Провадження № 2/359/621/2024
Справа № 359/10194/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі :
головуючого судді - Муранової-Лесів І.В.,
при секретарі - Бокей А.В.
з участі представників позивача - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
відповідачів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі Київської області цивільну справу за позовом органу опіки та піклування - Виконавчого комітету Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області в інтересах: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , до ОСОБА_9 , ОСОБА_4 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей, -
В С Т А Н О В И В:
13.10.2023 орган опіки та піклування виконавчого комітету Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області звернулось до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшла вище зазначена позовна заява, з проханням : позбавити ОСОБА_3 та ОСОБА_4 батьківських прав відносно їх малолітніх дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; стягнути аліменти на утримання дітей у розмірі по частини заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку щомісячно на користь дітей.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_10 , матері відповідача, проживають: ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , з чоловіком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , та їх малолітні діти ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Відповідачі характеризуються з негативної сторони, протягом подружнього життя офіційно не працюють, зловживають спиртними напоями та ведуть асоціальний спосіб життя. Матеріальне забезпечення своїх потреб та потреб дітей задовольняли отримуючи соціальні виплати сім`ям з дітьми. Відповідач ОСОБА_3 залишала малолітніх дітей без нагляду, що призвело до втечі дітей з місця проживання, жебракування по селу в пошуках їжі.
Крім того відповідач ОСОБА_4 вчиняє домашнє насильство, внаслідок чого відносно нього було складено протокол та припис.
Також позивач в обґрунтування поданого позову вказує, що відповідачі в присутності дітей зловживають спиртними напоями, ображають дітей, висловлюються нецензурною лексикою, застосовують до дітей фізичну силу, погрожують фізичною розправою та вдома відсутня їжа для дітей. Крім того згідно характеристик на дітей батьки не відвідують школу, не цікавляться їх життям, діти до закладу приходять неохайні, голодні, в брудному одязі.
З 15.06.2023 діти взяті на облік, як діти які опинились в складних життєвих обставинах та перебувають в КОЦСПР «Оберіг» в м. Богуслав Київської області.
29.08.2023 органом опіки та піклування виконавчого комітету прийнято рішення № 239 «Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 та ОСОБА_3 » по відношенню до малолітніх дітей.
Ухвалою від 31.10.2023 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження ( а. с. 58-59).
12.01.2024 закрито підготовче провадження у справі та призначено до судового розгляду ( а. с. 76-78).
У судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги та просили позов задовольнити.
Відповідачі заперечували проти позову та просили не позбавляти їх батьківських прав. Відповідач ОСОБА_3 не заперечувала викладені в позовній заяві обставини, що стали наслідком вилучення дітей з родини, пояснила, що на це час не вживає алкоголь та працевлаштувалася на роботу, хоча, у разі повернення дітей, буде вимушена звільнитися, щоб здійснювати за ними догляд. Відповідач ОСОБА_4 пояснив, що дітям краще буде з батьками, хоча на даний час він не може забезпечити їм інші умови проживання, окрім, як у будинку своїх батьків. Він працевлаштувався та чекає на рішення суду, оскільки отримав повістку щодо мобілізації.
Заслухавши пояснення представників позивача, відповідачів, відповідно до ст. 171 СК України заслухавши думку дітей, покази свідків ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , дослідивши матеріали цивільної справи та надані документи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до вимог ст. ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У судовому засіданні встановлено, що відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_11 перебувають в зареєстрованому шлюбі з 23.08.2013 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб Серії НОМЕР_1 , виданим повторно виконавчим комітетом Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області 13.09.2018 ( а. с. 24).
У сторін народились діти : ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , що підтверджується свідоцтвами про народження ( а. с. 18-23).
Відповідно до характеристик, виданих Вороньківським ліцеєм від 21.08.2023 на дітей ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , батьки не цікавляться навчанням дітей, належної уваги та опіки не приділяють, школу відвідують не частко, результатів від бесід не було (а. с. 36, 38, 39).
Крім того, згідно із характеристиками на дітей ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , виданих Вороньківським закладом дошкільної освіти «Віночок», батьки не приділяють належної уваги дітям, в тому числі зовнішньому вигляду, діти одягнені неохайно, одяг часто брудний, змінного одягу не мають, батьки на зауваження не реагують (а. с. 41, 43).
Відповідно до довідки Вороньківського закладу дошкільної освіти «Віночок» від 07.08.2023 № 36, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , не зарахована до закладу дошкільної освіти (ясла-садочок), оскільки батьки не подали заяву про зарахування. На запрошення завідувача з`явитись батькам з документами з питання влаштування дитини та відвідування вікової групи з 01.06.2023 не відреагували (а. с. 44).
З актів обстеження умов проживання встановлено, що умови проживання дітей незадовільні: у будинку відсутні водопровід, каналізація, санвузол, опалення пічне, в кімнатах брудно, приміщення не відповідає санітарно-гігієнічним нормам, постільна білизна брудна, в холодильнику немає продуктів харчування (а. с. 45-47, 101).
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 підтвердили, що знають родину відповідачів та їх дітей, а також викладені у наданих закладами освіти характеристиках обставини.
Свідок ОСОБА_14 у судовому засіданні підтвердила, що діти Іжиків ходили по селу в пошуках мами, були голодні та вона їх залишила у себе на ніч, оскільки маті дітей була відсутня, батько у цей час перебував у нетверезому стані.
З долучених до позовної заяви довідок-характеристик виконавчого комітету Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області від 29.09.2023 встановлено, що відповідачі впродовж подружнього життя зловживають спиртними напоями, залишають дітей без догляду на тривалий час. Відповідач ОСОБА_3 пройшла курс частково лікування від алкозалежності з 04.08.2022 по 06.09.2022 в ТОВ реабілітаційному центрі «Рікавері» в с. Проців Бориспільського району Київської області. ОСОБА_4 вчиняє психологічне насилля над дружиною та матір`ю. Відповідачі не працюють, домашнє господарство із дружиною не ведуть, присадибну ділянку не обробляють ( а. с. 32, 34).
Сторонами визнано, що у серпні 2023 року малолітні діти сторін були вилучені з родини на підставі рішення органу опіки та піклування та з 15.08.2023 зараховані і по цей час перебувають у Київському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг».
Так, згідно з інформацією Київському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг» (а. с. 92-93, 123-124) на момент зарахування до закладу діти переьували в педагогічно занедбаному стані, слабо розвинені культурно-гігієнічні навички та навички самообслуговування (не приучені до туалету, не приучені митися, їли руками, не признаючи ложки, билися за хліб та взагалі не знали, що таке перші страви). Всі діти страждають на енурез (як психологічна так і фізіологічна вада), не пристосовані до життя в колективі. Діти не поважають родинні зв`язки, як брати і сестри та дуже агресивно відносяться один до одного (обзиваються, вживаючи нецензурну лексику, як один до одного, до інших дітей, так і до дорослих, всі питання намагаються вирішити силою). За період перебування дітей в закладі батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_9 відвідували дітей три рази, після судового засідання з участю дітей. Привозили фрукти і солодощі, але нікого не запитували про життя дітей в закладі. До розгляду справи в суді, ніхто з батьків не відвідував, не телефонував, не цікавився життям та здоров`ям дітей. Після відвідування батьків, діти почали вести себе зухвало та не контрольовано, спираючись на те, що батько пообіцяв їх забрати та ніхто з працівників закладу їм не авторитет.
Відповідно до висновку, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вороньківської сільської ради від 29.08.2023 № 239 Служба у справах дітей вважає за доцільне позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 та ОСОБА_3 відносно їх малолітніх дітей (а. с. 25-30).
Допитаний свідок ОСОБА_15 у судовому засіданні показав, що відповідач ОСОБА_4 працював з ним на будівництві різноробочим, з кінця 2023 року робота, до якої він міг би залучити відповідача, відсутня.
Також встановлено, що відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на підставі наказів №124-к від 04.04.2024 та №138-к від 16.04.2024, відповідно, прийняті на роботу в КП «Виробниче управління комунального господарства» на посаду озеленювачів по третьому розряду у відділ зеленого господарства з двомісячним випробувальним терміном (а.с.117,125).
Опитані у судовому засіданні, проведеному у режимі відеоконференіції з приміщення Богуславського районного суду Київської області 23.02.2024 малолітні діти: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , - пояснили, що сумують за батьками, не бачили їх декілька місяців, як потрапили до центру реабілітації. Діти були ради побачити батьків в режимі відеоконференції, прагнули спілкування з ними, висловили бажання повернутися до батьків. При цьому надали пояснення, що було таке, коли мама уходила з дому і вони її шукали.
В силу віку та з урахуванням рекомендацій адміністрації Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг» (а.с.92-93) судом визнано недоцільно заслуховувати пояснення найменших дітей: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 ,- які в силу свого віку не здатні висловити свою думку та не мають достатнього рівня розуміння ситуації.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до психолого-педагогічних характеристик підготовлених Київським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей «Оберіг» (а.с.94-99):
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , справляє враження товариської дитини, позитивно сприймає оточуючих; мотивація до навчання перебуває на рівні нижче середнього, позитивно налаштований на спілкування з дітьми та дорослими, на зауваження реагує не завжди адекватно, важко обговорює свої проблеми;
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , нервова система характеризується низьким рівнем стійкості, часто вступає у конфлікти, мотивація до навчання перебуває на низькому рівні, рівень егоцентризму вищий відповідно для свого віку, хлопець неадаптований на спілкування з дорослими, на зауваження реагує не завжди адекватно, починає сперечатись,
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , активний, запальний, конфлікти для нього не рідкість, у процесі спілкування з оточуючими емоційні спалахи бувають часто, нервова система характеризується низьким рівнем стійкості, рівень егоцентризму вищий від відповідного для свого віку, увага нестійка, забуває, не концентрується на словах, мотивація до навчання низька, сперечається, на зауваження реагує не завжди адекватно,
- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , справляє враження товариської дитини, мотивація до навчання перебуває на рівні нижче середнього, словниковий запис для свого віку не достатній, мовлення не виразне, дитина педагогічно занедбана,
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , дівчинка позитивна та емоційна, добре знаходить спільну мову з оточуючими, мовлення не відповідає віковій нормі, розмовляє нерозбірливо, має недостатній словниковий запис, дівчинка проявляє не завжди адекватну реакцію на зауваження, іноді вступає у спір, в дитини трапляються проблеми із встановлення контактів,
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , емоційна, велелюбна, нервова система характеризується низьким рівнем стійкості, словниковий запас для свого віку незадовільний, мова нерозбірлива, увага не зосереджена, розсіяна, погано переключається на інші предмети, дитини педагогічно занедбана, сприйнятливість пам`яті на низькому рівні, концентрація уваги дуже погана, на зауваження реагує не завжди адекватно.
Статтею 8 Закону України «Про охорону дитинства» визначено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.
Згідно з ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані виховувати дитину у дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватись про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Позбавлення батьківських прав є, з одного боку, засобом захисту прав дитини, а з другого заходом впливу на батьків, які неналежним чином виконують свої батьківські обов`язки стосовно дитини. Позбавлення батьківських прав можливе виключно на підставі рішення суду.
Частиною 1 ст. 164 Сімейного кодексу України встановлено вичерпний перелік підстав для позбавлення батьківських прав.
Відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30.03.2007 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» визначено, що особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла 18 років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 Сімейного кодексу України.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Суд звертає увагу, що відповідачі з`являлися до суду у призначені підготовче та судове засідання, що свідчить про небайдужість до результатів вирішення судом питання про позбавлення батьківських прав. Разом із цим, лише за наполяганням суду відвідали дітей у закладі соціально-психологічної реабілітації, а також вжили заходів щодо працевлаштування.
Водночас такі зміни не є тривалими, відбулися під впливом обставин, що виникли в ході судового розгляду, а не з власної ініціативи, що на переконання суду не може свідчити про остаточну зміну ставлення відповідачів до виконання своїх батьківських обов`язків, про що, зокрема, свідчать, результати повторного обстеження умов їх проживання, проведеного з відома відповідачів на підставі ухвали суду.
Ці обставини, а також пояснення відповідачів щодо стану здоров`я дітей, в якому вони потрапили у центр соціально-педагогічної реабілітації дітей, не дають суду підстави дійти переконання щодо усвідомлення відповідачами обов`язку, а також здатності відповідачів забезпечити належні умови проживання, виховання та розвитку дітей, у тому числі, необхідного харчування, медичного догляду, лікування, що може негативно вплинути на, невиключно, вплинуло на їх фізичний та психологічний розвиток.
Крім того, відповідач ОСОБА_4 неодноразово демонстрував у судовому засіданні свою емоційну нестриманість та агресивність у висловлюваннях по відношенню до представника органу опіки та піклування та відповідачки ОСОБА_3 , залишав та повертався до залу судового засідання. Відповідач ОСОБА_3 визнала, що її двоє старших дочок виховуються з її матір`ю, а також, що сама вона нездатна забезпечити виховання та утримання дітей, іншого житла, ніж в будинку батьків чоловіка, для себе та дітей не має.
Отже, станом на день розгляду справи належних та допустимих доказів, які б спростовували вищенаведені висновки суду, відповідачами надано не було.
Генеральною Асамблеєю ООН проголошено Декларацією «Про права дитини» з метою забезпечити дітям щасливе дитинство та користування передбаченими нею правами і свободами для їхнього особистого блага та блага суспільства і закликає батьків, чоловіків і жінок як окремих осіб, а також добровільні організації, місцеві влади і національні уряди до того, щоб вони визнали і намагалися дотримуватися цих прав шляхом законодавчих та інших заходів, що будуть поступово застосовуватися відповідно до таких принципів, у тому числі:
- дитині законом та іншими засобами має бути забезпечений спеціальний захист і надані можливості та сприятливі умови, що дадуть їй змогу розвиватися фізично, розумово, морально, духовно та соціально, здоровим і нормальним шляхом, в умовах свободи та гідності. При ухваленні з цією метою законів основною метою має бути найкраще забезпечення інтересів дитини;
- дитина має користуватися благами соціального забезпечення. Їй має належати право на здорове зростання і розвиток; з цією метою спеціальні догляд і охорона мають бути забезпечені дитині та її матері, зокрема належний допологовий і післяпологовий догляд. Дитина повинна мати право на належні харчування, житло, відпочинок і медичне обслуговування;
- дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові та розуміння. Вона має, якщо це можливо, зростати в піклуванні та під відповідальністю своїх батьків, у будь-якому разі - в атмосфері любові та моральної і матеріальної забезпеченості; малолітня дитина, крім випадків, коли є виняткові обставини, не має розлучатися зі своєю матір`ю. На суспільство та органи публічної влади має бути покладений обов`язок щодо здійснення особливого піклування про дітей, які не мають сім`ї, та про дітей, які не мають достатніх засобів існування. Бажано, щоб багатодітним сім`ям надавалася державна або інша допомога на утримання дітей;
- дитина має право на здобуття освіти, яка має бути безоплатною та обов`язковою, щонайменше на початкових рівнях. Дитині має надаватися освіта, яка сприятиме її загальному культурному розвитку і завдяки якій вона зможе, на основі рівності можливостей, розвинути свої здібності та особистий світогляд, а також усвідомити моральну та соціальну відповідальність і стати корисним членом суспільства.
- найкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, хто несе відповідальність за її освіту і навчання; насамперед таку відповідальність несуть її батьки;
- дитина за будь-яких обставин має бути серед тих, які першими одержують захист і допомогу.
- дитина має бути захищена від усіх форм недбалого ставлення, жорстокості та експлуатації. Вона не повинна бути об`єктом торгівлі в будь-якій формі.
З урахуванням викладеного, зважаючи на те, що відповідачі свідомо знехтували своїми батьківськими обов`язками, самоусунулися від виховання дітей, не забезпечили та нездатні забезпечити належні догляд, виховання та утримання дітей, з метою захисту законних прав та інтересів малолітніх: ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , - на повноцінний розвиток у безпечних та належних умовах, слід позбавити відповідачів батьківських прав.
Крім того відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За змістом ч. 1 та 2 ст. 182 Сімейного кодексу України в редакції закону, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно з ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Даючи оцінку дослідженим у судовому засіданні доказам та встановленим обставинам справи, суд дійшов висновку, що відповідачі, які є особами працездатного віку, можуть сплачувати аліменти у спосіб та розмір визначений позивачем (1/2 частки їх заробітку (доходу)).
У цьому зв`язку суд враховує, що у такому розмірі відповідно до ч.5 ст.183 Сімейного кодексу України стягуються аліменти у безспірному порядку на трьох і більше дітей.
За змістом ст. 191 Сімейного кодексу України суд стягує аліменти від дня пред`явлення позову.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, згідно із ст. 141 ЦПК України судові витрати по сплаті судового збору за немайновими вимогами про позбавлення батьківських прав по 1073,60грн. щодо кожного відповідача, та за майновою вимогою щодо стягнення аліментів у розмірі 1073,60грн., всього на загальну суму 3220,80 грн., слід стягнути в рівних частках по 1610,40 грн. з кожного з відповідачів на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 12, 13, 81, 82, 89, 141, 223,255, 258, 259, 263-265, 266, 273 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , батьківських прав батьківських прав відносно їх малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 ), аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , - у розмірі частки заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи з дати ухвалення судового рішення - 25.04.2024 та до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 ), аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , - у розмірі частки заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, щомісячно, починаючи з дати ухвалення судового рішення - 25.04.2024 та до досягнення дітьми повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_3 ) судовий збір на користь держави по 1610 гривень 40 копійок (одна тисяча шістсот десять гривень сорок копійок) з кожного.
Зобов`язати орган опіки та Виконавчого комітету Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду - відкрити рахунки на ім`я малолітніх дітей у Бориспільському відділенні Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду, або через Бориспільський міськрайонний суд протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження, або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення виготовлено 03.05.2024.
Суддя : І. В. Муранова-Лесів
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119616404 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні