яснити Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради, що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ознайомитись з електронною копією судового рішення можливо в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали надіслати Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради до електронного кабінету в системі "Електронний суд".
Ухвалу підписано 10.06.2024.
Суддя О.Л. Бестаченко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119616295 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Бестаченко О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні