Ухвала
від 06.06.2024 по справі 367/2257/18
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/2257/18

Провадження №2/367/230/2024

УХВАЛА

Іменем України

06 червня 2024 рокуІрпінський міський суд Київської областів складі

судді Карабаза Н.Ф.,

за участю секретаря Сагайдачної І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ірпінь цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» до ОСОБА_1 про визнання договору дійсним та стягнення грошових коштів,

в с т а н о в и в :

В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» до ОСОБА_1 про визнання договору дійсним та стягнення грошових коштів.

Ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 14 березня 2024 року визнано обов`язковою явку представника позивача Товариства зобмеженою відповідальністю«ЛВМ Холдінг» в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» до ОСОБА_1 про визнання договору дійсним та стягнення грошових коштів.

В судовізасідання,призначені на24.04.2024року,06.06.2024року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» не забезпечив явку свого представника, про час та місце розгляду справи товариство було повідомлено належним чином.

Крім того, суд звертає увагу на те, що поштова кореспонденція що направляється на вказану позивачем адресу повертається до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою», від позивача не надходило жодних заяв чи клопотань, щодо зміни адреси позивача.

Відповідно до вимог п. 3 ч.1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився у підготовче засідання чи в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Також, суд вважає за необхідне вказати на те, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов`язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного терміну. Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції. Така позиція викладена в рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі "Смірнова проти України".

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Зважаючи, що позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» не забезпечує явку свого представника, не надає доказів поважності причин неявки, їх неявка перешкоджає розгляду справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» до ОСОБА_1 про визнання договору дійсним та стягнення грошових коштів без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 51, 247, п. 3 ч. 1 ст. 257, ст. 353 - 354 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг» до ОСОБА_1 про визнання договору дійсним та стягнення грошових коштів - залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛВМ Холдінг», що після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, воно має право звернутися до суду повторно.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційної скарги.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя: Н.Ф. Карабаза

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.06.2024
Оприлюднено12.06.2024
Номер документу119616922
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —367/2257/18

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

Ухвала від 18.05.2021

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

Ухвала від 27.02.2019

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Карабаза Н. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні